Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Vršovice přišly o výhru na Kopanině tři minuty před koncem, z penalty

Vršovice přišly o výhru na Kopanině tři minuty před koncem, z penalty

Vršovice přišly o výhru na Kopanině tři minuty před koncem, z penalty

30. října 2017 08:04 » Oba soupeři nastoupili bez svých brankářských jedniček. Do branky domácích se místo Švarce postavil Vácha, v brance hostů z Vršovic se objevil Frýbert. Oba čelili především nečekaným poryvům větru, který si dělal s míčem co chtěl. Šancí moc řešit nemuseli. Domácí měli dvakrát výhodu pokutového kopu, dvakrát ho zahrával Bláha. Poprvé trefil břevno, podruhé v 87. minutě vyrovnal na konečných 2:2.

V 8. minutě dlouhým nákopem Bláha poslal vysoký míč do šestáctky Vršovic. Frýbert si pro něj vyběhl,
ale vítr jej přizdvihl a hosté byli rádi, že skončil na břevně. Za tři minuty přímý kop Bláhy prolétl mimo pravou tyč branky hostů. A do třetice Bláha. Ve 21. minutě si s jeho přímým kopem zase pohrál vítr a míč skončil mimo branku.

Za minutu zahrál ve vápně nešťastně rukou hostující Krivosheev a na světě byla penalta. Postavil se k ní, kdo jiný než Bláha, ale svou střelu poslal do břevna. Pokračovalo se tak dál za bezbrankového stavu.

Hosté se pokoušeli především o brejkové akce, ale žádnou k vážnějšímu zakončení nedotáhli. Nejnebezpečnější byla ta z 36. minuty, ale Rusanov v šestnáctce v souboji s Bláhou o míč přišel
a k dalšímu zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů už nedostal.

Rusanov si vše vynahradil tři minuty po přestávce. Naběhl si středem hřiště na kolmou přihrávku
a s přehledem obstřelil vybíhajícího Váchu - 0:1.

Tento gól však na hosty působil jako uspávací prášek. Přenechali iniciativu domácícm a ti se proti větru složitě tlačili za vyrovnáním. Hosté přežili několik závarů před svou brankou a Frýbert si musel poradit se střelou Průši. Nad Kopaninou konečně na chvilku vysvitlo sluníčko a to hned vidělo vyrovnávací branku domácích.

Bláha z přímého kopu z velké dálky vystřelil, míč se v klubku hráčů prapodivně zamotal, až vypadl před Tržického a ten ho poslal do sítě - 1:1.

A hosté se opět probudili. Nejdříve z vápna střílel Minařík a Vácha se musel vrhnout ke své pravé tyči. Byl tam včas a míč chytil. Vzápětí už takové štěstí neměl. Z levé strany přilétl před jeho branku centr, do kterého se parádně položil hlavou Tomaides a podruhé poslal hosty do vedení - 1:2.

Vršovicím však tři body nebyly přány. V 87. minutě podruhé skočil ve vápně míč na ruce Krivosheeva
a pískala se druhá penalta. Tentokrát byl Bláha úspěšný a srovnal na konečných 2:2.


Přední Kopanina - Vršovice 2:2 (0:0)
Branky: 76. Tržický, 87. Bláha z penalty - 48. Rusanov, 84. Tomaides. Ve 22. minutě Bláha (PK) neproměnil penaltu. ŽK: 46. Čihák, 50. Sýkora, 90+1. Tržický - 86. Kuč. Rozhodčí: Stěhule - Tikal, Chustecki. Diváků: 85.
Přední Kopanina: Vácha - Racocha (46. Sýkora), Bláha, Čihák, Kolář - Levý, Melničuk, Huleš, Flaks - Průša, Kozlík (61. Tržický). Trenér: Daniel Vott.
Vršovice: Frýbert - Ursacher, Protivínský, Špulka, Minařík - Kaiser - Bažant (68. Kuč), Tomaides, Krivosheev - Rusanov (80. Borovička), Humpl. Trenér: Jaromír Tomaides.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Nakonec jsem s bodem spokojený, byl to remízový zápas. Měli jsme tam nějaké šance, soupeř taky. Nedali jsme penaltu. Zase vítr a hřiště už tady lepší nebude. Fotbal to moc nebyl, spíš boj.”
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Mrzí nás to, je to škoda. Podle mně druhá penalty neměla být, ale to neovlivníme. Asi nám uškodil první gól, protože jsme po něm přestali hrát. Nevím proč. Do té doby jsme byli lepší. Měli jsme kliku při losu, protože se nám povedlo hrát první půli proti větru. Šance máme, ale neproměňujeme. Jdeme tam tři na dva a nevyřešíme to. Dáváme tam nějaké nepochopitelné šajtle.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč Vršovic: Martin Minařík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Patrik Tomaides (Vršovice).

Lubor Mírek

Soutěže

Soutěže