Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Zličínský Merta dal čtyři góly Ďáblicím. Přebor určitě zachráníme, říká

Zličínský Merta dal čtyři góly Ďáblicím. Přebor určitě zachráníme, říká

Zličínský Merta dal čtyři góly Ďáblicím. Přebor určitě zachráníme, říká

16. listopadu 2016 07:00 » Vysvobození? Ale jděte. Zličín dobře ví, že tenhle podzim má do ideálu daleko. Nic na tom nezměnilo ani vysoké vítězství 5:2 na hřišti nováčka z Ďáblic. Triumf ozdobil čtyřmi přesnými trefami kanonýr Ivan Merta. Zličín je ale v tabulce Pražská teplárenská přeboru dál čtrnáctý. „Bezpodmínečně ještě musíme zvládnout poslední podzimní kolo s Hájemi,“ hlásí Merta. V sezoně se trefil sedmkrát.

Co se stalo se Zličínem, že je podzim v jeho podání tak nepovedený?
Došlo ke kombinaci víc věcí. Nepovedl se nám začátek soutěže, nešlo nám to a na mužstvo padla deka. Té jsme se nedokázali zbavit. A taky se dost omladil kádr, takže se to nějakou dobu dávalo dohromady. Jsou tu i další věci. Třeba to, že se zbouraly staré kabiny a hospoda, převlékáme se v hale. Jenže ta má od jara patřit jinému subjektu. A stavba nového zázemí se zasekla, aspoň podle toho, co jsem četl v místním zpravodaji.

Tak to nejsou zrovna povzbudivé zprávy do budoucna, že?
Věřím, že jaro bude v našem podání lepší. Když jsem mluvil o těch změnách, tak před sezonou přišel nový trenér a všichni to vnímáme jako krok kupředu. Ono si to sedá a myslím, že se to bude všechno zlepšovat. Přebor určitě zachráníme.

Není to tvrzení příliš odvážné? Vždyť jste prohráli třeba s Cholupicemi, které jsou v tabulce až za vámi. Nebyla by na místě spíš opatrnost?
S nimi jsme prohráli na začátku soutěže, kdy to byla, nebudeme si nic nalhávat, z naší strany docela bída. V tomhle zápase jsme předvedli naivní výkon a prohráli. Byla tam i další utkání, která se nám nepovedla. Jako třeba ten zápas s Admirou B, kdy jsme prohráli 0:3. Tam to bylo taky o třídu horší.

A čím si tyhle zkraty vysvětlujete? Nezkušeností týmu a jeho mládím?
Čím to je, nevím. Ale na mládí bych to nesváděl. Spíš nám to na začátku nešlo. A hodně záleží, jak se nám povede první dotek s míčem, je to zvláštní, ale od toho se to odvíjí.

Zvláštní je, že pak dokážete připravit o body vedoucí tým tabulky z Třeboradic, kde jste remizovali.
Třeboradice byly v tom utkání jednoznačně lepší a vidíte, uhráli jsme remízu. Celý podzim jsou tam ale výkyvy. Třeba proti Čafce jsme taky dotáhli skóre na 2:2, ale nechali jsme si dát zbytečné góly. Výsledná porážka 2:5 vypadá strašně.

Ale teď v důležité bitvě v Ďáblicích jste se vzchopili. Přišla výhra v pravý čas?
To byl zase opačný zápas. My jsme vedli 2:1 a pak Ďáblicím neuznali branku. To byl asi klíčový moment utkání, protože pak se nám kupodivu povedlo dát branku na 3:1 a pak už jsme to dotáhli k vítězství.

A vy jste měl v tom duelu hlavní roli. Dát čtyři góly, to není jen tak…
Říkal jsem si, že to konečně přišlo. Vždyť já měl do té doby na podzim jen tři vstřelené branky, to je hodně málo. Ale když se podíváte na naše skóre, tak jsme dali jen dvacet branek, to je bída. Vždycky jsme docela dost gólů inkasovali, ale stříleli jsme jich daleko víc. Na tohle jsme nebyli zvyklí.

To platí určitě i pro vás, když už jste byl zdravotně v pohodě. Nebo vás trápil nějaký problém?
Ze začátku jsem měl naraženou patu. Vypadá to jako prkotina, ale kdo tenhle problém neměl, tak ani netuší, jak je to bolestivé a jak špatně se s tím hraje.

Navíc jste se zabrzdil i vyloučením v utkání s Braníkem…
Tam jsem byl vyloučený za komentář vlastně až poté, co byl zápas ukončený. Asi nemá k tomu nic víc říkat, napsáno toho bylo dost. Něco jsem řekl rozhodčímu a dostal trest na čtyři zápasy. Naštěstí jsem v přeboru chyběl jen dvakrát, polovinu trestu jsem si odstál během pohárových utkání. Bylo to celé výsledkem toho, jak se mi nedařilo.

Podzim se chýlí ke konci a vypadá to, že začínáte nabírat formu. Cítíte se lépe?
Tohle vítězství nad Ďáblicemi je pro nás takové povzbuzení, k tomu potřebujeme vyhrát poslední zápas, kdy máme doma Háje. To bude obrovsky důležité, protože je soupeř v tabulce až za námi. Teda, abych se přiznal, já jsem se doteď na tabulku ani nekoukal.

Jak to myslíte? Kazilo by vám to náladu?
Mně stačilo, že jsem věděl, že jsme v tabulce dole. Když jsme před Ďáblicemi měli šest bodů, tak to ani jinak být nemohlo. Ale fakt jsem nezkoumal, kolik bodů nám chybí na nějaké soupeře nad námi. Všichni jsme věděli, že máme co napravovat.

Takovou bídu jste asi nečekal, že?
To tedy, kdybych měl něco takového tipovat, tak by mě to ani nenapadlo. Zvláště poté, co celá příprava byla v pohodě, a všechno vycházelo.

Možná vás nepříjemně zasáhl i odchod italského střelce Maioneho. Vám to vepředu dohromady hodně svědčilo, že?
Když k nám Carlo přišel a začal dávat hodně gólů, tak jsme všichni v týmu hned věděli, že to není hráč na přebor, ale má na vyšší soutěž. Takže se ani nikdo nedivil, že po něm sáhla Aritma, která je v divizi. Počítalo se s tím, že odejde.

Jenže v Aritmě taky úplné štěstí nenašel. Jste v kontaktu?
Občas se potkáváme v Hostivicích, taky tam bydlí. Tak prohodíme pár slov anglicky. Teď jsem ho ale nějaký čas neviděl.

Nezkusíte ho přemluvit k návratu? Nebo aby vám doporučil nějaké italského kamaráda.
Kdyby se k nám vrátil, tak by to bylo samozřejmě super. Nemusíte pochybovat o tom, že kdybychom Carla na podzim měli, tak by to naše střelecké představení bylo lepší. Nastřílených gólů bychom měli daleko víc. A kdyby nám někoho z Itálie doporučil a ten hráč by byl tak dobrý jako Carlo, tak bychom to taky brali. Ale jak jsem říkal, věřím, že jaro bude určitě lepší a přebor zachráníme.

René Machálek

Soutěže

Soutěže