11.08.2022

V prvním kole nového ročníku Pražská teplárenská přeboru se předvedlo několik nových týmů, a tudíž i spousta nových tváři. Největší hvězdou celého kola se stal Jaroslav Klouček z Tempa, který nasázel proti Slavoji Vyšehrad hned čtyři góly.

Krásné góly padaly o víkendu na hřišti Přední Kopaniny, kde se domácí tým utkal s Braníkem. Skóre otevíral po pěkné kličce ranou bod břevno Mattia Mainolfi. Na začátku druhé půle dával druhý gól Kopaniny na 2:1 krásně umístěnou střelu Daniel Urban. Na konečných 2:2 pak vyrovnával tvrdou pumelicí do šibenice hostující Daniel Rapant.

Slavoji Podolí k výhře nad Čechií Uhříněves pomohla trocha štěstí. Jediný gól zápasu padl po přímáku Filipa Podobského z konce prvního poločasu, když se jeho střela odrazila od zdi a zapadla nechytatelně za záda brankáře. Uhříněves se tak stala jediným nováčkem, který na úvod přeboru nebodoval.

Z technických důvodů chybí v sestřihu góly ze zápasu Olympia Radotín - Dukla Jižní Město (1:5).