Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Změny na Motorletu: nový asistent i trenér béčka, bude i nový trávník

Změny na Motorletu: nový asistent i trenér béčka, bude i nový trávník

Změny na Motorletu: nový asistent i trenér béčka, bude i nový trávník

15. července 2015 10:30 » Motorlet zmizel z Jinonic! Nemějte strach, není to natrvalo. Teď má ale divizní klub hlavní tábor na hřišti Chotče, kde denně tvrdě trénuje, aby opět proháněl špičku tabulky. „Říkat dopředu, s jakými ambicemi do sezony půjdeme, je vždycky těžké. Motorlet sází na práci s mladými hráči a v tom budeme pokračovat,“ říká Vladimír Kubert, sekretář klubu.

Co vás vedlo k tomu, že jste prchli z Jinonic a tým celou přípravu stráví v Chotči?
Důvod je jednoduchý, po skončení sezony se dala pryč celá tráva ze hřiště a v červnu se zasela nová. Bylo třeba tuhle věc udělat, dostali jsme grant, určitě to hřišti prospěje. Dochází i k rekonstrukci šaten, celkově se snažíme vylepšit zázemí.

Stihne se všechno do začátku nové sezony, která startuje 8. a 9. srpna?
Los máme takový, že začínáme dvakrát na hřišti soupeře. Pak uvidíme, v jakém stavu bude hřiště. Pokud by nastala situace a ještě bychom na něj nemohli, tak jsme uvažovali o tom, že bychom třetí kolo odehráli na Uhelných skladech, a pak hrajeme zase jeden zápas venku. Potom už bychom měli hrát určitě doma. Jak to bude v tom třetím kole, to momentálně není jasné.

A co nějaké novinky ohledně týmu, trenér Novotný pokračuje?
Ano. Naskočil k áčku v průběhu jara, tým dostal impulz, zvedl se. V klubu je navíc už několik let a tuhle šanci pokračovat si zaslouží. Co se týče přípravy, tak trénuje áčko a rezerva pohromadě. Novým koučem béčka je trenér Zdeněk Matějka, který už v minulosti také u dospělých fungoval. A když jsme u těch trenérských změn, tak novinkou určitě je, že asistentem trenéra Novotného bude Marek Bukovský. Ten působil naposledy ve Velké Chuchli.

Jak to vypadá s divizním mužstvem? Posilujete, nebo převažují odchody?
C
o se týče odchodů, tak zatím to jinde zkoušejí Hájek a Brůžek. Ohledně posil je na jména brzy. Na zkoušce je u nás ale třeba Petr Pokrovskij, který u nás vyrůstal, ale teď působil v řadě jiných klubů.

Podle klubového webu testujete i střešovické duo Rothe a Obermajer, stejně jako Brandlera z Benešova. Trenér tam ale říká, že bych chtěl oslovit šestnáct fotbalistů. To myslel vážně?
Z
náte to, jak to ve fotbale chodí. Oslovíte šestnáct hráčů a nakonec k vám na testy přijdou třeba čtyři, jako se to stalo v našem případě. Určitě to nebylo myšleno tak, že bychom přivedli šestnáct nových hráčů, ale připravujete se na situaci, že všichni nebudou mít zájem.

Kanonýr Novotný byl v zimě na testech ve druhé lize, nyní nabídka nepřišla?
Bude pokračovat u nás a věříme, že se mu bude i dál tak střelecky dařit.

A jak to vypadá s mladými hráči Motorletu, dorostenci pravidelně doplňují mužské týmy… Přijde i během léta hráčská injekce?
Do přípravy se zapojilo šest kluků z dorostu. Prošli si dorosteneckou ligou a záleží na nich, jak se prosadí. Podle mého by dva z těch kluků mohli skončit v divizním týmu, zbylou čtveřici pak využije naše béčko. 

To je slušná porce hráčů. Tím nejspíš výčet potenciálních posil končí, že?
J
á myslím, že by se nám hodil zkušený střední záložník. Toho bychom potřebovali.

Už takhle to ale vypadá, že má trenér Novotný na hřišti při tréninku pořádný přetlak. Na prvním tréninku se jich sešlo snad sedmadvacet…
Musíte si ale uvědomit, že trénuje áčko a béčko dohromady. Někteří kluci se zapojili později, protože byli na dovolené, další se třeba vracejí po zranění.

Trénujete každý den, což by mělo být zárukou, že tým bude do sezoně pořádně nabušený. V létě jste vyměnili divizní skupinu, nyní budete hrát áčko. Mění se nějak ambice?
Říkat dopředu, co a jak bude, je vždycky složité. Jdeme dál cestou, kdy sázíme na mladé hráče. Budeme se soustředit na každý zápas a uvidíme, jak to dopadne.

Pomalu letní jistotou se ale stává, že Motorlet nehraje pohárovou soutěž. Zaslechl jsem, že by o ni měli hráči zájem. To vás neláká, že by mohla na Motorlet přijet výhledově třeba Slavia nebo Sparta?
Já chápu, že by se třeba hráčům chtělo si v poháru proti takovému soupeři zahrát. Jenže to je jejich pohled. My na to musíme koukat z pohledu vedení klubu. V létě se na Motorletu vždycky dává do pořádku trávník, takže bychom museli hledat hřiště, které by splňovalo nějaká kritéria. Řešit by se musely i další věci. Není to tak jednoduché, jak to z pohledu hráčů vypadá. Proto už řadu let pohárovou soutěž nehrajeme.

Odehrané zápasy:
Motorlet – Admira 1:3 a 1:1

Plán přípravných zápasů (není-li uvedeno jinak, vše hřiště Choteč)
18. července, 10:00: Motorlet – Stodůlky 
18. července, 17:00: Motorlet – Zličín
22. července, 11:00: Sparta juniorka – Motorlet (TCM Sparty na Strahově)
25. července, 10:00: Motorlet – Dobrovice
26. července, 10:00: Motorlet – Náchod
29. července, 17:00: Motorlet – Aritma
29. července, 17:00: Střešovice – Motorlet (hřiště Střešovice)

René Machálek

Soutěže

Soutěže