Foto: Jiří IPSER
Trenér Jeřábek slaví pátý triumf v přeboru. Odměna za první místo s Újezdem Praha 4 bude netradiční

Trenér Jeřábek slaví pátý triumf v přeboru. Odměna za první místo s Újezdem Praha 4 bude netradiční

Emoce dokázal skrývat jako pokerový hráč. V klidu stál na hřišti Podolí, kde právě jeho Újezd Praha 4 vybojoval remízu 1:1 a potvrdil triumf v Pražská teplárenská přeboru. Chumel hráčů si užíval s pohárem, vzduchem létaly pokřiky všeho druhu, rozdávala se vítězná trička a kšiltovky. „Bylo to nejtěžší vítězství. Ještě nikdy jsem s týmem první místo nepotvrzoval v posledním kole,“ oddechl si trenér Karel Jeřábek, který slavil titul pražského šampiona už popáté!

Takže se tenhle přeborový ročník hodně lišil?
Byl jiný v tom, že jsme hráli s Duklou JM o něco. Jinak byl přebor vlastně úplně v poklidu, o sestupujících bylo vlastně rozhodnuto už na podzim, takže se skoro o nic nehrálo. Pozornost se soustředila jen na nás a na Duklu JM.

Ta ukázala velkou herní sílu a kvalitu. Do posledního kola se rvala o to, aby vás přeskočila...
My jsme si vědomí toho, že Dukla má fotbalovější mužstvo, ale my jsme to nakonec prostě ubojovali. Nemá cenu se teď ptát, proč nakonec neskončili před námi. Ukázaná platí a my jsme prostě první.

V posledních třech kolech jste remizovali. Nečekal jste ten závěr přece jenom klidnější?
Ano, skončili jsme sezonu třemi remízami, ale pořád jsme prohráli jen jednou v soutěži. Furt lepší remíza než prohra. Ale je pravda, že jsme se chtěli dostat na osmdesát bodů, což nevyšlo. I tak cítím, že je třeba hráčům poděkovat. Není nic jednoduchého hrát celý rok pod takovým tlakem. To samé měla i Dukla. Vlastně jsme si nemohli v nějakém utkání ulevit. Do toho všeho jsme měli taky pohár, který nás také poznamenal.

Nakonec rozhodla o triumfu při bodové shodě až lepší bilance vzájemných zápasů s Duklou JM.
Leckdo čekal, že si první místo uhrajeme už třeba na Admiře, ale tam se třeba projevilo to pohárové finále, které nás stálo síly. Všechno má svoji nějakou cenu a my jsme chtěli pohár, tak jsme do toho dali všechno. A nakonec je z toho double.

Jak si dvojnásobný úspěch užijete?
Když jsem ráno před zápasem vstával, tak jsem si říkal, tak ještě pět hodin a pak už fotbal hodím za hlavu, protože jinak by to taky se mnou mohlo praštit.

Takže přijde odměna. Odjedete někam do klidu a dobijete baterky?
Jedu se synem na festival Beats for Love, ten bude 1. července. V šedesáti to bude můj první festival. (směje se) A pak mám samozřejmě v plánu nějakou dovolenou, ale to ještě nevím, jak se s manželkou domluvíme.

Tuším, že vzhledem k tomu, se Újezd Praha 4 posouvá do divize, tak budete mít i tak práci s posílením kádru, co?
Do divize jdeme, posily už se řeší, na tom děláme. Určitě chceme pět lidí přivést a trochu změnit herní styl.

Přebor jste vyhrál s týmem už pětkrát. Jste tedy asi nejoprávněnější osobou na otázku, jak se třeba od prvního vítězství pod vaším vedením změnil Pražská teplárenská přebor?
Když jsem ho vyhrál v Horních Měcholupech, tak tam byla větší kvalita. To ale bylo v roce 2004, což už je tedy hodně dlouho... Takže si to po těch osmnácti letech ani pořádně nepamatuji. Ale obecně platí, že fotbal jde nahoru, co se týče rychlosti, tvrdosti, důrazu, ale fotbalu je tam jakoby méně. Kdo má důraz, zvládá souboje a má kvalitní standardky, to jme hráli my, tak to slavilo úspěch. Je mi jasné, že to není styl, co je zrovna oblíbený, ale slavil úspěch.

Sledovali jste během utkání na Podolí, jak si vede Dukla JM v Hostivaři?
Věděl jsem, jak hraje, ale to nebylo nic, co bychom řešili. Věděli jsme, že vedli 1:0 a navíc, že mají takovou formu, že těžko zaváhají. Takže jsme se soustředili na sebe. My na Podolí moc neumíme, i na podzim jsme s ním hráli 1:1, to jsme měli vyhrát. A kdybychom to dokázali, tak bychom neměli tyhle starosti a první místo bychom slavili daleko dřív. Takhle jsme to udělali dramatické.

S kým Jeřábek ovládl Pražská teplárenská přebor?

Horní Měcholupy (1x)
Meteor (1x)
Vršovice (1x)
Újezd Praha 4 (2x)Fotografie

Související články