Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  VIDEO: Tři góly hlavou a Dolní Chabry slaví první výhru v přeboru. Podívejte se!

VIDEO: Tři góly hlavou a Dolní Chabry slaví první výhru v přeboru. Podívejte se!

VIDEO: Tři góly hlavou a Dolní Chabry slaví první výhru v přeboru. Podívejte se!

11. září 2017 19:00 » Fotbalisté Dolních Chaber už vědí, jaké to je vyhrát v Pražská teplárenská přeboru. Na první triumf si museli počkat do 5. kola, ale stál za to: nováček soutěže přejel 4:0 béčko Motorletu, posledního vítěze přeboru, a dostal se stejně jako poslední šampion v tabulce na 5 bodů. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky zápasu a komentáře z obou stran.

„Rozhodla větší kvalita Chaber, jak v obranné, tak v útočné činnosti. Domácí nás zlobili hlavně ze standardních situací, s tím máme velký problém, dostáváme góly hlavou, musíme na tom začít nějakým způsobem pracovat,“ hodnotil Zdeněk Mikuš, trenér Motorletu B.

První tři góly inkasovali jeho svěřenci právě po střelách hlavou, ten poslední pak po centru ze strany, do kterého se nádherně položil Zeman. „Pokud se nenaučíme podstupovat souboje, neporazíme vůbec nikoho,“ řekl David Eppert, kapitán Motorletu B.

Tým, který v minulé sezoně šokoval Pražská teplárenská přebor, přišel o řadu opor a zdá se, že v této sezoně bude místo obhajoby přeborového titulu myslet hlavně na záchranu. „Minulá sezona je historie, většina z kluků, kteří tady byli, hrají vyšší soutěže. Musíme přežít tenhle ročník a kvalita se zase třeba dostaví,“ říká Mikuš realisticky a Eppert přikyvuje. „Nepodařilo se nám udržet kostru týmu, hrajeme s mladými kluky, což je hodně znát.“

To však nesnižuje velmi dobrý výkon Dolních Chaber, které už se oklepaly z přeborové premiéry, v níž dostaly doma od Braníku sedmigólový příděl. „Po tom výsledku jsme byli trochu vyděšení, ale postupně jsme se zvedali,“ povídá Zdeněk Peclinovský, kouč Dolních Chaber. „Rozdíl mezi I. A třídou a přeborem je dost velký, až mě to překvapilo. Ale konečně ke kvalitní hře přišly i branky. Byli jsme jednoznačně lepší, výsledek je spravedlivý.“

Kapitán týmu Martin Kovář dokonce pomýšlel na vyšší rozdíl ve skóre. „Zápas se nám povedl na sto procent. Šancí jsme měli na víc než čtyři góly,“ bilancoval Kovář. „Konečně se nám začalo dařit.“

I tak se s klubem, jemuž šéfuje vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer, počítá spíš do bojů o udržení, které budou nově vypjatější kvůli tomu, že do I. A třídy jistě sestoupí čtyři celky. „I když bude těžké se udržet v lepší osmičce, po tomhle výsledku si myslím, že bychom se mohli zachránit. Nebudeme to mít lehké, ale pokusíme se. Zabojujeme,“ řekl Peclinovský.

Na videoreportáž z utkání Dolní Chabry – Motorlet B se podívejte ZDE


Dolní Chabry - Motorlet B 4:0 (2:0)
Branky:
18. a 60. Strnad, 43. Jírovec, 72. Zeman. ŽK: 39. Kozler - 25. Kubišta. Rozhodčí: Štípek - Zelený, Les. Diváků: 120.
Dolní Chabry: Dikusar - Kozler, Kovář (76. Valenta), Brabec, Jírovec (69. Kaňka) - Zeman (86. Červenka), Kalaš, Černý, Dufek - Strnad (82. Zorea), Palma. Trenér: Zdeněk Peclinovský.
Motorlet B: Grégr - Burýšek, Bogatkin (20. Zítka), M. Rajnoch (46. Homola), Eppert - Kubišta, Mašek, Tylšar (79. Scharf), Bužík (76. Nerad) - Šíma (66. Rambousek), Cinkanič. Trenér: Zdeněk Mikuš.


Nejlepší hráč Dolních Chaber: Jaroslav Černý.
Nejlepší hráč Motorletu B: Dan Cinkanič.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Dufek (Dolní Chabry).

Autor: Jaroslav Dohnal

Soutěže

Soutěže