Hostivař získala v Braníku zlatý bod. Trefil ho z penalty v závěru gólman Provazník!

Odvaha mu rozhodně nechybí. To brankář Hostivaře Lukáš Provazník ukazuje nejen ve chvílích, kdy se útočícím hráčům vrhá během zápasu pod nohy a krade jim míč. V utkání Pražská teplárenská přeboru na hřišti Braníku se sedmadvacetiletý gólman pasoval do role exekutora pokutového kopu v samotném závěru zápasu. Proměnil a vyrovnal na 3:3. „Věděl jsem, že když nedám, zahodím práci kluků, co devadesát minut makali,“ říká Provazník.

Hrálo roli, že si za béčko občas zakopete v poli?
Nějaké penalty už jsem proměnil. Je pravda, že si za béčko v poli rád zahraju. Ale za áčko se mi to moc často nestává.

Když rozhodčí nařídil penaltu, věděl jste hned, že půjdete kopat vy?
Když to sudí pískl, tak to jasné hned nebylo. Chtěl jsem jít, ale adeptů určených na penaltu bylo víc. Tušil jsem, že by to mohlo vyjít na mě, v přípravě jsem pár penalt proměnil.

Tlak byl velký, protože situace nepřišla ve 30. minutě, ale až v 90. minutě utkání. Byly to nervy?
Dobře jsem věděl, že se blížil konec. Takže tlak tam byl. A bylo mi jasné, že když to nedám, tak zahodím práci kluků, co devadesát minut makali. Samozřejmě jsem byl rád, že jsem proměnil. Měli jsme trochu štěstí, bod z Braníku je zlatý.

Je pravda, že zápas Hostivaři úplně nevyšel. Dostal jste tři branky, ale podle všeho jste nic lépe udělat nemohl...
Většinou to tak bylo, jeden byl z dorážky, kdy jsem míč vyrazil před sebe a dal šanci hráči, aby znovu zakončoval.

Pak jste také čelil penaltě. Směr jste vystihl, ale míč skončil v síti.
Kopnul ji přesně jako později já. (směje se)

Když se podívám na jaro jako celek, tak jste v obou utkáních dostal tři góly. To není pro brankáře zrovna dobré, co?
Splachovací nejsem, samozřejmě to vnímám a každého gólmana mrzí, když dostane gól. A tady byly hned tři. Ale první zápas jsme hráli proti Spojům, které vedou tabulku a jsou jinde.

Neviděl jsem celý zápas, ale zase tak špatně Hostivař nehrála a prohra o tři branky byla krutá, nemyslíte?
Měli jsme v tom utkání dvě, možná tři šance. A kdyby se nám povedlo dát gól a šli jsme do vedení, třeba to mohly mít Spoje složitější. Jenže místo toho dal gól soupeř, a když si vezmete, jak má zkušené hráče, tak už to pak bylo složité.

Co vy a čistá konta? Zatím se vám o nich může na jaře jen zdát.
Když člověk vychytá nulu, tak ho to potěší. Ale jde především o body, takže klidně radši vyhraju 7:6, než když skončí zápas bezbrankovou remízou. I když tedy bod z Braníku beru jako zlatý.

Pojďme ještě na skok k penaltám, když bude Hostivař kopat další, půjdete znovu?
Věřím, že když jsem dal, tak ano. Tohle byl první gól za áčko, za rezervu dávám tak jeden až dva góly v sezoně. Doufám, že teď by těch zásahů mohlo být i víc.

Už se přihlásil pokladník týmu? Nebo vám příspěvek do kasy odpustí, když jste zajistil týmu bod za remízu?
Musím se přiznat, že mi blesklo hned hlavou, kolik mě ten gól bude vlastně stát. Ale zatím se nikdo nehlásil, tak uvidíme. Tohle mě ale nejspíš nemine.

Příště hrajete s rezervou Žižkova, dočká se Hostivař výhry? A vy třeba čistého konta?
Každý zápas proti béčku Viktorky je jiný. Jednou jsou hodně rychlí a dá se říct i zbrklí, podruhé je to opačně. Každopádně já jdu do zápasu vždycky s tím, že chci vyhrát a jiné to nebude. A gól taky nechci dostat. Takže věřím, že bychom béčko Viktorky porazit mohli.