Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Vyšehrad oslaví 110 let. Gratulovat přijede Sparta, Lavi i další známé tváře

Vyšehrad oslaví 110 let. Gratulovat přijede Sparta, Lavi i další známé tváře

Vyšehrad oslaví 110 let. Gratulovat přijede Sparta, Lavi i další známé tváře

13. prosince 2017 06:00 » Parádní dárek si dá týden před Štědrým dnem fotbalový Vyšehrad. Třetiligový klub oslaví 110 let od svého založení a v neděli uspořádá proto ve svém areálu zajímavý dvojzápas. Po hřišti se budou prohánět známé tváře, které ještě před pár lety hrály nejvyšší soutěž, stejně jako umělci. Na své si přijdou i vyšehradští srdcaři, těm se předvede stará garda „Šemíků“. První utkání startuje na Vyšehradě ve 12.30 hodin. „Věříme, že každý přijde na své. Všechny fanoušky srdečně zveme, sto deset let je výročí, které stojí za to oslavit,“ říká šéf klubu a trenér třetiligového týmu Jaroslav Klíma.

V prvním utkání se fanouškům předvedou týmy Real Top Praha a výběr Chance. Ve druhém duelu, který bude mít výkop dvě hodiny po poledni, nastoupí stará garda Slavoje Vyšehrad s internacionály Sparty Praha. „Fanoušci to mohou pojmout i jako setkání se známými fotbalisty, kteří hrávali ligu. K vidění bude hodně známých jmen,“ láká příznivce do areálu vyšehradského klubu jeho šéf.

Nedělní termín prý zvolil záměrně kvůli fandům. Ti by mohli třeba stihnout v sobotu lyžovačku na horách a v neděli po obědě by pak mohli víkend završit na fotbale. „Tohle může pro někoho být ideální scénář, jak všechno stihnout. Někdo může sledovat dva zápasy, další fanoušci můžou samozřejmě přijít třeba na dvě piva,“ dodává s úsměvem Klíma. V restauraci Arrosto Ristorante je od 16 hodin připravený společenský program. „Chceme, aby si to všichni užili,“ dodal.

Známých tváří bude k vidění více než dost. Real TOP Praha je sportovní tým složený z osobností kulturního a sportovního života, který podporuje charitativní akce, nemocniční a dětská oddělení, sociální a pečovatelské domovy. Jeho soupeř Chance, tedy provozovatel kurzových sázek na sportovní události v České republice, bude posílen o bývalé ligové hráče. „V jeho dresu by si měl zahrát třeba Pavel Kuka, který začal s fotbalovou kariérou v přípravce Vyšehradu,“ upozorňuje Klíma na zajímavost.

A k vidění bude i největší vyšehradská atrakce posledního roku. Možnost zahrát si na umělé trávě dostane i Jakub Štáfek alias Julius Lavický, herec z populárního seriálu Vyšehrad. Ten si za kluk zahrál i třetí ligu, na jaře nastoupil v derby proti Vltavínu a z ochozů zápas sledovaly více než dva tisíce diváků. „Nastoupí za tým Chance a měl by si zahrát pak i za Vyšehrad, čeká ho dvojboj,“ hlásí šéf pořádajícího klubu.

V nadsázce lze říct, že si Klíma může po půl roce omrknout formu „Laviho“. „Uvidíme, třeba si řekne o to, abychom ho na jaře zase vytáhli jako trumf v derby proti Vltavínu,“ říká s úsměvem Klíma. Za starou gardu Slavoje Vyšehrad podle klubových stránek nastoupí třeba brankář Petr Víšek, Ladislav Toman, Miroslav Obermajer, Karel Kristen. „Přijít by měl i Dalibor Slezák. Když jsem s ním naposledy mluvil, říkal, že si to zkusí zařídit,“ prozrazuje Klíma. Dalším tahákem třeba je, že si Marek Kincl zahraje proti Spartě.“ Dres Sparty prý obléknou například brankář Jaromír Blažek, Jiří Novotný, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Luděk Stracený, Marek Trval či Jiří Jarošík.

Třetiligový podzim nebyl v podání Vyšehradu úplně optimální, čekalo se, že bude v tabulce výš. Teď by si modrobílé barvy mohly v posledním utkání roku alespoň trochu spravit chuť. Takové vítězství nad Spartou, to by byla parádní odměna. „Každý, kdo jde na hřiště, chce v zápase vždycky vyhrát. Tady bude ale hlavní, aby se bavili fanoušci a hráči si udělali žízeň. Uvidíme, jak to dopadne,“ vykládá Klíma.

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže