Foto: Nikol Kuncová
Souhrn 1. kola přeboru: Třeboradice přestřílely Duklu JM, vyhrály i Střešovice. Z nováčků nebodovaly jen Dolní Chabry
07.08.2023

Souhrn 1. kola přeboru: Třeboradice přestřílely Duklu JM, vyhrály i Střešovice. Z nováčků nebodovaly jen Dolní Chabry

Spousta gólů a dramatických zápletek do závěrečných vteřin. Pražská teplárenská přebor je zpátky! A hned 1. kolo ročníku 2023/2024 ukázalo, že se bude na co dívat. Fotbalová Praha byla zvědavá na to, v jakém světle se představí tři nováčci soutěže. Třeboradice doma vyválčily vítězství 5:4 nad Duklou JM, když o poločase vedly už 5:1, Střešovice porazily Zličín 2:1, z nových týmů tak neuspěly jen Dolní Chabry na půdě Královic, kde podlehly 0:2. Překvapení kola se zrodilo na Přední Kopanině, kde se domácí nedokázali gólově prosadit a prohráli s Braníkem 0:1.

ČAFC Praha - FK Viktoria Žižkov B 2:3 (1:2)
Branky: 13. Matoušek vlastní, 90. Nováček – 3. Bazal, 5. Horáček, 84. Žiga. ŽK: 18. Machurka, 71. Borkovec, 81. Peake, 85. Huňka, 90.+4 M. Štěpánek – 65. Walter, 90.+3 Bárta, 90.+4 Balážik. Rozhodčí: Štěrba – Tikal, Pazderský. Diváků: 148.
ČAFC: M. Štěpánek – Fridrich, Machurka, Lukeš, T. Kaliba – Pakosta (77. Huňka), Peake, Sváta, Borkovec (84. Nováček) – Pyšek, Kubec (84. Šanda). Trenér: Pavel Novotný.
Žižkov B: Vild – Horálek, Matoušek (46. M. Vlček), Tomeček – Bárta, Kuzma, Edrees (65. V. Vlček), Trávníček (46. Walter) – Žiga (90.+2 Balážik), Barratt (65. Buratčuk). Bazal. Trenér: Jiří Brunclík.

Ohlasy utkání
Pavel Novotný (ČAFC): Katastrofální začátek utkání, kdy jsme nebyli výkonem a nastavením hlav na hřišti, ale někde jinde. Celý týden se připravujeme na zachycení úvodu zápasu a po pěti minutách svítí na tabuli stav 0:2, to je pro mě naprosto nepochopitelná věc. Všude jsme byli druzí, nedostupovali, prostě hrůza. Samozřejmě potom jsme si vytvořili šance, ale jak je u nás zvykem, zůstaly nevyužity. Jen Martin Štěpánek s Honzou Pyškem odvedli výkon, který snesl měřítko. Bohužel ostatní hráči zahráli hluboko pod své možnosti a musí se hodně rychle probrat.
Jiří Brunclík (V. Žižkov B): Výborný vstup do utkání, rychlé dvě branky, relativně zápas pod kontrolou. Bohužel, z klidu nás vyvedla vlastní branka, která dostala domácí do hry. Ke konci poločasu nás domácí zatlačili nakopávanými míči a jen se štěstím jsme neinkasovali podruhé. Druhý poločas byl spíše boj. V 84. minutě se nám podařilo zvýšit skóre na 3:1, nicméně po naší hrubé chybě se soupeř dostal opět do hry a my se strachovali o vítězství až do poslední minuty. Nakonec jsme s výsledkem samozřejmě spokojení, ale s předvedenou hrou, která je u nás na srovnatelná důležitostí s výsledkem, už ne.

Nejlepší hráč ČAFC Praha: nikdo
Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Petr Vild


TJ Sokol Královice - SK Dolní Chabry 2:0 (2:0)
Branky: 26. Nejeschleba, 44. Šemro. ŽK: 10. Lády, 21. Malík, 90.+3 I. Habor – 43. Kalous, 78. Matyáš, 90.+4 Strnad. Rozhodčí: Vondráček – Šaróka, Zelený. Diváků: 180.
Královice: Hubínek – Nevařil, Hořický, Lády, Malík – Vacík, Semančík (85. Čičatka), Janoušek, Haluška (71. I. Habor), Nejeschleba (80. Muška) – Šemro (46. V. Habor). Trenér: Aleš Plášek.
Dolní Chabry: Dikusar – Š. Veselý, Palma, Matyáš, Horáček (61. Strnad) – Bílek, Jírovec (71. Vágner), Matějka, Kalous (61. Janda), A. Veselý (61. Sevček) – Klimt. Trenér: Tomáš Vajnar.

Ohlasy utkání
Aleš Plášek (Královice): Obě družstva si přála vstoupit do sezony samozřejmě úspěšně, což výrazně ovlivnilo prvních patnáct minut utkání, kdy byla znát od všech aktérů nervozita a k vidění bylo hodně nepřesností. Po první kvalitní kombinaci po levé straně hřiště se nám podařilo vstřelit krásnou branku. Začali jsme mít postupně větší jistotu v herní činnosti a vystavili obranu soupeře pod větší tlak, ze kterého v závěru první půle padla druhá branka do šatny. Ve druhém poločase jsme udělali několik změn v ofenzivě, abychom vyzkoušeli nové hráče, kteří doplnili náš tým v závěru letní přípravy. Bohužel se nám nepodařilo proměnit slibné brejkové situace, a proto utkání neskončilo větším rozdílem. Jsem rád za zvládnutou organizaci hry v defenzivě, kdy jsme soupeře nepustili do vážnější šance. Jsem rád, že kluci byli hlavou nastaveni zápas vyhrát a ukázali týmový výkon.
Tomáš Vajnar (Dolní Chabry): Utkání příliš fotbalové krásy pro oko diváka nenabídlo. My jsme vůbec neplnili to, co jsme si řekli v kabině a na co jsme se připravovali. Královice zodpovědně a důrazně bránily. Obě branky jsme dostali z našich chyb. Přes týden potrénujeme a budeme se snažit připravit na sobotní domácí utkání.

Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: Ondřej Nejeschleba
Nejlepší hráč SK Dolní Chabry: Petr Matějka


SK Třeboradice - FK Dukla Jižní Město 5:4 (5:1)
Branky: 9. Slánský, 18. Červenka, 20. Vávra, 33. R. Klouček, 40. Hruška – 32. a 81. z penalty Kotlík, 55. Růžička, 64. Jerie. ŽK: 56. Kraus, 74. Slánský, 77. J. Hájek, 79. Ježek, 83. Chmelíček, 87. Jahoda – 14. Růžička, 22. Temelkovski, 38. Jerie, 59. Kulhavý, 88. Kotlík, 90.+7 Solař (asistent trenéra). ČK: 88. Slánský (SK Třeboradice). Rozhodčí: Císař – Stěhule, Stránský. Diváků: 100.
Třeboradice: Prebsl – Pozníček, Moltaš, Červenka, J. Hájek (90. Radek Farkaš) - Hruška (70. Jahoda), Vávra (75. Ploc), Klouček, Kraus - Slánský, Šťovíček (70. Ježek). Trenér: Jan Novák.
Dukla JM: Orlich – Temelkovski, Kulhavý, Jerie, Růžička - P. Konjević (60. Beneš), Novák, Brabenec - Dominik Farkaš, Dudek (74. Sýkora) – Kotlík. Trenér: Josef Světlík.

Ohlasy utkání
Jan Novák (Třeboradice): První poločas byl fantastický. Měl jsem z toho trochu obavy, protože příprava se nám moc nepovedla, dělali jsme hrozné chyby. V první půli jsme ale naopak nutili Duklu, aby dělala chyby, dobře jsme se posouvali, dobře jsme napadali. Z toho jsme dali pět krásných branek, mohlo jich být i víc. Výborně jsme zareagovali, když Dukla snížila na 1:3. Vlastně z protiútoku jsme přidali čtvrtý gól. O půli jsme si říkali, že nesmíme polevit, musíme se dál posouvat a běhat. Dukla změnila rozestavení, zjednodušila hru a my bohužel máme dlouhodobě jeden z nejmenších týmů v Praze, dostali jsme proto góly z nákopů a ze standardek. Nechali jsme soupeře rozehrát roh, na zadní tyči jsme nechali volného hráče. Zbytečně jsme zápas zdramatizovali, měli jsme i obrovské štěstí, kdy soupeř trefil dvě nebo tři břevna. V závěru jsme dohrávali v deseti, Brabenec šel z úhlu sám, už to bylo jen o tom, jestli to dokážeme odbouchnout pryč. Síla Dukly je směrem dopředu obrovská, ale okýnka mají vzadu. Diváci viděli pěkný zápas s devíti góly a k tomu mraky šancí na dalších deset gólů. Vstup je to pro nás nakonec za tři body a tedy povedený. Musím říct, že nervy tam nakonec byly obrovské. Přišel jsem po zápase do kabiny a snědl jsem půl čokolády. Musíme makat dál, nesmíme polevit.
Josef Světlík (Dukla JM): První poločas jde jednoznačně za mnou. Netrefil jsem ani taktiku, ani sestavu. Jestli jsme udělali nějaké chyby, to vůbec neřeším. První poločas je prostě můj průšvih. Pro druhý poločas jsme si řekli věci, které bychom tam chtěli. S tím, že pokud se nám podaří dát rychlá branka, tak, když to zvládl v první půli soupeř, tak je to i v našich silách. Myslím, že ke konci nám už jen chybělo štěstí, abychom skóre vyrovnali, nebo dokonce zápas otočili. Když to shrnu, první poločas byl můj průšvih, ve druhém jsem viděl výborný výkon týmu.

Nejlepší hráč SK Třeboradice: Pavel Slánský
Nejlepší hráč FK Dukla Jižní Město: Ondřej Kotlík


Sokol Kolovraty - FK Motorlet Praha B 5:3 (3:2)
Branky: 15. a 68. Hladký, 27. M. Blažek vlastní, 33. Kalenda, 59. Gračko – 10. D. Veselý, 22. Kučerka, 71. M. Blažek. ŽK: 52. Lechner, 88. Bláha – 62. Průša, 82. Socher (trenér). Rozhodčí: Marek – Kučera, Nebáznivý. Diváků: 125.
Kolovraty: Bébr – Ráža, Votřel, Vejr, Žitný – Borek – Gračko, D. Hájek (86. Ponert), Lechner (82. Bláha), Kalenda (69. P. Klouček) – Hladký (69. Hynek). Trenér: Jakub Slezáček.
Motorlet B: Foret – Průša (66. Krym), D. Scharf, Kučerka, Žižka – Dvořáček, Kornacki – Borovski (80. Bambousek), D. Veselý (57. M. Novotný), Musil (57. Bambousek) – M. Blažek. Trenér: Václav Socher.

Ohlasy utkání
Jakub Slezáček (Kolovraty): Na úvod soutěže to byl velmi zajímavý a kvalitní zápas. Hosté nám v první půli dělali velké potíže svým pohybem a my zatápěli naopak jejich obraně, takže to bylo velmi otevřené utkání se spoustou nebezpečných situací u obou branek. Druhou půli už tempo trochu opadlo a šance přibývaly převážně na naší straně, celkově ta půle šla za námi. Musím kluky pochválit za velmi dobrý kolektivní výkon, podpořen silnými výkony jednotlivců. Výhra je o to příjemnější, že jsme dvakrát prohrávali.
Václav Socher (Motorlet B): Zápas se lámal hned v jeho úvodní půlhodině, kdy jsme předváděli velmi kvalitní fotbal, který potěšil nejen mě, ale dle ohlasů i mnoho přítomných diváků. Hlavní rozdíl byl vidět ve vápně, kdy důraznější domácí to dokázali, na rozdíl od nás, gólově vyřešit. Druhý poločas pak domácí zkušeně pohlídali, hlavně jejich standardky jsou výborné a zápas dovedli do vítězství. I když jsme prohráli a já nerad prohrávám, tak jsem odjížděl z utkání spokojen. Kluci předvedli výkon, kterým se chceme během sezony prezentovat a chyběla tomu jen bodová odměna. Pevně věřím, že za týden k výbornému výkonu přibude i bodový zisk do tabulky.

Nejlepší hráč Sokola Kolovraty: Filip Hladký
Nejlepší hráči FK Motorlet Praha B: David Veselý a Adam Vorlíček


AFK Slavoj Podolí - SK Čechie Uhříněves 3:3 (1:1)
Branky: 13. France, 58. Podobský, 81. Němeček z penalty – 45. a 75. z penalty Mazanec, 84. Kříž. ŽK: 39. Bednář, 73. Brož, 84. Kocour, 85. Brezina, 90. Šimák – 87. Chadim. ČK: 90. Šídlo – 90. Svoboda. Rozhodčí: Havel – Hejma, Sýkora. Diváků: 65.
Podolí: Vondrka – Šimák, Bednář, Šídlo, Čmelík – Brož – Kocour, Brezina, Němeček, Podobský (78. Krob) – France (75. Jůzek). Trenér: Michal Hladík.
Uhříněves: Jevčák – Bobek, Kovařík, Kříž – P. Hrubý, Aust, Chleborád (62. Chadim), Študent (62. Vácha) – Mazanec, J. Svoboda. Peterka (66. Pergl). Trenér: František Vitovský.

Ohlasy utkání
Lukáš Michl (vedoucí týmu Podolí): Sledovali jsme typicky úvodní mistrovské utkání sezony. Bohužel jsme třikrát vedli, ale hosté dokázali vždy najít odpověď. Přišli jsme o dva body kvůli tomu, že jsme tragicky bránili standardky soupeře.
Martin Kovařík (hrající asistent Čechie Uhříněves): Do utkání jsme vstoupili dobře, ale po asi dvaceti minutách nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Naštěstí se nám podařilo vstřelit branku do šatny, která byla velmi důležitá. Druhý poločas to byl takový zápas nahoru-dolů a obě mužstva chtěla zápas překlopit na svou stranu. Třikrát se nám podařilo skóre vyrovnat, a tak jsme za zisk bodu spokojeni. Nakonec asi zasloužená remíza.

Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: Daniel France
Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Pavel Hrubý


SK Střešovice 1911 - FC Zličín 2:1 (2:0)
Branky: 32. Alba, 45. Charvát – 89. Kohout. ŽK: 6. Charvát, 30. Kříž, 57.Yarullin – 85. Horák. Rozhodčí: Tvrz – Zloch, Stěhule. Diváků: 150.
Střešovice: Rychlík – Štyks, Bialek, P. Věchtík, Charvát – Yarullin (68. Hojsák, 90. Zvolenský), D. Věchtík, Kříž, T. Rothe – Alba (82. Kouklík), P. Junek (68. Šimon). Trenér: Richard Havlík.
Zličín: Danko – Havrila, O. Kučera, Horák, Ondrejka – Žák (81. Tuháček) – Plánička, Kohout, Jákl (70. Jiras), Hák – Merta. Trenér: Zdeněk Kudela.

Ohlasy utkání
Richard Havlík (Střešovice): S očekáváním jsme přistupovali k prvnímu utkání s dlouhodobě kvalitním týmem soutěže. V pokoře, nadšení a s dobrou diváckou podporou, i přes nepříznivé počasí, jsme odvedli kvalitní a bojovný výkon, který nás katapultoval ke třem bodům. Mrzí nás zbytečně inkasovaná branka v závěru utkání.
Zdeněk Kudela (Zličín): Tento zápas nás bohužel nezastihl v komfortním stavu - zranění a pracovní povinnosti. Zaskočila nás natěšenost a velká aktivita domácího týmu, ale postupně jsme se s tím srovnali. Do přestávky se domácí dostali do dvoubrankového vedení a nás opět trápilo neproměňování šancí. Domácí tým s tímto projevem nebude mít v této soutěži problém se zabydlet. Zápasu přihlížela, i přes nepřízeň počasí, početná návštěva. Chci vyzdvihnout přístup Ondřeje Kučery, který přes zdravotní problémy do utkání nastoupil a odvedl dobrou práci. Do dalšího zápasu se zlepšíme a věřím v první bodový zisk v letošní sezoně.

Nejlepší hráč SK Střešovice 1911: Milan Bialek
Nejlepší hráč FC Zličín: Ondřej Kučera


FC Přední Kopanina - ABC Braník 0:1 (0:0)
Branka: 84. Šebák. ŽK: 54. Hollerbach – 57. Šebák, 87. Platil, 90.+2 Benda. Rozhodčí: Šaróka – Hruška, Vítek. Diváků: 60.
Kopanina: Zavadil – Hollerbach, Tržický, Kučera, Hovorka - Asad - Mejdr (10. Šalanský), Razetto, Hájek, Mainolfi - Ptáček (61. Zelenka). Trenér: Daniel Vott.
Braník: Mařík – Řemenář (80. Kodytek), Hrazdíra, Vybíral, Benda – Příhoda (63. Seidler) – Rapant (63. Lebeda), Šebák, Platil, Benlalam – Zelenka (80. Bergmann). Trenér: Petr Hejduk.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Bohužel jsme nezvládli první utkání, tím jsme úplně zlikvidovali měsíční práci v přípravě a začínáme od nuly. Také se nepovedlo trefit sestavu a někteří hráči, kteří dostali důvěru, zklamali. Braník vyhrál zaslouženě, jelikož se hraje na branky a oni tu jednu dali, zatímco nám se to nepodařilo. Fotbal je spravedlivý v tom, že když neproměníme ani ty největší šance, tak prostě vyhrát nejde. Nehraje se na šance, nehraje se na umělecký dojem, nehraje se na držení míče, hraje se jen a jen na branky a pokud je nebudeme dávat, tak nemůžeme vyhrávat.
Petr Hejduk (Braník): Věděli jsme, že nás v prvním utkání sezony čeká jeden z nejtěžších soupeřů a favorit soutěže, a to se také na hřišti potvrdilo. Vsadili jsme na bojovnost a věřili jsme, že když budeme dodržovat, co jsme si řekli, mohlo by se k nám přiklonit štěstí, což se také v závěru stalo. V 84. minutě jsme po rohovém kopu vstřelili rozhodující branku zápasu. Velkou zásluhu na našem vítězství má Karel Mařík v naší brance, který nás v rozhodujících chvílích několikrát podržel. Děkuji celému týmu za výkon a jsem moc rád za tři body, které ovšem bereme se vší pokorou.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Luboš Kučera
Nejlepší hráč ABC Braník: Filip Benda


FC Tempo Praha – FC Slavoj Vyšehrad 1:1 (0:0)
Branky: 90.+4 Doležal – 78. Heřman z penalty. ŽK: 77. Babický – 30. T. Junek, 33. A. Krivosheev, 54. Prýmas. Rozhodčí: Zelený – Šmakal, Vondráček. Diváků: 50.
FC Tempo: Pacovský – Hampapa, Kleček, Plíšek – Rakušan (65. Sedlář) – Valta (46. Schwank), T. Havlíček, Trajhan, Babický (78. Sobotka) – J. Klouček (78. Doležal), Pytlíček (65. Viktorin). Trenér: Petr Vanko.
Vyšehrad: Lisa – Matějíček, Stareček, Pryšljuk – Holan, Vodička (82. Lískovec) – M. Krivosheev, A. Krivosheev, Junek – Heřman (90.+2 Kubies), Prýmas (68. Krčmář). Trenér: Jaroslav Klíma.

Ohlasy utkání
Petr Vanko (FC Tempo): Vyrovnané utkání, které směřovalo k remíze. Nakonec v posledních deseti minutách vše vyústilo v drama, kde bereme bod v nastavení. Musím se vší pokorou přiznat, že proti nám stál výborný soupeř a moc jsme si toho nevytvořili. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale máme to za sebou a věřím, že se budeme zlepšovat.
Jaroslav Klíma (Vyšehrad): Výborné utkání. V prvním poločase měly oba týmy dvě až tři šance, my po kombinaci a domácí po standardkách. Ve druhé půli jsme už jasně dominovali a zasloužili bychom si tři body. Bohužel v nastaveném čase, kdy jsme měli ještě výhodu standardky, jsme se zachovali netakticky a jako uličníci jsme si nechali dát vyrovnávací gól. Navzdory tomu chci pochválit celý tým za výborný výkon.

Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Pavel Pacovský
Nejlepší hráč FC Slavoj Vyšehrad: Theodor Matějíček