Foto: Jiří IPSER
Královice zase mají kanonýra, který řádí v přeboru! Je z Bosny a vzorem mu je Edin Džeko

Královice zase mají kanonýra, který řádí v přeboru! Je z Bosny a vzorem mu je Edin Džeko

Tradice pokračuje! Fotbalové Královice valí do útoku. Tým z okraje hlavního města se každoročně může spolehnout, že se v jeho sestavě najde nějaký kanonýr. V této sezoně září bosenský bombarďák Dino Hodžić. „Góly střílím rád, ale hlavně chci, aby se Královice posunuly v tabulce,“ hlásí 31letý borec, který v Pražská teplárenská přeboru zaznamenal už sedm gólů. Naposledy dvě jeho trefy zařídily remízu 2:2 v Kolovratech.

Odehrál jste pět utkání a dal sedm gólů. Co na tu bilanci říkáte?
Vypadá to dobře. I kvůli tomu, že jsem toho nenahrál tolik. Hodně času mě stojí práce, nestíhám všechny tréninky. Když se podívám na odehrané minuty, je to z pohledu nastřílených gólů slušné.

Trenér vás chválí, že na sobě pracujete individuálně. Přidáváte si?
Jsem tým manažer v Amazonu, někdy je toho v zaměstnání ve všední dny fakt hodně. Ale zase to má výhodu, že víkendy mám volné a můžu si jít zahrát zápas.

Ale trénovat se musí. Najdete po práci chuť jít sám makat?
Pokud nestihnu trénink, tak jiná cesta není. Zajdu si do posilovny, abych nabíral sílu. Taky mi pomáhalo, že jsem hrál futsal nebo hanspaulku.

V Královicích jste působil v béčku. Co bylo impulsem, že jste zkusil štěstí v přeborovém áčku?
Minulý rok tam byl jen jeden kontakt, ale pro tuhle sezonu se ozval Jamie Pospíšil a říkal, ať jdu trénovat s áčkem. A všechno si sedlo. Jen na začátku sezony jsem nehrál. Byl jsem pracovně vytížený a také jsem byl na dovolené doma v Bosně.

Když mluvíte o potřebě víc trénovat, tak tréninky už léta nejsou disciplínou, v které jsou Královice premiantem...
Máme mančaft, kde jsou zkušení kluci, ti vědí, jak se připravit a nepotřebují tolik trénovat. Kdybychom měli třeba čtyři tréninky v týdnu? Tak to bychom možná byli v divizi. (směje se)

Vám se každopádně daří. Které utkání bylo z vaší strany nejpovedenější?
Snad se forma zlepšuje. Moc rád jsem byl třeba po vyhraném derby s Uhříněvsí, kdy se mi povedlo dát jediný gól. Když vyhrajete derby, které má náboj, tak je to super. Vnímal jsem tu rivalitu a jsem rád, že jsme získali tři body.

Podzim je v polovině, máte sedm gólů. Na jaké metě budete po jeho skončení?
Záleží na tom, kolik minut a zápasů odehraju. Rád bych se dostal na dvanáct, třináct branek. Ale hlavní bude, abychom se posunuli výš v tabulce jako tým. Královice pravidelně hrají v první polovině tabulky a chceme tam být i tentokrát. Doufám, že se to povede.

Občas ale musíte lepit sestavu...
Je to pravda, máme zraněné hráče, naskakují třeba kluci z béčka. Pak se může stát, že nějaký zápas nedopadne dobře. Stalo se, že útočník musel hrát na beku, bylo to složitější.

V sestavě často nechybí ani trenér Jakub Pospíšil. Jak je náročný?
Je to skvělý člověk, kamarád. Jsem rád, že je u týmu, snaží se, aby nás tréninky bavily. Navíc mi sedí, že hrajeme útočně. Takže nám říká, že když dostaneme tři góly, tak jich prostě musíme nastřílet víc. Navíc je to dobrý fotbalista, pořád to má v noze.

Jste z Bosny a Hercegoviny, která má hodně kvalitních ofenzivních fotbalistů. Na druhou stranu máte křestní jméno Dino, což byla přezdívka českého kanonýra Jana Kollera. Kdo je vlastně vaším vzorem?
Fotbalistů, kteří se mi stylem hry líbí, je víc. Když bych měl říct, kdo je tím vzorem, tak asi nikoho nepřekvapí, že je to Edin Džeko. Honzu Kollera znám, ale když bych si měl vybrat někoho z českých hráčů, tak by to byl Patrik Schick.

Očima trenéra Jakuba Pospíšila
Do áčka se Dino posunul z rezervy. Dostal šanci sedlo si to. Maká a pořád se zlepšuje, potřebuje ještě dotrénovat, bude ještě lepší. Sedli jsme si lidsky, všemu pomáhá i to, že můžeme komunikovat anglicky. Jsme rádi, že ho v útoku máme. Je hodně složité nahradit Pepu Marka, ale Dino to zvládá dobře. Fotografie

Související články