Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Vršovický hrdina Jeřábek: V bodový zisk na Dukle jsme věřili

Vršovický hrdina Jeřábek: V bodový zisk na Dukle jsme věřili

Vršovický hrdina Jeřábek: V bodový zisk na Dukle jsme věřili

13. března 2018 06:00 » Běžela 78. minuta zápasu Dukla Jižní Město – Vršovice a v té době hosté proti favorizovanému domácímu týmu drželi překvapivou bezbrankovou remízu. Po faulu rozhodčí odpískal trestný kop, míč si postavil Filip Jeřábek a nechytatelnou přesnou střelou rozhodl o tom, že do Vršovic se nepoveze jeden bod, ale všechny tři za velmi překvapivou výhru 1:0!

Filipe, s jakými ambicemi jste na Duklu jeli?
Na Duklu jsme jeli s vědomím toho, že nás čeká konfrontace s jedním z nejlepších přeborových týmů. Naším cílem bylo podat co nejlepší výkon a zabojovat o dobrý výsledek.

Čekali jste, že byste mohli bodovat?
Určitě ano. Neříkám, že jsme si na Duklu jeli pro jisté body, ale přebor je letos nesmírně vyrovnaný, takže jsme v nějaký bodový zisk věřili.

Jak náročný zápas to byl?
Pro nás to byl samozřejmě velice náročný zápas. I dokud jsme hráli v plném počtu, protože se hrálo v poměrně svižném tempu. Od 40. minuty už to byl opravdu extrém. Hrát proti tak kvalitnímu soupeři padesát minut v deseti ani jednoduché být nemůže. První půli jsme ještě byli schopni nějakým způsobem dohrát, ale ve druhém poločase už nám Dukla míč prakticky nepůjčila. Náročné to navíc bylo i po psychické stránce, protože hrát celý druhý poločas bez míče bylo strašně demotivující.

Co vám problesklo hlavou při vyloučení Krivosheeva?
V první chvíli to byl samozřejmě šok, protože ta karta padla z ničeho nic. Nicméně jsem si říkal, že to třeba nebude tak špatné, že si prostě a jednoduše zalezeme před vápno a nějak to ukopeme. Ale s každou přibývající minutou jsem si vážnost ztráty jednoho hráče uvědomoval čím dál tím víc.

Co se na hřišti vůbec stalo, že rozhodčí sáhl po druhé žluté kartě a tedy i červené?
Abych řekl pravdu, tak ani pořádně nevím. Rozehrávali jsme standardku z poloviny hřiště, takže jsem se spíš soustředil na to, kam si naběhnu, než na diskuzi, která tam probíhala. Myslím si, že šlo spíše o nedorozumění, něž o nějakou záměrnou provokaci ze strany našeho hráče.

Jak zněly úkoly o přestávce, po vyloučení?
Řekli jsme si, že nám asi opravdu nezbývá nic jiného, než zalézt do bloku a čekat, zda nám Dukla nabídne nějakou možnost jít do brejku. Určitě jsme nechtěli hrát tak hluboko, jak jsme nakonec hráli, ale z tlaku Dukly jsme nebyli schopní se vymanit. Především pro nás bylo důležité co nejdéle neinkasovat.

Trenér Tomaides říkal, že ho překvapila Dukla tím, že hrála pořád stejně a moc toho nevymyslela. Cítil jste to také tak?
Já bych se moc nechtěl pouštět do hodnocení výkonu soupeře. Myslím si, že pro Duklu to také nebylo úplně příjemné hrát proti takto zataženému soupeři. Prostor u našeho vápna byl opravdu hodně zhuštěný, tudíž dostat se do šance po zemi bylo náročné a ve vzduchu kralovali naši obránci, takže tudy také cesta nevedla.

Váš gól byl parádní, jste v týmu určený na podobné situace?
V současné době nemáme v týmu žádné zázračné exekutory přímých kopů, jako jsou třeba braničtí Cvrček s Pecharem, takže je to spíše na domluvě podle místa a podle toho, kdo je zrovna na hřišti. V první chvíli jsem chtěl nechat rozehrávku Humplovi, ale pro něj to bylo na opačnou stranu, tak jsme se nakonec domluvili, že se rozehrávky ujmu já.

Věřil jste pak, že už to dotáhnete k vítězství?
Spíš jsem věřil, že neodjedeme s prázdnou. Přece jen do konce zbývalo ještě něco přes deset minut. A ty byly zatraceně dlouhé…

Vzhledem k postavení v tabulce je tohle velice cenná výhra, že?
To rozhodně! Budu se opakovat, ale tím, že je přebor letos nesmírně vyrovnaný a sestupový klíč je neúprosný, tak ani týmy s vyššími ambicemi si nemohou být jisté svojí pozicí a chtě nechtě musí sledovat situaci na chvostu tabulky.

Plány do jara jsou asi jasné...
Na jaře bychom chtěli pravidelně bodovat, abychom nemuseli shánět body na poslední chvíli. Samozřejmě nejsme naivní, cesta k záchraně bude ještě dlouhá. Chceme jít krok za krokem a na konci se uvidí.

Michal Káva

Na fotogalerii ze zápasu Dukla JM - Vršovice od Ondřeje Hanuše se podívejte ZDE

Soutěže

Soutěže