Foto: Jiří IPSER
Soupeř nám po gólu řekl, že byl míč za čárou, tvrdí obránce Dukly JM po bitvě s lídrem

Soupeř nám po gólu řekl, že byl míč za čárou, tvrdí obránce Dukly JM po bitvě s lídrem

Odjezdil zápas do poslední minuty. Po závěrečné hvizdu se ale ploužil do kabiny mezi posledními. Rychlík v dresu Dukly JM Martin Inneman těžce kousal, že jeho tým prohrál se Spoji 0:3. Domácí si dali vlastní gól do šatny, po pauze Spoje navýšily náskok po situaci, kdy už byl míč podle všeho mimo hrací plochu. Sporný moment zachytil fotograf Jiří Ipser, posuďte sami. „Hráč soupeře nám řekl, že byl míč za, ale že když dali gól, tak se přece nepřizná,“ tvrdí Inneman.

Měl jste první šanci zápasu, kdyby to byl gól, vypadalo by to jinak?
Bylo by to asi jiné, bohužel z toho gól nebyl a na kdyby se nehraje. Takže to dopadlo jinak.

Hosté šli do vedení díky vlastnímu gólu. Srazil vás tenhle smolný moment?
Určitě nás to zasáhlo. První poločas byl, myslím, celkem vyrovnaný. Mohli jsme jít do vedení my, pak zase oni. No ale nakonec jsme do kabin odcházeli jako ti smutnější, protože jsme prohrávali.

Prohrávat o gól je nepříjemné, pořád to ale bylo hratelné. Šli jste s tím do druhé půle?
Určitě jsme s tím chtěli něco udělat. Cítili jsme, že je zápas furt otevřený, že se to pořád může zlomit na naši stranu. Chtěli jsme do druhé půle vletět, jenže místo toho jsme se vlastně do ničeho nedostali. Ani jsme se pak nedostávali do šancí.

Možná i proto, že přišel druhý gól soupeře. U něj jste se hodně zlobili...
Míč byl mimo hřiště. Myslím, že to tady viděli úplně všichni kromě těch tří lidí, co tady to utkání pískali. To je neštěstí.

Asi vám na to leckdo namítne, že se má hrát, dokud sudí nepískne. Jste připravení, že právě tohle uslyšíte?
Jenže tady už fakt všichni počítali s tím, že je míč mimo hřiště. I spousta fotbalistů ze Spojů čekalo, že je balon mimo hřiště. Jeden jediný hráč nepřestal hrát, paradoxně si vzal míč, došel s ním do vápna, tam našel spoluhráče a byl z toho gól.

Hodně jste se zlobili, ptali jste se soupeře, proč se sudímu nepřiznal?
I on sám po tom gólu říkal, já vím, že to bylo za, ale přece se nepřiznám, když jsme dali gól.

Váš spoluhráč Bičanik se přiznal a opravil výrok sudího, byť tedy v situaci, která nebyla gólová. Říkal, že je to přece správné...
Je to fotbal, každý chce vyhrávat. A pokud se dá k vítězství dostat i těmito způsoby... Myslím, že by to udělal každý. Jsou samozřejmě výjimky, ale tentokrát jsme na to prostě doplatili.

Před týdnem jste vydřeli bod na Zličíně, teď jste prohráli. Přijde za týden vítězství?
Už by to chtělo. Chtěli jsme získat ze tří zápasů sedm bodů, máme o tři méně, takže určitě máme v dalších kolech co napravovat.Fotografie

Související články