Foto: Archiv Pavla Novotného
Ciziny už bylo dost, přebor se těší na návrat kanonýra. Kde najde angažmá?

Ciziny už bylo dost, přebor se těší na návrat kanonýra. Kde najde angažmá?

Praha se chystá na velký fotbalový návrat. Do hlavního města se po letech vrací zkušený útočník Pavel Novotný. Naposledy byl hráčem Lhoty ve Středočeském krajském přeboru, tam ho ale zabrzdilo zranění, ze hry jej vyřadil těžký výron v kotníku. „Rád bych po letech pokračoval v Praze, cítím, že přišel čas pro návrat,“ vykládá devětadvacetiletý kanonýr.

Praha si vás pamatuje jako kanonýra. Nastřílených gólů mimo hlavní město už tedy bylo dost?
Přesně tak, zahrál jsem si v Německu i Rakousku, rád bych teď zúročil stovky startů v divizi i třetí lize a pomohl nějakému pražskému týmu. Všude jsem se snažil střílet góly a věřím si pořád. Už čtyři roky ale podnikám, něco se mi povedlo rozjet, jen s tím nejde dohromady jezdit třetí ligu a trénovat pětkrát v týdnu.

Takže byste uvítal nabídku z Pražská teplárenská přeboru?
Ozvat se může každý, to se nemusí nikdo bát. Sedneme si, pobavíme se. Chtěl bych, aby ten klub měl ambice, aby byl z přeboru, nebo hrál špičku A třídy s cílem postoupit. Jsem vítězný typ, potřebuji, aby mě to bavilo. Hodně všechno prožívám, nechci prohrávat. To máme s tátou společné. Buď nás kvůli tomu někde mají rádi, nebo nás nesnášejí.

Do Pražská teplárenská přeboru se posouvá ČAFC, který vede váš otec. Počítal bych, že první laso přiletí z jeho klubu...
Táta to nezkoušel, on o tom mém nápadu ani neví. Já si myslím, že tohle by nefungovalo, bylo by to složité. Táta má výsledky, obdivuji to, co dokázal. Čafka skončila první, je zpět v přeboru. Nikdy neříkej nikdy, ale tohle angažmá není ve hře. Zase o to větší by pak měl náboj zápas, kdybych nastoupil proti týmu táty.

Chápu, ČAFC tedy nejspíše neklapne, už jste po zdravotní stránce v pořádku?
Z devadesáti procent, v posilovně makám. Zatím ještě neběhám, ale na začátek přípravy budu stoprocentní.

Z logiky věci a minulých působení se musím zeptat na béčko Motorletu. Tam vás to netáhne?
Myslím, že béčko Motorletu pracuje pod trenérem Rajnochem dobře s mladými, takže bych do té koncepce nezasahoval. S juniorkami je to obecně složité, ty přece nebudou brát jen tak zkušenější starší hráče. Ale před půl rokem mi volal Zdeněk Koukal, zda bych to nechtěl zkusit v béčku Viktorky. Nedopadlo to a už je všechno pryč. Opravdu říkám, že se nikdo nemusí bát ozvat.

Do Pražská teplárenská přeboru se ale zjevně těšíte. Sledoval jste nejvyšší pražskou soutěž, i když jste v ní nehrál?
Samozřejmě. Vidím, že se do přeboru stahují hráči z vyšších soutěží, sám se snažím některým klukům pomáhat, aby našli v přeboru klub. Jména ale říkat nebudu, protože ta jednání nejsou dotažená. Obecně vnímám to, že kvalita přeboru roste a v další sezoně půjde ještě nahoru. V přeboru mám mraky kamarádů, klidně stihnu kouknout na tři zápasy za víkend. A já věřím, že mám v devětadvaceti letech ty nejlepší fotbalové roky ještě před sebou. Mám motivaci to dokázat.

Bavíme se o následující sezoně, ale je teprve pár dní po dramatickém rozuzlení boje o první místo. Čekal jste, že v posledním kole uhájí první místo Újezd Praha 4?
Vycházelo mi to tak, že Újezd Praha 4 všechno zvládne a postoupí do divize. Myslím, že všichni v Praze budou rádi, když půjde výš. Přece je správné, že se tým, který vyhraje soutěž, posune nahoru.


Související články