Pražská tipovačka: Jak vidí 16. kolo přeboru navrátilec Josef Bičanik? O jaké se hraje ceny?
10.03.2023

Pražská tipovačka: Jak vidí 16. kolo přeboru navrátilec Josef Bičanik? O jaké se hraje ceny?

I na jaře budou mít fanoušci pražského fotbalu možnost tipnout si bezplatně na zápasy Pražská teplárenská přeboru a vybrané šlágry I. A třídy. Se startem soutěží se opět rozbíhá Pražská tipovačka, v níž si můžete na platformě Tipeeto zahrát o zajímavé ceny: vítěz bere 100 litrů piva a fotbalové vybavení od Macronu, druhý 50 litrů piva, třetí 30 litrů, ocenění ale budou i další v pořadí. "Počet soutěžících každou půlsezonu stoupá a těší nás, že už tipovačku lidé znají, těší se na ni a ptají se. Chtěli bychom tipovačkou přispět k tomu, že bude celá soutěž zajímavější a věřím, že se nám to daří," říká za Tipeeto Václav Hruška.

„Chceme také rozdávat víc cen, takže se snažíme dohodnout nová partnerství. Co se týče funkcionalit, tak v plánu bychom toho měli dost, ale musíme prioritizovat podle času a finanční náročnosti. Hodil by se nám nějaký Křetínský v zádech, ale toho zatím nemáme,“ usmívá se Hruška. „Kdyby měl někdo zájem se podílet na rozvoji, ať se nám klidně ozve.“

Sám Hruška v přeboru dlouho hrál, naposledy za Podolí, takže má o soutěži dobrý přehled. Koho tipuje na vítězství? „Všechno nasvědčuje tomu, že to budou Spoje. Já ale budu jako Samuel Eto´o při tipování na mistrovství světa a říkám, že vyhraje moje domácí Podolí a postoupí do divize. Kluci jako Bednář, Brož nebo Vlasák si to zaslouží. Podle aktivity na přestupovém trhu budou druhé Královice, které získaly fotbalového virtuóza Jirku Janouška. Spoje spadnou na třetí flek. Král střelců bude nastejno Kotlík s Bičanikem,“ zmiňuje útočníka Josefa Bičanika, který se po několikaleté pauze bez fotbalu vrací do dresu Dukly JM.

„Už delší dobu jsem uvažoval o tom, že se vrátím k velkému fotbalu, zejména kvůli prckovi, aby mě viděl ještě na hřišti a získal k fotbalu kladný vztah. Jak psal Pepa (Světlík), tak po zápase Dukly s Hostivaří jsem se zapomněl v kantýně při rozboru zápasu a nakonec se domluvil s Pepou, který číhal opodál, že v zimě začnu. Byly i nějaké nabídky jinam, ale Dukla byla jasnou volbou, jednak to mám kousek, znám tady pořád spoustu kluků a Pepa je sympatický mladý trenér, který je sice náročný, ale chce hrát fotbal a jeho styl mě baví. Jsem mu vděčný, že mi umožnil návrat. Kluci mě přijali skvěle, tak se těším na to, jak to spolu odbojujeme na hřišti i v kantýně, v tom mám školu toho nejlepšího - Karla Kristena,“ vtipkuje Bičanik. „Naše ambice jsou, myslím, jasné: hrát dobrý kombinační fotbal a zkusit ještě potrápit Kopaninu a Spoje, i když s tím mankem to bude těžké. Ale určitě chceme vyhrát pohár, pro mě by to bylo potřetí - na ta vítězství jsou krásné vzpomínky. Chtěl bych všem popřát zdraví a dobrou sportovní formu do jara, ať nám fotbal dělá hlavně radost.“

A právě Bičanik tipuje hrané 16. kolo Pražská teplárenská přeboru. Jak ho vidí?

Podolí – Tempo, tip 1:2
Věřím spíše Tempu, které si zastřílelo v poháru a dlouhodobě hraje pěkný, ofenzivní fotbal.

Radotín – Zličín, tip 0:2
Zličín hrál u nás teď v poháru sympaticky, Radotín jsem dlouho hrát neviděl, podle tabulky věřím Zličínu.

Dukla JM – Vyšehrad, tip 5:4
Podle mě to bude divočina, Vyšehrad posílil a dával v přípravě hodně branek, my si ale doma věříme a zkušeně si to pohlídáme.

Královice – Braník, tip 2:3
Fotbalový bohém Jirka Janoušek bude rozdávat radost, Braník ale považuju za favorita a tipuju, že o gól vyhraje.

Hostivař – Spoje, tip 1:3
Hostivař je doma velmi dobrá, Prochor tam odvádí dlouhodobě dobrou práci. Nicméně kvalita Spojů bude znát a body domácím nenechají.

ČAFC – Motorlet, tip 2:1
Na umělce to bude spíš o soubojích, a tam více věřím domácím, že to ubojují.

Přední Kopanina – Žižkov B, tip 4:0
Domácí budou nažhaveni a v poklidu si zastřílejí.

Kolovraty – Uhříněves, tip 1:1
Derby nemívá favorita a oba týmy dělí jeden bod, takže očekávám válku a dělbu bodů.

I. A třída

Praga – Ďáblice, tip 1:0
Zápas dvou sousedů v tabulce, pro mě absolutně nečitelný, tak dávám domácí o gól.

Slivenec – Kbely, tip 1:0
Zase budu věřit domácím.

TIPNĚTE SI TAKÉ V PRAŽSKÉ TIPOVAČCE NA TIPEETU. DO HRY SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE