Foto: Jiří IPSER
Souhrn 16. kola přeboru: Spoje po bláznivé přestřelce Kopaniny navýšily náskok, bodovaly čtyři z pěti nejhorších týmů
13.03.2023

Souhrn 16. kola přeboru: Spoje po bláznivé přestřelce Kopaniny navýšily náskok, bodovaly čtyři z pěti nejhorších týmů

Bláznivý zápas sehráli na začátku jarní části Pražská teplárenská přeboru fotbalisté Přední Kopaniny s rezervou Viktorie Žižkov. Hosté vedli 2:0, Kopanina poté čtyřmi góly obrátila skóre ve svůj prospěch, ale na výsledkové tabuli nakonec svítil výsledek 4:4! Ten pomohl vedoucím Spojům, které po výhře 3:0 na hřišti Hostivaře navýšily náskok na prvním místě už na 10 bodů. Kromě Žižkova B bodovaly i další týmy, které jsou nejvíce ohrožené sestupem: Radotín vyhrál 2:0 nad Zličínem, Motorlet B veze po remíze 2:2 bod z ČAFC, důležitou výhru nad Braníkem (2:0) zapsaly i Královice. Bodově naprázdno tak vyšel jen poslední Vyšehrad, který dostal čtyři góly od Dukly JM a na vyšší pozici už ztrácí čtyři body.

SC Olympia Radotín - FC Zličín 2:0 (0:0)
Branky: 57. Bužík, 62. Suchan. ŽK: 67. Pivnička – 45. Kohout, 66. Jiras, 67. Mareš (na lavičce), 81. Bous, 84. Žák, 88. Jákl. Rozhodčí: Stěhule – Borodáč, Marušinová. Diváků: 50.
Radotín: Saladiak – Löffler, Mašek (85. Löwe), Suchan – Pivnička, Bialek (85. Přaslička), Bužík, Sabo, Doležal – Bureš (66. Tokar), Holouš (95. Mezera). Trenér: Richard Valoušek.
Zličín: Hlous – Stýblo, Kučera, Šmalcl, Ondrejka – Hák (64. Merta), Žák, Plánička (64. Jákl), Jiras (80. Bous) – Kohout, Pyšek. Trenér: Zdeněk Kudela.

Ohlasy utkání
Richard Valoušek (Radotín): Kluci šli za vítězstvím od první minuty a zaslouženě se ho dočkali. Soupeři kromě přímého kopu nic nedovolili. Škoda, že jsme se neutrhli střelecky už v prvním poločase, kdy jsme měli tři vyložené šance. Byli jsme trpěliví, a nakonec se dočkali odměny. Zůstáváme pevně nohama na zemi, je to jen střípek toho, co chceme na jaře dokázat. Věřím, že nám předvedená hra i výsledek dodají elán do další náročné práce. Rádi bychom výhru věnovali našemu spoluhráči Radku Janovcovi, který si prochází těžkou nemocí. Drž se, kamaráde!
Zdeněk Kudela (FC Zličín): Přehrál nás soupeř, který je v tabulce předposlední, svým důrazem, chytrostí a nasazením. Celých devadesát minut jsme se z toho nedostali, a to nás ještě v prvním poločase podržel svými zákroky brankář Hlous. Hráli jsme příliš profesorský fotbal bez nasazení a prohráli naprosto zaslouženě. Po celkem dobré přípravě to je pro mě zklamání a věřím, že to napravíme za týden při domácí jarní premiéře.

Nejlepší hráč SC Olympia Radotín: Leo Bužík.
Nejlepší hráč FC Zličín: Vojtěch Hlous.


AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 0:1 (0:1)
Branka: 32. Schwank. ŽK: 15. Bednář, 18. Brož, 62. Štrajt, 78. France, 83. Šídlo – 52. T. Havlíček, 83. Kadlec. ČK: 90.+2 Brezina (Podolí). Rozhodčí: Zima – Šmakal, Pytloun. Diváků: 52.
Podolí: Šumník – Bednář, Urban, Šimeček – Šimák, Šídlo, Brož, Němeček, Podobský (74. Brezina) – Štrajt (66. Jůzek), France. Trenér: Petr Majer.
FC Tempo: Pacovský – Plíšek, Schwank, Kadlec – Valta, Rakušan (82. Kleček), Viktorin, T. Havlíček (82. Šmídek), Babický – Sedlář (63. Klouček), Cejnar (70. Pytlíček). Trenér: Petr Vanko.

Ohlasy utkání
Petr Majer (Podolí): Myslím si, že to bylo remízové utkání, které bylo o jednom gólu. Ten jsme si bohužel nechali dát po sérii tří rohů a závaru v pokutovém území. Na úvod jara to bylo více soubojové, takže diváci nemohli vidět více fotbalovosti od obou týmů. Klukům nemám co vytknout.
Petr Vanko (FC Tempo): Hodně bojovné utkání, kterému nepomohl silný vítr, který se hodně točil. První poločas jsme měli pod kontrolou a vstřelili důležitou branku, která se nakonec ukázala jako rozhodující. Druhý poločas jsme si to již chtěli pohlídat a pro nás je to strašně důležité vítězství. Velká pochvala pro všechny tři rozhodčí, kteří toto bojovné a soubojové utkání zvládli na výbornou.

Nejlepší hráči AFK Slavoj Podolí: Milan Šídlo.
Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Petr Viktorin.


ČAFC Praha - FK Motorlet Praha B 2:2 (2:1)
Branky: 36. Nováček, 45.+1 Kaliba z penalty – 3. Čipera, 82. Zelenka z penalty. ŽK: 30. Borkovec, 32. Peričevič, 46. Lukeš, 81. Machurka, 90.+6 Kubec, 90.+8 Kaliba – 28. Čuba, 32. Vyčichl, 51. Kučerka, 85. Žižka. ČK: 43. Vyčichl (Motorlet B). Rozhodčí: Havel – Tvrz, Vondráček. Diváků: 25.
ČAFC: Štěpánek – Vlasák (86. Neuberg), Machurka, Lukeš, Kaliba – Sváta – Nováček (82. Kubec), Peake, Borkovec, Peričevič – Pakosta (68. Matoušek). Trenér: Ivan Kovačík.
Motorlet B: Vyčichl – Čuba, Borovski, Ambadu (46. Blažek), Hrabina (45. Šmerda, 63. Kornacki) – Scharf, Žižka – Průša, Zelenka, Kučerka – Čipera. Trenér: Václav Socher.

Ohlasy utkání
Miroslav Kaliba (manažer ČAFC): Nevím, co na to mám říct, z naší strany hrozný výkon. Celý druhý poločas hrajeme proti deseti, a navíc za soupeře chytá hráč z pole, a přesto pořádně netrefíme branku. Bohužel musím konstatovat, že Motorlet byl i v oslabení lepším týmem.
Václav Socher (Motorlet B): Krásný vstup do utkání a všechno nasvědčovalo tomu, že budeme pokračovat v dobrých výkonech z přípravy. Místo toho však na kluky padla deka a vyklidili jsme hřiště. Domácí vstřelili vyrovnávací branku, o kterou jsme si již déle koledovali, a když navíc přišlo vyloučení našeho brankáře a penalta, domácí se dostali do vedení. Druhý poločas byl z našeho pohledu již výborný a kluky musím za něj pochválit. Navíc se nám zranila i brankářská dvojka, a tak utkání musel dochytat - a zvládl to velmi dobře - František Čuba. Musíme být více odvážnější, mentálně odolnější, nebát se hrát a střílet branky, to je náš úkol, co musíme do kluků dostat. Z předvedeného výkonu ve druhém poločase mám opravdu velkou radost.

Nejlepší hráč ČAFC Praha: Jakub Sváta.
Nejlepší hráč FK Motorlet B: František Čuba.


FC Přední Kopanina - FK Viktoria Žižkov B 4:4 (0:2)
Branky: 50. Vott, 65. Urban, 68. Razetto, 70. Mainolfi – 77. a 89. Žiga, 15. Vais, 21. Sow. ŽK: 42. Škarda, 59. Kulhavý, 76. Matějka, 90. Hovorka, 90.+2 Šalanský – 42. M. Vlček, 55. Walter, 74. Jankovský, 90.+1 Myška, 90.+2 Vais. Rozhodčí: Tikal – Marek, Stránský. Diváků: 72.
Kopanina: Matějka - Mejdr, Kučera, Škarda, Hovorka - Asad - Vott, Razetto (84. Šalanský), Kulhavý (60. Hollerbach) - Hájek (46. Urban), Ptáček (46. Mainolfi). Trenér: Daniel Vott.
V. Žižkov B: Myška – Trávníček, Jindřich, Talamon, Jankovský – Balážik (70. V. Vlček) – Vais, M. Vlček (66. Mach), Žiga, Walter (78. Cuc) – Sow. Trenér: Jiří Novotný.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Musím říct, že soupeř mě svým výkonem překvapil. Hrál organizovaně ze zajištěného bloku a spoléhal na rychlé protiútoky. Díky nim si do poločasu zajistil dvoubrankové vedení. Po provedených změnách se nám druhý poločas vydařil a do 70. minuty jsme byli ve dvoubrankovém vedení. Bohužel jsme ho nedokázali udržet a soupeř snížil z trestného kopu. V závěru mu pak vyšel i risk o vyrovnání, a tak jsme přišli o body. Jsem samozřejmě zklamaný, ale pokud chceme vyhrávat, tak si nemůžeme dovolit inkasovat čtyři branky.
Daniel Veselý (V. Žižkov B): Na utkání jsme se pečlivě připravovali a sestavu jsme postavili na našich mladých hráčích, kteří by měli být do budoucna příslibem pro klub. Ze začátku utkání se nám podařilo ustát soupeřův tlak, a naopak dvěma brankami v rozmezí šesti minut se dostat do dvoubrankového vedení. To soupeře malinko vykolejilo, ale po prostřídání v poločase změnil taktiku a brzy vstřelil kontaktní branku. Ta je evidentně nakopla a výsledkem byly tři slepené branky v naší síti a otočka skóre zápasu pro Kopaninu. Myslím si, že vedení 4:2 domácí trochu uspokojilo a mysleli si, že již utkání dovedou ke tříbodovému zisku. To se ovšem nestalo a díky dvěma brankám Marca Žigy se nám tento zápas podařil dovést k nerozhodnému výsledku, i přes jeho nervózní závěr. S tímto výsledkem jsme spokojeni a klukům gratulujeme k předvedenému výkonu.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Dominik Vott.
Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Ibrahima Ndiape Sow.


Sokol Kolovraty - SK Čechie Uhříněves 1:2 (1:1)
Branky: 2. Bláha – 19. Peterka, 51. Mazanec z penalty. ŽK: 54. Klír, 90.+5 Hájek - 52. Blažek, 58. Podvín, 70. Peterka. Rozhodčí: Zelený – Wulkan, Štěrba. Diváků: 50.
Kolovraty: Bébr – Ponert, Votřel, Borek (67. Uherek), Žitný – Klír (56. Svoboda) – Hynek, Ráža, Hájek, Bláha (56. Kalenda) – Buchtík (81. Pokorný). Trenér: Jakub Slezáček.
Uhříněves: Jevčák – M. Hrubý, Podvín, Kovařík, Chadim – Sarkisyan (46. Mazanec), Aust, Vaněk, Blažek (80. Vácha), P. Hrubý (88. Tran) - Peterka. Trenér: František Vitovský.

Ohlasy utkání
Jakub Slezáček (Kolovraty): Rychlé vedení, ideální vstup do zápasu a my pak darujeme soupeři dvě branky jak nejlepším kamarádům. Nejdřív si necháme projít nízký roh k přední tyči, pak vyrobíme naprosto nevynucenou penaltu. To je pro nás v aktuálním rozpoložení trestuhodné a nepřípustné. Dopředu jsme toho měli málo, do soupeře jsme se nedostali, šancí bylo minimum a o to jsou ty chyby bolestivější.
Martin Kovařík (Uhříněves): Po přípravných zápasech, ve kterých se nám moc nedařilo, jsme se již všichni těšili na první mistrovské. Bohužel samotný úvod utkání se nám nepovedl a z první standardky jsme inkasovali. Po asi deseti minutách hry jsme se ovšem do zápasu dostali a výsledkem byla naše vyrovnávací branka. Do konce poločasu si troufnu říct, že jsme byli i lepším týmem. Krátce po přestávce jsme dostali výhodu pokutového kopu, který jsme proměnili a takticky dobře zvládnutým výkonem jsme utkání dovedli do vítězného konce, za což jsme rádi. Klukům ke třem bodům gratuluji.

Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Daniel Hájek.
Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Adam Peterka.


TJ Sokol Královice - ABC Braník 2:0 (2:0)
Branky: 4. a 43. z penalty Svoboda. ŽK: 60. Malík, 61. Svoboda, 71. Nevařil, 90. Hořický – 79. Zelenka, 90. Vybíral. Rozhodčí: Vítek – Hruška, Hejma. Diváků: 80.
Královice: Kudrna – Nevařil (85. Pospíšil), Hořický, Lády, Malík – Semančík, Janoušek, Vacík, Šemro – Kučera (89. Borsuk), Svoboda. Trenér: Jakub Pospíšil.
Braník: Mařík – T. Pechač, Vybíral, Zelenka, L. Pechač (75. Rapant) – Benlalam, Příhoda, Bendl, Seidler (46. Novotný), Palko – Sklenář. Trenér: Lukáš Růžička.

Ohlasy utkání
Jakub Pospíšil (Královice): V prvním poločase bylo znát, že je začátek jarní sezony a diváci viděli hodně nepřesností. Naštěstí se nám podařilo dát úvodní branku a ke konci poločasu přidali z penalty i druhou. Druhý poločas jsme přežili několik standardních situací soupeře, i díky výbornému výkonu našeho brankáře Vaška Kudrny. Naopak my jsme se soustředili na precizní obranu a čekali na možnost ohrozit soupeřovu branku z nějakého brejku. Musím pochválit celou obranu, protože si už dlouho nepamatuji, kdy Královice udržely vzadu nulu. Za vítězství jsem rád a věřím, že to bude pokračovat i v dalších zápasech.
Lukáš Růžička (ABC Braník): Utkání jsme prohráli prakticky již na začátku, když soupeř skóroval ze standardky. Do poločasu jsme ještě inkasovali z penalty, takže dva zbytečné fauly a prohrávali jsme o dvě branky. Hráči byli zbytečně nervózní, nedařilo se nám kombinačně a na můj vkus jsme začali hodně nakopávat míče. Hra byla moc rozkouskovaná, viděli jsme mnoho časových prostojů, což hrálo do karet domácím hráčům. Druhý poločas se herně o něco zlepšil, vytvořili jsme si tlak, měli spoustu standardních situací, ale branku jsme vstřelit nedokázali. Prostě hodně špatný zápas, stále nejsme v optimálním rozpoložení, máme hodně zraněných hráčů. Až se zdravotně dáme do pořádku, tak věřím, že to všechno vyjde lépe.

Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: Václav Kudrna.
Nejlepší hráč ABC Braník: Rayan Benlalam.


FK Dukla Jižní Město - FC Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)
Branky: 12. a 76. Bičanik, 11. Kotlík, 86. Inneman. ŽK: 2. Bureš, 27. Bičanik, 45. Trávník, 61. Beneš, 80. Kotlík. – 29. A. Krivosheev, 43. Stareček, 51. J. Klíma ml., 73. Coufal, 83. Pryšljuk. Rozhodčí: Kučera – Plášil, Pauer. Diváků: 50.
FK Dukla JM: Bašta – Solař, Markuzi, Jerie – Beneš – Inneman (89. Š. Konjevič), Bureš (15. Novák), Dom. Farkaš, Trávník – Bičanik, Kotlík (89. Prüher). Trenér: Josef Světlík.
Vyšehrad: Sulánský – Lískovec (83. Borský), J. Klíma ml., Stareček, Pryšljuk (83. Přech) – F. Babka (83. Zíka), M. Krivosheev, A. Krivosheev, Coufal (83. Škop) – Krčmář (77. Schrank), Heřman. Trenér: Jaroslav Klíma.

Ohlasy utkání
Josef Světlík (FK Dukla JM): Vyšel nám vstup do zápasu s cílem skórovat a uklidnit se – to se nám povedlo, brzy jsme vedli 2:0. Odehráli jsme slušných dvacet minut, pak ale byla hra docela rozháraná. V nástupu do druhé půle jsme očekávali snahu Vyšehradu, něco udělat s utkáním, a opravdu jsme také pětadvacet minut tahali za kratší konec. To bylo z mého pohledu až zarážející. Čekali jsme na standardku nebo brejk, což se nám také splnilo a po třetí brance už nebylo co řešit. Zaslouženě jsme vyhráli.
Jaroslav Klíma (Vyšehrad): Masochismus pokračuje. Dostali jsme neuvěřitelně laciné góly, z každé hlouposti jsme inkasovali a na druhé straně sami neproměnili masakr šancí. To se fakt hodnotit nedá, pokud děláme věci naopak, než bychom měli. Po vcelku slušné zimní přípravě jsme samozřejmě očekávali už od prvního jarního mistrovského zápasu mnohem víc.

Nejlepší hráč FK Dukla JM: Josef Bičanik.
Nejlepší hráč FC Slavoj Vyšehrad: nikdo.


SK Hostivař - TJ Spoje Praha 0:3 (0:1)
Branky: 38. Bican, 54. Madej, 61. Verner. Hráno bez ŽK. Rozhodčí: Zloch – Nebáznivý, Císař. Diváků: 24.
Hostivař: Provazník – Vácha (53. Lehner), Penc, Mucha, Laštovka – Šticha (66. Wolf), Kučera, Sýkora (66. Candra), Kortiš, Khomauli – Kronovetr (66. Chleborád). Trenér: Petr Procházka.
Spoje: Ordelt – Bican, Prykhodko, Košút, Havrda – Madej (81. Mushka), Tanchyk (66. Janoševič), Horskii, Verner, Baisa (81. Yanakov) – Ladra (72. Jarovský). Trenér: Fabio Leggeri.

Ohlasy utkání
Petr Procházka (Hostivař): Je škoda, že jsme v prvním poločase neproměnili dvě až tři gólové šance. Kdybychom se dostali do vedení, tak by možná zápas vypadal jinak a zároveň by mohl být i výsledek jiný. Kluky musím za první poločas pochválit, jedinou kaňkou byla obdržená branka z protiútoku v jeho závěru. Zpočátku druhého poločasu soupeř zvýšil na 2:0 a potom si již vývoj utkání zkušeně a fotbalově pohlídal. Opět dokázal, že v této soutěži nemá co dělat. Potěšilo mě, že jsme je potrápili a také jsem rád, že mohl dostat minuty náš dorostenec Vácha, který s námi absolvoval zimní přípravu. Doufejme, že další zápas opět ukážeme naši sílu a tentokrát to přinese i nějaký bod do tabulky.
Fabio Leggeri (Spoje): Úplně jednoduchý zápas to nebyl. Silný vítr, sněžení a ze začátku aktivnější domácí, kteří mohli vstřelit úvodní branku. Postupem času jsme přebrali taktovku utkání a vstřelili úvodní branku, která byla pro vývoj zápasu moc důležitá. Po přestávce jsme přidali další branky a zápas jsme měli pod kontrolu. Domácí nám již tolik nevzdorovali a zápas jsme dovedli do vítězství, které mohlo být i vyšší.

Nejlepší hráč SK Hostivař: Jan Penc.
Nejlepší hráč TJ Spoje Praha: Miroslav Verner.