Foto: Pavel Jiřík st.
Hrát v Podolí na remízu, to by byla sebevražda. Věříme, že to dobře dopadne, říká Běhounek z Újezdu Praha 4

Hrát v Podolí na remízu, to by byla sebevražda. Věříme, že to dobře dopadne, říká Běhounek z Újezdu Praha 4

Dva vítězné mečboly už nevyužil Újezd Praha 4. Remízy na půdě Admiry B a v Kolovratech sice drží tým trenéra Karla Jeřábka na první příčce tabulky Pražská teplárenská přeboru, druhá Dukla JM už ale větří před posledním kolem šanci, když má dvoubodové manko. Jakub Běhounek, opora lídra tabulky, je přesvědčený o tom, že Újezd Praha 4 duel posledního kola zvládne a snažení dotáhne do úspěšného konce. „Věřím, že to dobře dopadne a budeme slavit my,“ hlásí.

Vypadá to, že Újezd Praha 4 potvrzuje rčení, že udělat poslední krok je nejtěžší. Souhlasíte?
Takhle bych to vůbec neviděl. Prostě máme za sebou dva hodně těžké zápasy a třetí na Podolí nás ještě čeká. Kdyby se ty zápasy hrály v jiné chvíli a ne za téhle situace, každý ví, že bod z Admiry B se počítá, stejně jako ten z Kolovrat. Admira B hrála po áčku, to mělo rozlučku, bylo to vyhecované. A Kolovraty? Kdo tam v téhle sezoně vyhrál? Jen Motorlet B v prvním kole. Takže i ty nerozhodné výsledky mají svoji cenu. Navíc Kolovraty nám v boji o čelo tabulky pomohly, když porazily Duklu JM, takže jim musím i takhle poděkovat.

To jistě ano. Vůbec nepodceňuji kvalitu vašich soupeřů, nicméně hodně fanoušků už tak trochu vidělo jako formalitu, že prostě potvrdíte první místo. Měli jste to v hlavách?
Je pravda, že dost lidí tenhle názor asi mělo. Ptali se, co bude dál po přeboru. Ale když budu mluvit za tým, tak my jsme tohle v hlavách určitě neměli, ani se nechystaly žádné oslavy. Samozřejmě jsme si přáli, aby bylo hotovo co nejdříve, ale nevyšlo to.

Když to dvakrát nevyšlo, bylo zklamání velké?
Když nevyhrajete, tak jste zklamaní vždycky. Na Admiře B bylo zbytečné vyloučení, taky se projevilo, že jsme měli za sebou ještě devadesát minut ve finále poháru. My totiž zrovna nejsme v ideální zdravotní kondici.

Jenže obětovat finále poháru na úkor prvního místa v přeboru, to asi nešlo...
Když jste ve finále, tak chcete vyhrát. Když jsme byli ve finále poháru naposledy, tak jsme prohráli s Přední Kopaninou, chtěli jsme to napravit. Pohár nebyla na začátku sezony priorita, s kterou jsme do ní šli, ale jak říkám, kolikrát se vám stane, že se dostanete do finále a máte šanci získat trofej? Jsme rádi, že jsme vyhráli.

Pomoci vám mohla klopýtnutím Dukla JM. Mysleli jste na to?
Spíš jsme tajně doufali. Když hráli až po nás, tak jsme sledovali její zápasy. Ale víme, že jsou silní a svoje zápasy zvládli, vyhrávali jasně. Jsou silní i morálně a je jasné, že budou bojovat do poslední minuty.

Pořád máte o dva body víc a lepší vzájemné zápasy. Na Podolí vám stačí remíza...
Tenhle trumf máme my, máme výhodu, ale hrát na Podolí na remízu, to by byla sebevražda. Nic takového nepřipadá v úvahu.

Zápas bude mít náboj. Záložník soupeře Jiří Janoušek se nechal slyšet, že by kvůli svému kamarádovi Martinovi Tlustému v brance Dukly JM rád nad Újezdem Praha 4 vyhrál. Vy naopak máte v týmu Roberta Jůzka, někdejší ikonu klubu z Podolí.
Pokud Jirka Janoušek tohle říká a dá nám třeba hattrick, tak to mu držím palce. Je jasné, že budeme chtít vyhrát a soupeř taky. Co se týče Roberta Jůzka, pro něj to bude skoro domácí zápas. Věřím, že dá za nás konečně gól. Trápila ho zranění, mohl by ten zápas symbolicky rozhodnout. Klidně ať se trefí v 92. minutě. (směje se) Věřím, že to tak pozdě nepadne...

Každopádně je asi nepříjemné, tedy z pohledu vašeho týmu, že rozhodne až poslední kolo, že?
Příjemné to není, těšili jsme se, že bude jasno dříve. Ale opravdu jsme teď měli hodně těžké zápasy plus ten pohár. Pro fanoušky to bude ale hodně zajímavé a svaz musí mít připravené dva poháry. Věřím, že to zvládneme a budeme slavit.

Váš trenér Karel Jeřábek už by si připsal páté vítězství v přeboru. Jak těžce nesl, že tým zatím neudělal ten poslední krok?
Všichni víme, že je trenér ambiciózní. Přál si uspět dřív, stejně jako my všichni, ale taky si byl vědomý toho, jak silní soupeři proti nám stáli. Taky víme, že bez trenéra a jeho asistenta Pavla Třešňáka i zbytku realizačního týmu bychom to takhle daleko nedotáhli, takže na Podolí prostě musíme udělat ten poslední krok.

Čekal bych, že vás přijede podpořit celý Újezd. Budete mít v zádech podporu fanoušků?
Jádro fanoušků v čele s Komárem a Pepou bude na místě. Rozhodně přijdou. Bengálské ohně asi nebudou, ale trumpetu určitě uslyší i v nedaleké České televizi. Doufám, že to všechno dobře dopadne a získáme double.Fotografie

Související články