Foto: Jiří IPSER
Náš dům, náš hrad. Aritma doma válí, obrala o body lídra a gólman Roub slavil čisté konto

Náš dům, náš hrad. Aritma doma válí, obrala o body lídra a gólman Roub slavil čisté konto

Každá vychytaná nula se počítá. Když se ale povede udržet čisté konto proti prvnímu celku tabulky divize A, je radost ještě větší. Brankář David Roub si podobné pocity vychutnal po domácím utkání s Lomem, který vokovická Aritma proměnila na domácí půdě v bezbrankovou remízu. „Vážím si toho, že jsem nedostal gól. Soupeř je první a má v kádru hráče, co hráli ligu,“ vysvětluje Roub.

Motivovalo vás, že hrajete proti takovým borcům?
Hráli fotbal na jiné úrovni než my. Ale dovolili jsme jim vlastně jen dvě vážnější střely. Fungovala nám po většinu utkání obrana, až tak v posledních dvaceti minutách přišel tlak hostů, ale branka nepadla.

Postarali se o nebezpečné střely právě exligisté Musiol a Šimák?
Tu první ránu pálil právě Musiol. Jinak se neprosadili. Nijak speciálně jsem se na ně ale nechystal. Všichni jsme věděli, co ti hráči dokážou, že pro Honzu Šimáka není problém z pětadvaceti metrů vymést vingl. Jenže na tohle se chystat vlastně nemá smysl, když to trefí, je z toho parádní gól.

Doma ve Vokovicích dostala Aritma zatím jen tři branky. Věřili jste, že i proti lídrovi udržíte čisté konto?
My se snažíme o to, aby platilo, že náš dům je náš hrad a nikomu ho nedáme zadarmo. To se nám daří naplňovat, doma jsme ještě neprohráli. Zakládáme si na tom, aby k nás soupeři přijížděli s respektem. Snažíme se o to, abychom doma soupeře vlastně nepouštěli do šancí.

Moc vám asi nenahrávalo, že se duel přesunul z přírodní trávy na umělý povrch. Co jste na to říkal?
Hřiště s přírodní trávou bylo nepoužitelné. Umělka má menší rozměry, takže jsem se toho trochu bál, co nás čeká, když hrajeme proti prvnímu. Věděli jsme, že to bude hodně o soubojích, že to bude trochu jiný fotbal.

Byli jste nebezpeční i směrem dopředu?
Když to vezmu z pohledu první půle, tak tam nebyla vyložená šance, ale situací kolem vápna jsme měli víc. Po přestávce tam byla situace, kdy jsme z levé strany poslali před bránu míč, ten propadl, letěl metr před brankovou čárou, ale bohužel to gólem neskončilo.

Po závěrečném hvizdu vás jako tým trenér Prošek pochválil?
Přesně tak. Věděli jsme, že je soupeř kvalitní a získaný bod má svoji cenu.

V tabulce jste na šesté příčce, odpovídá to vašim představám?
Tabulka hodně zkresluje. Jsme na šestém místě, ale na první příčku ztrácíme jen čtyři body. I v tomhle směru byla remíza a získaný bod důležitý. Kdybychom to doma nezvládli, tak by nám soupeř odskočil. Takhle se dál držíme se špičkou. Do konce podzimu zbývá odehrát tři zápasy. Za sebe říkám, že místo v tabulce by mohlo být lepší.

Jenže to byste si museli odpustit klopýtnutí jako naposledy na půdě Komárova, co?
To byl hrozný zápas. Vedli jsme o dva góly a pak přišlo patnáct minut hrůzy. Jestli to bylo naší nezkušeností, nevím. Každopádně jsme se pak dokázali herně srovnat, ale výsledkově jsme už s tím nic neudělali a utkání jsme prohráli.

Mezi tyčemi se střídáte s parťákem Starečkem, je rozdělené, kdo je jedničkou?
Do přípravy jdeme vždycky na stejné startovní čáře a pak se trenér prostě rozhodne. Skvěle se doplňujeme, ten druhý, co zůstane na lavičce, je vždycky připravený. Fungujeme spolu už nějaký čas a všechno klape.

V dalším utkání míříte na půdu poslední Horní Břízy, která zatím uhrála jen bod. Nebude to těžší zápas než proti Lomu?
Přesně tak to cítím. Nula proti Lomu je hezká, ale musím ji dostat z hlavy. Když má soupeř jeden bod, je to těžké, na hlavu je to náročnější. Když hrajete proti prvnímu, můžete překvapit, tady platí pravý opak. Vyhrát ten zápas je vlastně povinnost, určitě nechcete ztratit body.

Mimochodem, v divizní skupině A jste jediný tým z hlavního města, chybí vám derby?
V minulé sezoně jsme měli ve skupině Meteor a všichni jsme cítili, když jsme hráli právě proti němu. Bylo to pohodlnější i z pohledu cestování. Teď jsme ve skupině A z Prahy sami, nic s tím neuděláme, čeká nás i víc cestování...

Zatím studujete vysokou školu, ale jaké máte fotbalové plány? Láká vás posunout se fotbalově výš?
Beru to tak, že se v divizi pořád pomalu rozkoukávám. Když se bude dařit, tak třeba jednou by to mohlo klapnout. A pokud by se to povedlo s Aritmou, bylo by to nejlepší řešení.Fotografie