Foto: www.fcpk.cz
Jednotné míče pro všechny. Pražská teplárenská přebor se bude hrát se stejnými balony, které používá FORTUNA:LIGA
05.08.2023

Jednotné míče pro všechny. Pražská teplárenská přebor se bude hrát se stejnými balony, které používá FORTUNA:LIGA

I v Pražská teplárenská přeboru se fotbalisté můžou cítit jako v lize! Před právě začínajícím ročníkem 2023/2024 se zástupci Pražského fotbalového svazu domluvili na spolupráci s dánskou firmou Select, která dodává míče pro ligové soutěže v Belgii, Nizozemsku, Portugalsku, Švédsku, Dánsku, Norsku, Rumunsku a od minulé sezony také pro českou FORTUNA:LIGU. Ta se hraje s balonem Brillant super TB. A se zcela stejným modelem budou dávat góly i fotbalisté v nejvyšší metropolitní soutěži.

„Jsem velice rád, že se podařilo dojednat spolupráci se značkou Select, díky které bude v Pražská teplárenská přeboru mužů poprvé v historii jednotný míč,“ říká Jan Gruber, marketingový manažer Pražského fotbalového svazu.

Přebor se dlouhé roky hrál s balony od firmy Nike, kluby si však mohly vybrat svůj oblíbený model. Teď bude míč jednotný a oficiální.

„Každý klub dostal před začátkem přeboru pět těchto míčů s možností exkluzivních podmínek pro nákup dalších balonů, kdy bude výrazně nižší cena. Věřím, že jednotný míč přispěje k ještě větší atraktivitě Pražská teplárenská přeboru mužů, ale také k větší regulérnosti soutěže po sportovní stránce, protože pro všechny budou ve všech zápasech stejné balony,“ pokračuje Gruber.

Šestnáct účastníků přeboru může s míči Select Brillant hrát už teď, zatím na dobrovolné bázi. Od 1. ledna 2024 však bude povinné jej v mistrovských zápasech používat.

„Jelikož se spolupráce domluvila nedlouho před startem přeboru, chtěli jsme dát všem možnost, aby si na nové míče zvykli. Navíc někdo už mohl mít míče koupené, tak aby je případně použil. Podzim bude přechodným obdobím, kdy si každý může zvolit, který míč využije, na jaře už se bude hrát jen s těmi od Selectu,“ vysvětluje Gruber. Související články