Foto: Jiří IPSER
Kotlík předstihl Pejšu a je novým lídrem pražských střelců
11.05.2022

Kotlík předstihl Pejšu a je novým lídrem pražských střelců

Co se jednou muselo stát, stalo se. Petr Pejša z Loko Vltavín si připsal na podzim celkem 25 branek v mistrovských zápasech a s náskokem šesti gólů vyhrál podzimní část soutěže střelců pražských týmů napříč soutěžemi od I. ligy až po Pražská teplárenská přebor. Jenomže na jaře vinou zranění nehraje, a proto o své postavení na čelné pozici přišel.

Stalo se tak během druhého květnového víkendu: Ondřej Kotlík přispěl dvěma trefami k výhře Dukly Jižní Město 4:1 na trávníku posledního týmu přeboru v Újezdu nad Lesy a se součtem 26 branek se vyhoupl na první příčku mezi kanonýry.

Nelze však také nezmínit formu Michala Gračka ze Sokola Kolovraty. V utkání s Hostivaří (2:2) měl už po osmi minutách hry na svém kontě dvě branky, a navýšil tak svůj sezonní střelecký výkaz na 22 gólů. Což je o čtyři méně, než má Kotlík.

Gračko je současně nejlepším jarním pražským střelcem s jedenácti zásahy do černého, což mimo jiné znamená, že už nyní vyrovnal svoji vlastní podzimní bilanci. S pravděpodobností hraničící s jistotou vzejde letošní král pražských střelců z přeboru.

Mezi brankáři si upevnil své čelné postavení Aleš Mandous, v utkání se Slováckem (3:0) vychytal podesáté čisté konto. To však Slavii i jeho samotného jen těžko může uspokojit, když to nejpodstatnější, tedy naděje na obhajobu mistrovského titulu, vinou ztráty pěti bodů v předchozích dvou zápasech – navzdory velmi teplému počasí – poklesly kamsi k bodu mrazu.

Pražský střelec (počet gólů)

26 – Kotlík (Dukla Jižní Město)

25 – Pejša (Loko Vltavín, z toho 4 v Mol Cupu)

22 – Gračko (Kolovraty)

18 – Jindř. Novotný (Meteor)

17 – Merta (Zličín)

14 – Lingr (Slavia), Doležel (Újezd Praha 4)

13 – Marek (Královice), Urban (Přední Kopanina)

12 – Jankú (Újezd Praha 4), Šafránek (Uh. sklady)

11 – Vandas (na podzim 8 za Vyšehrad v ČFL, na jaře 3 za Žižkov ve F:NL), Martin Douděra (Slavia B), Hodek (Dukla B), Míka (Aritma), Kostka (Meteor, z toho 1 v Mol Cupu), Brabenec, Dominik Farkaš (oba Dukla Jižní Město), Doležal (Radotín), Pavlata (Admira B)

10 – Schranz (Slavia), Minčev (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 5 za B-tým ve F:NL), M. Kozák (Sparta B), V. Zeman (Bohemians B), F. Novák (Dukla Jižní Město)

9 – J. Kuchta (Slavia), Hložek (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Koubek (Bohemians, z toho 1 v Mol Cupu a 5 za B-tým v ČFL), Fawzy Elsharaydi (Žižkov, 3 v Mol Cupu a 6 za B-tým v přeboru)

8 – Hronek, Puškáč (oba Bohemians, oba 1 gól v Mol Cupu), Pešek (Sparta, 1 v Mol Cupu), Čvančara (Sparta, 2 v Mol Cupu), Batioja (Žižkov), Žížala (Motorlet, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Běhounek, Pěnkava, Jakub Štefan I (všichni Újezd Praha 4), Jůzek, Viktorin (oba Třeboradice), Pospíšil, Staněk (oba Královice), Ptáček, Šultes (oba Přední Kopanina), Horváth (Admira B), M. Kohout (Zličín), Petrák (Dukla Jižní Město), M. Vacek (Motorlet B)

7 – Pulkrab (Sparta), Ladislav Krejčí ml. (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu), Olayinka (Slavia, 1 v Mol Cupu), Krmenčík (Slavia, 3 za B-tým v ČFL), Varačka (Dukla, 1 v Mol Cupu a 6 za B-tým v ČFL), Veselý (Loko Vltavín), Maione (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Čácha (Admira), Kubeš (Vyšehrad), Toula (Slavia B), Michálek (Admira, 1 za B-tým v přeboru), Vaněk (na podzim 3 za Vyšehrad, z toho 1 za B-tým v přeboru, na jaře 4 za Motorlet), Hlubuček (Újezd nad Lesy), Hrabina (Motorlet B), Jeník (Podolí), Trávník (Dukla Jižní Město), Vašut (Zličín)

6 – Hancko (Sparta), Drchal (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za B-tým ve F:NL), Chramosta (Bohemians), Květ (Bohemians, z toho 2 v Mol Cupu), Tecl (Slavia), Stanciu (Slavia, 3 v Mol Cupu), T. Zeman (Žižkov, 2 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru), Jan Štěpánek (na podzim 4 za Žižkov: z toho 1 za A-tým v Mol Cupu a 3 za B-tým v přeboru, na jaře 2 za Aritmu v divizi), Buchvaldek (Dukla), Hrubeš (Dukla B), Suchan (Vyšehrad), Šmiga (Slavia B), Ugwu (Bohemians B), Zahálka (Admira), Laštovka, Žampa (oba Hostivař), K. Kučera (Královice), Pelikán (Admira B), Simaichl (Motorlet B)

5 – Traoré (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Horský (Slavia, 1 v Mol Cupu a 4 za B-tým v ČFL), Vitík (Sparta, 3 za B-tým ve F:NL), D. Souček (Dukla), Kim (Dukla, 2 za B-tým v ČFL), Rayan (Motorlet), Nátr (Motorlet, 3 za B-tým v přeboru), D. Matějka (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), A. Novotný (Aritma), Bláha, Hejno, Hynek, Kalenda, T. Kuchta (všichni Kolovraty), L. Kučera, Mainolfi (oba Přední Kopanina), Císařovský (Radotín), N. Čermák (Dukla Jižní Město), Hořický (Královice), Jan Jeřábek (Újezd Praha 4), Madej (Vyšehrad B), Podobský (Podolí), R. Procházka (Uh. sklady), Josef Šťovíček (Třeboradice), Trnka (Admira B)

4 – Haraslín, Pavelka (oba Sparta), Samek (Slavia, 1 za B-tým v ČFL), Fulnek (Bohemians, 2 v Mol Cupu a 2 za B-tým v ČFL), V. Novák (na podzim 3 za Bohemians, z toho 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL, na jaře 1 ve F:NL za Žižkov), Fábry, Kozel, Peterka (všichni Dukla), Sejk, Ryneš (oba Sparta B), Horák (Admira), Jaroš (Loko Vltavín), Musil (Bohemians B), Bitto (Motorlet, 3 za B-tým v přeboru), Kankara (Vyšehrad, 3 za B-tým v přeboru), Cseh, Jáša, Kalina (všichni Aritma), Ahmed Beso, Faigl, Fleišman (všichni Žižkov B), Beneš, Damián Farkaš, Inneman (všichni Dukla Jižní Město), Jan Kučera, D. Macháček (oba Hostivař), Řezníček, Tomaides (oba Újezd Praha 4), Janoušek (Podolí), V. Klán (Uh. sklady), A. Krivosheev (Královice), Kulíšek (Radotín), Polívka (Třeboradice), Spizzirri (Přední Kopanina), Votřel (Kolovraty), Žák (Zličín)

3 – Bah, Kúdela, Provod (všichni Slavia), Köstl, Necid (oba Bohemians, oba 1 v Mol Cupu), Karlsson (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), M. Červenka (Dukla), Faleye (Dukla, 1 v Mol Cupu), Kovernikov (Dukla, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Súkenník (Žižkov), Nabiyev (Žižkov, 1 za B-tým v přeboru), Akosah, A. Fotr (oba Motorlet), Matěj Blažek, Filip (oba Motorlet, oba 1 za B-tým v přeboru), Usor, Beran (oba Slavia B), Mysliveček (Loko Vltavín), Šípek (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Drobílek (Vyšehrad), Vojta (Vyšehrad, 1 za B-tým v přeboru), Michal Douděra (Admira), Dvořák, Trenkwitz (oba Meteor), Ielitro, J. Junek (oba Aritma), Babka, M. Klán, M. Krivosheev, Sejdia, Tokar (všichni Vyšehrad B), Jánský, M. Pokorný, Václavík, Zelenka (všichni Motorlet B), Barratt, M. Kadlec, Vild (všichni Žižkov B), Havlín, Malík, Vacík (všichni Královice), Černý, Kronovetr (oba Hostivař), Jíra, Krpata (oba Zličín), Borek (Kolovraty), Bureš (Radotín), Heteš (Újezd nad Lesy), D. Hruška (Třeboradice), Štrajt (Podolí), Vrabec (Újezd Praha 4)

2 – Dostál, Keita, Krch (všichni Bohemians), Kovařík (Bohemians, z toho 1 v Mol Cupu), Karabec, Wiesner (oba Sparta), Dočkal (Sparta, 1 v Mol Cupu), Polidar (Sparta, 1 za B-tým ve F:NL), Holeš (Slavia), Ekpai (Slavia, 1 za B-tým v ČFL), Gabriel, Juliš, Schánělec, Turyna (všichni Sparta B), Barac (Dukla), Pázler (Dukla, 1 v Mol Cupu), Šebrle (Dukla, 1 za B-tým v ČFL), Kopičár (Žižkov), Bazal (Žižkov, 1 v Mol Cupu), Muleme (Žižkov, oba góly v Mol Cupu), Adediran, Mládek, Uhlíř (všichni Dukla B), Lehovec, Vala (oba Bohemians B), Trajhan, Venc (oba Admira), Kuchař (Loko Vltavín), Nikl (Slavia B), Frantl, Němec (oba Meteor), Štohanzl (Aritma), Belán, Jahoda, Steinocher, Zilvar, Zmeškal (všichni Uh. sklady), Čmelík, Kocour, Kořínek, Němeček, Sitta (všichni Podolí), Minárčin, Petrlák, Urbanec, V. Vlček, Žežulka (všichni Žižkov B), Hladký, Holík, S. Pokorný, Vejr (všichni Kolovraty), Ircing, Rossmann, Simandl, Šírl (všichni Motorlet B), J. Krejčí, Nejeschleba, Vágner, Veleba (všichni Přední Kopanina), P. Červenka, T. Kadlec, Klouček (všichni Třeboradice), Drescher, Heinzel, P. Matějka (všichni Admira B), Kubišta, Louda, Maruš (všichni Radotín), Daňhel, Jackl (oba Újezd Praha 4), Hadaščok, Koryta (oba Újezd nad Lesy), Chrastina, Lehner (oba Hostivař), Ibraimi, Stýblo (oba Zličín), Lafek (Dukla Jižní Město), David Souček (Vyšehrad B), M. Vlček (Královice)

1 – Fila, Hromada, Jurásek, Kačaraba, Oscar, Ousou, Plavšič (všichni Slavia), Madsen (Slavia, gól v Mol Cupu), Čelůstka, Ladislav Krejčí st., Panák, F. Souček (všichni Sparta), Křapka, Petrák, Vraštil (všichni Bohemians), Dudl, Gelašvili, Holoubek, Patrák, Pudhorocký, Suchomel, Šilhart, Vácha, Večerka (všichni Sparta B), Diamé, Gabriel, Koželuh, Osmančík, Sixta (všichni Žižkov), Cienciala, Konan, Piroch (všichni Dukla), Ruml (Dukla, gól v Mol Cupu), Bárta, Biegon, Obadal, Osuagwu, Šmíd, Zeronik (všichni Slavia B), M. Čermák, Herc, Kunc, Martinic, Mošna, Záruba (všichni Admira), Hudec, Jakub Jeřábek, Lehký, Ludvíček, Štefančin, Villaseca (všichni Dukla B), D. Hašek, Havránek, F. Mareš, Marhoul, K. Vacek (všichni Bohemians B), Dolejš, Krajinský, Rataj, Wexler (všichni Motorlet), Gilian (Motorlet, gól v Mol Cupu), Abena, Trávníček (oba Loko Vltavín), Podzimek (Loko Vltavín, gól v Mol Cupu), P. Tvaroh (Vyšehrad), Bedrna, Kortiš, Kraus, Krupička, Macek, J. Mareš, Pivrnec, Šedivý, Troníček (všichni Aritma), V. Junek, Kousal, Krůta, Slavata, Sůra (všichni Meteor), Jiřík (Meteor, gól v Mol Cupu), Adamopulos, Bednář, Brezina, Rosendorf, Sulek, Šumník, Trčka, Vlasák, Zezula (všichni Podolí), Afolabi Sunday, Aggoun, Martin Blažek, Bouguetouta, Jančura, Kříž, Petr Novák, Včelák (všichni Žižkov B), H. Gerža, Holan, J. Klíma ml., Lískovec, Mlejnek, Pryšljuk, Přech, Jakub Štěpánek (všichni Vyšehrad B), Chleborád, Chyle, Kadlčík, Jan Kučera, Penc, T. Rada, Studený, Turek (všichni Hostivař), Foltman, V. Kohout, Kuč, Mruvčinský, T. Novotný, L. Vávra, Veselovský (všichni Újezd nad Lesy), Böhm, J. Brom, D. Hájek, Sommer, Žitný (všichni Kolovraty), Bužík, Dlouhý, Mašek, Pivnička, Tvrdý (všichni Radotín), Holakovský, Karták, Toure, Uvíra (všichni Zličín), Jacobovici, Laštovka, Sehedi, Walter (všichni Motorlet B), Kaiser, Krejčík, Špaček, Valeš (všichni Újezd Praha 4), Konejl, Kurek, Milner, Polanský (všichni Admira B), Hollmotz, Šalanský, Škarda (všichni Přední Kopanina), F. Hruška, Chaloupka, Pařízek (všichni Třeboradice), Kaisler, Kouřim, Ribeiro (všichni Uh. sklady), Hovorka, Markuzi (oba Dukla Jižní Město), Krejča (Královice).

Pražský brankář (vychytané nuly)

10 – Mandous (Slavia)

8 – Ježek (Újezd Praha 4)

7 – Kotek (Sparta B), Keller (Admira), Toma (Meteor)

6 – Kolář (Slavia), Nita (Sparta), Jungr (Admira B), Saladiak (Radotín), Slanina (Žižkov B)

5 – Holec (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Štorc (Loko Vltavín), Mihálek (Motorlet, 1 za B-tým v přeboru), Stareček (Aritma), Bébr (Kolovraty), Bojčuk (Újezd Praha 4), Z. Vávra (Přední Kopanina)

4 – Heča (Sparta, 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým ve F:NL), L. Soukup (Bohemians B), Roub (Aritma), Slavík (Hostivař)

3 – Valeš (Bohemians), Bačkovský (Bohemians, z toho 2 v Mol Cupu), Le Giang (Bohemians, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), F. Rada (Dukla), P. Soukup (Žižkov), Myška (Žižkov, 2 za B-tým v přeboru), Jakub Štefan II (Dukla B), Vyčichl (Motorlet, 2 za B-tým v přeboru), Bartoš (Podolí), Provazník (Hostivař), Tlustý (Dukla Jižní Město)

2 – Valeš (Bohemians), Halouska (Žižkov), Kinský (Slavia B), Kořének (Bohemians B), Jan Šťovíček (Dukla B), Šulc (Vyšehrad), Bártl (Radotín), Borský (Uh. sklady), Hlous (Motorlet B), Hubínek (Královice), Kudrna (Kolovraty), P. Mareš (Zličín)

1 – Reichl (Dukla), Švenger (Žižkov), Dvořák (Slavia B), Gothard (Dukla B), Koblenc (Loko Vltavín), Kouba (Vyšehrad), Fišer (Újezd Praha 4), Frýdl (Královice), J. Hrubeš (Motorlet B), Pobeška (Uh. sklady), Schopf (Zličín), Šrámek (Admira B), Štika (Třeboradice), Žáček (Dukla Jižní Město).


Související články