Foto: Jiří IPSER
Žižkov B nabírá formu na přeborové jaro. Chce mít co nejdříve klid, prioritou klubu je áčko

Žižkov B nabírá formu na přeborové jaro. Chce mít co nejdříve klid, prioritou klubu je áčko

Prioritou Viktorie Žižkov je v této sezoně posun áčka do druhé nejvyšší soutěže, tradiční klub z hlavního města však určitě nechce zanedbávat ani rezervu. Ta je v poločase Pražská teplárenská přeboru na dvanáctém místě a už tvrdě maká v přípravě na jaro. Daniel Veselý, jeden z trenérů béčka, pak pohovořil o plánech a změnách v týmu. „Novinkou třeba je, že už bychom neměli na jaře hrát domácí zápasy v Miškovicích,“ říká.

Přípravu jste začali mezi prvními, jak moc dostávají hráči do těla?
Trénujeme čtyřikrát v týdnu, jeden trénink je posilovací. Všechno doplňujeme přípravnými zápasy. Jeden už máme za sebou, hráli jsme se Sedlčany (2:0). Jsou u nás hráči na zkoušku, záleží jen na nich, zda si řeknou o místo v týmu.

Hledali jste ve vlastním dorostu, nebo u konkurence?
Zásadní změny v kádru jsme udělali v létě, kdy byla ukončena spolupráce s dvanácti hráči, kde jsme cítili, že nebude šance prosadit se v našem áčku. Základem týmu je teď náš ročník 2003, příští rok se bude tým zase doplňovat. Co se týče zkoušených fotbalistů, tak jsou z pražských či středočeských soutěží. Zkoušíme hráče do všech řad.

Jak jste spokojení se současným dvanáctým místem?
Klub se netají tím, že prioritou je áčko, které chce postoupit do druhé ligy. Ale samozřejmě záleží i na rezervě. Chceme co nejdříve uhrát body, abychom měli na jaře klid a dostali v béčku příležitost i další kluci, co končí v dorostu. Dobrou zprávou je, že je tam pět hodně nadějných fotbalistů.

Áčko Viktorky je na špici třetí ligy, rezerva v přeboru. Přesto, jsou hráči, kteří dostali šanci v prvním týmu?
Jsou tam dva hráči, co s áčkem po většinu času už trénují a k nám chodí na předzápasové tréninky a hrají zápasy.

To je pozitivní signál pro ostatní. Výkony žižkovští mladíci nepředváděli špatné...
Kluci měli nějakou kvalitu z dorostenecké kategorie, v přeboru poznali, že je to o důrazu, zkušenostech, na které třeba elán mládí nestačil. Postupně se ale na soutěž adaptovali a zlepšovali Bylo vidět, že hráči mají potenciál směrem k vyšším soutěžím. Nemusejí hned nutně skočit do áčka, ale vyšší soutěž by si zahrát mohli.

Všímají si mladíků i trenéři áčka?
Přesně tak. Stávalo se, že třeba kluci od nás doplňovali určité tréninkové vzorce pro áčko a určitě to nebyl nějaký propadák. Právě naopak.

Na druhou stranu jste si neváhali pomoci hráči širšího kádru áčka. Bude to tak i na jaře?
Po podzimu se všechno probíralo a vše se vyhodnotilo jako prospěšné. Pro rezervu i pro samotné hráče. Takže tenhle model rádi budeme uplatňovat i nadále.

Zeptat se na závěr musím i na trenéra Jiřího Novotného. Nezkusili jste ho přemluvit, aby mladíkům Viktorky pomohl na jaře i v roli hráče?
Samozřejmě, že tohle je téma. Ale nedokázal jsem v něm probudit ani příslib toho, že by to tak mohlo být. Přitom Jirka má tělo samý sval. Dovolím si říct, že by nám moc pomohl. Fotbal je jeho život, té myšlenky, že by si za nás zahrál, se nevzdáváme.

Prozradil jste, že už béčko nebude hrát domácí utkání v Miškovicích. Kde tedy budete doma?
V tuhle chvíli je to pořád v řešení, ale počítáme s tím, že bychom měli hrát domácí duely jinde. Při terénech, které na začátku jara budou, bychom měli nastupovat v areálu Újezdu Praha 4, dál se teprve uvidí.Související články