Na výhru jsem nikdy tak dlouho nečekal, říká střelec Újezdu nad Lesy Heteš

Konečně! Fotbalisté Újezdu nad Lesy se dočkali vítězství v utkání Pražská teplárenská přeboru. Na hřišti Zličína vyhráli ve 25. kole nejvyšší pražské soutěže 2:0 a slavili první tříbodový zisk v ročníku 2021/2022. „Čekání bylo hodně dlouhé, ale urvali jsme tři body, radost byla ohromná,“ přiznal dvacetiletý útočník Jan Heteš, střelec obou gólů ve zmíněném utkání.

Jak jste si po takové době vítěznou radost užili?
Zápasy jsme vyhrávali v poháru, ale v přeboru ne. Vítězný pokřik jsme si vážně užili, v kabině byla velká euforie, bylo fajn si zase zařvat. Nikdo z nás tak dlouhou sérii bez vítězství nezažil a doufám, že už ani nezažije.

Dokázali jste během čekání na výhru vypustit nepříjemnou sérii z hlavy?
Člověk na to myslel pořád. Před zápasem jsme se to pochopitelně snažili dostat z hlavy. Jenže když jsme dostali gól, tak se ty myšlenky do hlavy zase vrátily. Stejně tak po zápasech, když kamarádi vyzvídali, jestli už jsme vyhráli. Tak teď konečně jsem jim mohl říct, že jsme to zlomili.

V některých utkáních jste vedli, ale nepovedlo se je dotáhnout k tříbodovému cíli. Kdy jste uvěřil, že to dobře dopadne na Zličíně?
Já už jsem na zápas přijel v dobré náladě. Třeba to byla nějaká předzvěst. Pak se mi povedlo dát už ve druhé minutě gól. Měli jsme určitě i štěstí, že domácí nedali svoje šance. To byl rozdíl proti minulým utkáním, kdy nás soupeř trestal.

Jasno bylo po vašem druhém gólu?
Ten nás ještě více nakopl. Zličín pak už ani neměl tolik šancí, hráli jsme zodpovědně a dělali všechno pro to, aby už konečně přišla výhra.

Nekoukal jste s blížícím se koncem na ukazatel času?
Nejvíc asi dvacet minut před koncem, kdy jsem zahodil šanci dát třetí gól. Myslel jsem si, že už bude do konce jen chvíle a najednou jsem zjistil, že chybí ještě dvacet minut... Ale naštěstí jsme to zvládli.

Trenér vás v hodnocení chválil, cítil, že forma jde nahoru. Jenže výhrou to skončilo až na Zličíně. Proč se nedařilo dotáhnout dobře rozjetá utkání do vítězného konce dřív?
První půle jsme postupem času začali mít docela dobré, jenže jsme to ani jednou nezvládli. Přišlo mi, že jsme byli nervózní a šli jsme do druhé půle s tím, že chceme náskok udržet. Teď jsem to cítil jinak. Byli jsme nabuzení přidat další góly. Byli jsme sebevědomí.

Leckdo si řekne, že z týmu spadla tíha boje o udržení. Už je jasné, že váš tým dostane padáka. Cítili jste se uvolněnější?
Náš sestup je jasný, ale že by to mělo znamenat nějakou razantní změnu? To ne. Pořád přece chceme vyhrávat, ať je to přebor, pohár, nebo jakýkoliv jiný zápas. Když jste na hřišti, tak neřešíte, jestli jste poslední, nebo hrajete pohár. Prostě chcete vyhrát.

Do konce soutěže chybí pět kol, máte představu, o kolik může narůst váš bodový zisk?
Nějaké body ještě chceme. Určitě bychom rádi porazili Uhelné sklady. Bude tam i zápas s Újezdem Praha 4, to bude náročný. Myslím ale, že jsme schopní překvapit kohokoliv. Věřím, že nějaké body ještě získáme, cítíme, že se tým zvedá.

Trenér Šimek, který byl zvyklý v posledních letech i nastupovat, musel při porážkách trpět. Ulevilo se vám i kvůli němu?
Pod jeho vedením hraju první rok, dřív jsem kopal za béčko. Jasně, že jsme to vnímali, je to dobrý kamarád. Když prohráváme, trpíme všichni spolu, takže když jsme vyhráli, byla ta výhra i pro něj.

Vy si musíte jako odchovanec klubu užívat, když jste se z béčka prokousal do prvního týmu...
O tom, že bych si to užíval, když jsme byli tak dlouho bez výhry, bych určitě nemluvil. Radost z toho, že jsem v áčku, pochopitelně mám, jsou to ohromné zkušenosti, je to moje první sezona v přeboru. S každým zápasem mi roste sebevědomí, i když poznávám novou úroveň. Ale nebojím se zkoušet to jeden na jednoho. Užívám si to a víc si věřím.

Překvapil vás něčím přebor?
Byl asi tvrdší, než jsem čekal. A taky jsem dřív měl výhodu v rychlosti. Tady v přeboru narážím na silnější a rychlejší protihráče. Ale užívám si to, snad přidám do konce sezony ještě nějaké góly.

V Pražská teplárenská přeboru jste čekali na výhru do 25. kola, ale v pohárové soutěži už jste v semifinále. Jak to, že se vám tak daří?
Na pohár se teď zaměříme. Kdybychom to zvládli, byla by to nakonec hezká tečka za sezonou. Teď ve středu nás čeká Tempo, to bude těžká zkouška. A kdybychom to zvládli, pak by nás asi čekal Újezd Praha 4. Bylo by to na jeden zápas, tam se může stát všechno... A proč se nám v poháru dařilo? Neumím si to úplně vysvětlit. Proti soupeřům z nižších soutěží jsme asi byli sebevědomější a vždycky jsme to dotáhli. Tak uvidíme, jak pohárový závěr zvládneme.