Foto: Pavel Jiřík st.
Zličín trápí v přípravě koncovka, odchody zkušených hráčů se nekonaly

Zličín trápí v přípravě koncovka, odchody zkušených hráčů se nekonaly

Kéž by se povedlo zopakovat podzim minulé sezony (5. místo), přejí si fotbalisté Zličína. Ti mají po nepříliš povedeném jaru (12. místo) v uplynulém ročníku Pražská teplárenská přeboru o motivaci postaráno. Trenér Zdeněk Kudela dobře ví, že tým má co napravovat, ač skončil celkově na 7. pozici. „Kdyby se povedlo zopakovat loňský podzim, určitě bych byl spokojený,“ přiznává Kudela, který dlouhá léta fungoval jako funkcionář i v profesionálním fotbalovém světě.

Jak dlouho jste měl v hlavě jarní část uplynulé sezony?
Samozřejmě jsem o všem přemýšlel. Myslím, že po tom povedeném podzimu mohlo dojít k určitému sebeuspokojení. A když se k tomu přidala čtyři vážná zranění a také to, že soupeřům se povedlo posílit, dopadlo jaro tak, jak dopadlo. Ukázalo se to, co jsem poznal, že přebor je prostě hodně kvalitní soutěží.

Přemýšlel jste o tom, když vezmeme ta zranění, zda nemohl být problém třeba v přípravě?
Ta zranění byla vždy výsledkem zákroku protihráče, nebylo to o tom, že by třeba najednou někoho píchlo ve svalu, nebo něco podobného. Pochopitelně se pohybujeme v soutěži na určité úrovni a hráči musí vědět, či případně sami poznat, že dva tréninky za týden jsou prostě málo a nestačí. Někdy naše výkony byly jakž takž, jindy byly výkony horší. Dopláceli jsme také na individuální chyby.

Někdy jsem zaslechl i to, že si někteří hráči možná neváží podmínek, které v klubu mají. Dokonce měli ti zkušenější po sezoně uvažovat o odchodu ze Zličína, co je na tom pravdy?
Pravdou je, že Zličín má k dispozici velmi dobré zázemí, hráči mají vytvořeny slušné podmínky. Mně je líto, jak jaro dopadlo, protože podmínky jsou dobré, chodilo docela dost fanoušků. Co se týče zkušených hráčů, komunikujeme s nimi. Někdo na jejich platformě, já pěkně z očí do očí. O tom, že někdo uvažuje o odchodu, jsem také slyšel, ale všichni zůstávají.

Výsledkově zatím příprava tolik nevychází, zvolili jste divizní soupeře, co tím sledujete?
Já jsem raději, když hrajeme se soupeři z vyšší soutěže. Všichni v tom utkání vidí, v čem musíme přidat, na čem je třeba zapracovat. Vidíme, jak bránit, jak se daří reagovat v situacích, kdy je soupeř lepší. A co se týče výsledků, zatím jsme dali jen jeden gól, z penalty, tohle samozřejmě musí být lepší. Ale s Meteorem jsme hráli 0:0, s béčkem Admiry jsme prohráli 1:2. Ty zápasy byly celkem vyrovnané, měli jsme šance. S Hřebčí jsme prohráli 0:3, tam jsme za čtyři minuty dostali tři góly, to jsem nezažil.

V ofenzivě dál spoléháte na ikonu zličínského klubu Ivana Mertu?
Ivan pokračuje a jsem za to rád. Od něj by se kluci měli učit, a to nejen na hřišti. On je skvělý i charakterově, je to výborný fotbalista. Věřím, že nám hodně pomůže i posila do středu hřiště Vasil Popovič.

Když jste nakousl posily, jaké nové tváře uvidíme ve zličínském dresu?
Chtěli jsme posílit na místě stopera, ale to se zatím nepovedlo. Dva kluci u nás byli na zkoušce, ale my potřebujeme hráče do základu, ne kvůli širšímu kádru. Taky budeme pokračovat v tom, že budeme dávat šanci našim mladým hráčům. Co se týče kádru, tak ještě čekáme na zprávu, zda Šmalcl bude muset na operaci menisku. Z klubu odešel David Hájek, povýšil v práci a dal zaměstnání přednost. Pracujeme s kádrem, který máme a budeme se snažit připravit co nejlépe na start přeboru. Kdyby se první půlka sezony povedla jako před rokem, byl bych určitě spokojený.Související články