Foto: Pavel Jiřík st.
Posila ČAFC „last minute“ začíná gólově úřadovat. Až mi to přijde, jestli nejsme zpátky v čase na Motorletu, směje se Pyšek

Posila ČAFC „last minute“ začíná gólově úřadovat. Až mi to přijde, jestli nejsme zpátky v čase na Motorletu, směje se Pyšek

Fotbalisté ČAFC před sezonou pořádně nabíjeli kádr, z posil pro ofenzivu se soupeřům v Pražská teplárenská přeboru možná i tajil dech. Jako poslední se do klubu se slavnou minulostí přesunul zkušený Jan Pyšek. Borec, který válel i ve třetí lize, hrál naposledy za konkurenta ze Zličína, během letní pauzy se ale rozhodl změnit dres. V duelu proti Uhříněvsi zaznamenal 34letý bombarďák při výhře 3:2 i první soutěžní trefu za ČAFC.

Váš přestup byl jednou z událostí léta v Pražská teplárenská přeboru. Jak se to seběhlo?
Zličínu jsem oznámil, že už tam nebudu pokračovat. Zvažoval jsem, co dál. Ve hře bylo zahraničí. Přece jen máme v Klatovech rodinný statek, takže bych to do Německa neměl daleko. Zličín ale věděl i to, že začnu trénovat s ČAFC, kde působí trenér Novotný, kterého dobře znám, a taky hodně kluků, s kterými jsem během kariéry hrál a rozumím si s nimi.

A nakonec jste v ČAFC zůstal a na rodinný statek jezdíte pořád z hlavního města...
Do zimy jsme se zatím s panem Kalibou domluvili takhle. Všechno funguje, půl týdne jsem v Klatovech, půl týdne tady v Praze. Jsem moc rád, že to takhle dopadlo.

Co na tenhle přesun říkali ve Zličíně? Přemlouvali vás, ať zůstanete?
Je pravda, že když jsem do klubu přišel, tak jsem si myslel, že půjde o dlouhodobější spolupráci. V posledním půlroce se ale ukázalo, že to asi pro mě není to pravé ořechové. Tolik se nám na hřišti nedařilo, to hrálo taky svou roli. Padaly názory, se kterými jsem souhlasil, ale našly se i věci, které jsem viděl jinak. No a ve výsledku jsem se rozhodl odejít.

V hlavním městě jste hrál i třetí ligu za Motorlet, kde jste poznal i trenéra Novotného. Víte, že je přísný, ale šel jste i tak za ním...
Ano, tam jsme se potkali. A máte pravdu: je přísný, ale taky je spravedlivý. Když se něco řekne, tak to platí a nejede přes to vlak. Neuhýbá se, musí se makat. Obecně platí, že v Čafce je hodně kluků, které znám a jsme kamarádi.

Kouče jste poznal v Motorletu, proti jeho béčku jste nedávno hráli, dýchlo to na vás ještě?
Samozřejmě si člověk nějaké věci vybaví, ale už je to pár let. Takže jsme s kluky, co Motorletem prošli, slíbili něco do kabiny.

Skončilo to 1:1, takže jste ušetřil.
Jirka Machurka aspoň přinesl nanuky, což se v tomhle vedru hodí. (usměje se) Bylo tam něco vypsaného i za remízu, byl to bod získaný u nich.

Pro vás bude pikantní asi i zápas proti Zličínu, co? Nedal si Zličín při vašem odchodu podmínku, že proti němu nenastoupíte?
Na zápas se Zličínem se těším, doufám, že budu ve formě a zdravý. Když jsem ve Zličíně končil, tak Zahy (Martin Zahálka) říkal: Proti nám hrát nebudeš!

Co jste mu odpověděl?
Že jsme v přeboru a přece si nebudeme hrát na Spartu se Slavií. Myslím to tak, že zrovna teď máme docela dost zraněných, takže mi nepřijde na téhle úrovni jako optimální, aby tahle podmínka platila a musel bych vynechat zápas. Bude to přece super, utkání bude mít náboj, takové zápasy přece člověk potřebuje, těší se na ně, stejně jako fanoušci.

Pavel Novotný mladší určitě zase vypíše odměnu před Braníkem. V tomhle je přebor ideální soutěží, že?
Známe se v přeboru skoro všichni. Zápasy mají náboj, pořád je o co hrát.

A vás může těšit, že jste s ČAFC konečně dočkali vítězství a vy jste dal i gól.
Musím tedy říct, že mě Uhříněves překvapila, ale dopadlo to dobře. Šli jsme si pro vítězství, chtěli jsme střílet góly. A co se týče mojí trefy, tak samozřejmě to potěší, ale já už to tak neřeším. Chci, aby se hlavně dařilo týmu a vyhrávalo se.

Na startu sezony jsem zaslechl, že by tým ČAFC chtěl hrát do šestého místa, jindy se mluvilo dokonce o bronzovém stupínku. Přivábilo vás i tohle?
Tak to nevím, kde jste to slyšel. Já když mluvil poprvé s trenérem, tak říkal, že se snad zachráníme.

Přesně tohle říkal i před jarní částí Pražská teplárenská přeboru. Teď ale ČAFC hodně posílila, na tom se snad shodneme...
Myslím, že máme dobrý tým, jde jen o nás, co ukážeme na hřišti, jak se nám bude dařit střílet góly. Chceme vyhrávat, aby byla dobrá nálada.

Při posledním utkání proti Uhříněvsi chyběl hlavní trenér Pavel Novotný, při utkání byl ale hodně slyšet jeho syn, který kvůli zranění zůstal jen na lavičce. Platí, že se poslouchá v tu chvíli Pavel Novotný mladší?
Chvilkami jsem koukal, jestli se náhodou trenér nevrátil. Když jsem byl zády k lavičce a bylo nastavení a my měli roh, tak jsem slyšel dotaz směrem k rozhodčímu, zda máme stejné hodinky, že už má být konec. (směje se) Geny se zkrátka nezapřou. Samozřejmě je na lavičce i asistent, ale tady hodně ovlivnili ten zápas rozhodnutí právě Pavla mladšího a Jirky Machurky. Vymysleli to skvěle.

Co vymysleli?
Poslali do hry Matouška, ten zařídil góly, vymyslel je.

Dalším do party posil je Patrik Berger mladší, syn vicemistra Evropy 1996. I on je velkou posilou, že?
Je to další z kluků, co je naše krevní skupina. Má ještě nějaký problém s achilovkou, ale dostává se do toho, doufám, že se on i Pavel (Novotný) dají dohromady a všichni si spolu zahrajeme. Když si dám všechny kluky z té party dohromady, až mi to přijde, jestli nejsme zpátky v čase na Motorletu. (směje se) Je to skvělé, jsme všichni stejně nastavení. Jen teď chceme vybojovat body pro Čafku.Fotografie

Související články