Foto: Pavel Jiřík st.
Šemíci nabíjejí kádr. Vrací se Heřman a Krivosheev, cílem je záchrana
30.01.2023

Šemíci nabíjejí kádr. Vrací se Heřman a Krivosheev, cílem je záchrana

Pohled na tabulku Pražská teplárenská přeboru se Jaroslavu Klímovi, majiteli a trenérovi Vyšehradu, vůbec nelíbí. Není divu, Šemíkům patří poslední místo, když na podzim vyhráli jen dvakrát. Mladý tým doplácel na hrubky v defenzivě, na druhé straně hřiště pro změnu neproměňoval šance. „Měli jsme hodně mladý tým, ale to, že budeme po podzimu poslední, jsem nečekal,“ přiznává Klíma.

Kde jste tedy chtěl Vyšehrad vidět?
Myslel jsem, že budeme někde kolem desátého místa. Dopláceli jsme na nezkušenost, chybami jsme přišli nejméně o deset bodů, v útoku jsme nedali mraky gólů.

Proto jste v zimě přivedl zpátky na Vyšehrad střelce Jiřího Heřmana?
Přesně tak, po jeho příchodu jsme gólově hned jinde. V přípravě se mu hodně daří, když bude zdravý, tak nám hodně pomůže, o tom jsem přesvědčený.

Je potěšitelné, že se prosazuje hned od začátku, že?
Proti Spojům, které vedou přebor, dal dva góly a na další přihrál. Celkově s ním v sestavě výkon roste. Je to hráč, který dokáže skórovat pravidelně. Na podzim jsme v přeboru takového hráče neměli. Byla řada zápasů, kde jsme měli vyhrávat, ale přišli jsme o body, třeba s Radotínem, nebo s Duklou Jižní Město.

Jde sice jen o přípravu, ale jste tedy nyní s herním projevem spokojenější?
Teď naposledy jsme hráli se Zbuzany a do 60. minuty, než jsem prostřídal, to bylo 1:1. I dál jsme si ale nevedli špatně, sice jsme dostali dva góly, ale také jsme měli dvě šance. Podobné to bylo s béčkem Bohemky, kde jsme během čtyř minut dostali tři góly.

Od konkurenta z Královic jste přivedli zpět na Vyšehrad Sašu Krivosheeva, který projevil přání zahrát si zase s bratrem. Je to poslední posila?
Chtěl bych ještě získat gólmana a připravuje se s námi i Tomáš Junek. Pokud by byl zdravotně v pohodě, tak by byl rozdílovým hráčem. Určitě se ještě po nějaké další posile porozhlédneme, ale na jména je brzy.

Kluby z Pražská teplárenská přeboru trénují dvakrát, třikrát i čtyřikrát v týdnu. K tomu se přidávají přípravné zápasy. Jak dáváte zabrat týmu vy?
Trénujeme čtyřikrát v týdnu. Za sebou máme přípravné zápasy proti Spojům (6:1), Bohemians B (1:4) a Zbuzanům (1:3), spousta dalších utkání nás ještě čeká. Chceme hrát každý víkend.

Vypadá to, že jste se s posledním místem nesmířili. Je cílem záchrana?
Přesně tak, chceme se v tabulce posunout na místa, z kterých se udržíme v soutěži.

Pražská teplárenská přebor jste dobře znal, přesto, v této sezoně opět soutěž oživili nováčci. Překvapil vás přebor něčím?
Nepřekvapil mě ničím. Přebor dobře znám, Vyšehrad ho hrál dlouho. Dovolím si říct, že tahle soutěž je každého půl roku kvalitnější a kvalitnější. Nikdo nechce spadnout, týmy vylepšují kádry, přicházejí i známí hráči. Je mi jasné, že jaro bude určitě vyhrocenější než byl podzim, ale my chceme udělat maximum pro záchranu.