Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Zličín potrápil favorita, myslí na umístění do pátého místa

Zličín potrápil favorita, myslí na umístění do pátého místa

Zličín potrápil favorita, myslí na umístění do pátého místa

29. května 2018 12:00 » Vzdorovali statečně, ale na body nedosáhli. I přesto, že na půdě Újezdu Praha 4 vedli fotbalisté Zličina na začátku druhé půle 2:1. Nakonec z toho byla porážka 2:4. Zatímco trenér poražených Miroslav Vašut poskytoval rozhovor, vedle slavili domácí postup do nejvyšší pražské soutěže. "Věděli jsme, že když Újezd vyhraje, tak bude slavit a my jsme jim to chtěli znepříjemnit," řekl Vašut.

Když pomineme konečný výsledek, tak se vám to dlouho docela dařilo, že?
Domácí měli hodně šancí. Hrozili centrovanými míči i standardkami, ty my moc bránit neumíme, máme hráče malé. Ale přesto jsme poločas uhráli 1:1 a pak jsme šli do konce do vedení. I za stavu 2:2 jsme měli dvě obrovské šance, kdy jsme mohli to utkání ještě zvrátit na naší stranu.

Nakonec vás právě ale po standardních situacích domácí potrestali. Docela jste se na lavičce zlobil. Co vás štvalo?
Po těch gólech ze standardky jsme prohrávali 2:4 a už vlastně nebylo co řešit. Mrzí mě, že jsme se nechali zbytečně vyloučit a zase jsme ztratili hráče. Je to škoda. Proti minulému utkání jsme přijeli bez čtyř hráčů základní sestavy, měli jsme pouze dva náhradníky a tady pak byl vidět rozdíl. Soupeř má o dvacet bodů víc a má kvalitnější hráče. To rozhodlo.

Když vypadnou čtyři hráči ze základní sestavy, to je pořádná díra. Proč nebyli k dispozici?
Hráči si musí uvědomit, co chtějí. Jeden jel třeba na dovolenou a měli i v uvozovkách řečeno jiné povinnosti. Já rozumím, že někdo má povinnosti v práci, ale tomuto ne. To je pro mě zklamání a měli by si ti hráči uvědomit, že takhle by za Zličín dál pokračovat nemohli.

I bez zmíněných absentérů ale tým ukázal, že potenciál k tomu, aby hrál v tabulce mezi nejlepšími, do budoucna má. Aspoň tohle vás musí těšit, ne?
Kluky musím pochválit. Bojovali, dobře pracovali, dlouho jsme byli Újezdu důstojným soupeřem, i když soupeř byl lepší. Ale odpracovali jsme to, fyzicky jsme stačili. I jsme si dokázali vytvořit šance, bohužel jsme je neproměňovali.

Když vám soupeř nabídl chybou možnost jít do vedení, říkal jste si, že by Zličín s Újezdem ani podruhé v sezoně nemusel prohrát? Na podzim byl výsledek 3:3.
Jenže my jsme dostali gól ze standardky, kde byl nepohlídaný hráč. Pak si gólman vyběhne a nemá míč. Následně kapitán zbytečně kritizuje rozhodčího a ten odpíská trestný kop za mluvení a z toho my dostaneme gól. Škoda, že přišly zbytečné ztráty míčů ve středu pole a soupeř z toho měl šance. Újezd pak měl dostatečnou kvalitu na to, aby nás potrestal.

Do klubu jste přišel v zimě, jak zatím angažmá ve Zličíně splňuje vaše představy?
Dáváme se dohromady. Teď se soustředíme na to, abychom dobře dohráli tuto sezonu a skončili do pátého místa. Pak se uvidí. Budeme mít sezení s výborem, kdy rozebereme, kde nás tlačí bota a budeme se bavit o případných posilách. Podle toho si stanovíme cíle pro další sezonu. 

René Machálek

Soutěže

Soutěže