Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  VIDEO: Dolní Chabry neudržely náskok 2:0 a sestupují. Podívejte se!

VIDEO: Dolní Chabry neudržely náskok 2:0 a sestupují. Podívejte se!

VIDEO: Dolní Chabry neudržely náskok 2:0 a sestupují. Podívejte se!

10. června 2018 23:10 » Je rozhodnuto o třetím sestupujícím do I. A třídy. Po Ďáblicích a Újezdu nad Lesy opouští Pražská teplárenská přebor také nováček z Dolních Chaber. Tým potřeboval k udržení naděje vyhrát ve Vršovicích, kde také vedl 2:0, ale domácí v závěru dotáhli zápas k remíze 2:2. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky zápasu a komentáře z obou stran.

Utkání měli hosté výsledkově rozjeté parádně. Ještě v 70. minutě vedli po dvou trefách Palmy 2:0. Tenhle výsledek by je nechal ve hře o udržení i před závěrečným kolem soutěže. Jenže pak se dvakrát prosadil Luksch, druhou branku slavil v 86. minutě…

„Ztráta vítězství mě mrzí. Rozhodl gól na 2:1, pak už jsme se začali bát o výsledek, Vršovice nás tlačily. Za jiných podmínek bych bod bral, takhle je pro nás málo a sestupujeme,“ uvedl Petr Klouček, trenér Dolních Chabrů, které v přeboru vydržely pouze jednu sezonu. „Na jaře se nám víceméně rozpadlo mužstvo, neměli jsme tak široký kádr, abychom dokázali nahradit zraněné hráče. Kluci přestali chodit trénovat, byla špatná atmosféra. Nakonec se nám podařilo tým zachránit, kluci chodí trénovat, zápasy nikdo nevypustil, ale body, které jsme získali, nestačily, takže padáme.“

Co bude s klubem dál? „Důležité, že máme mladé kluky, kteří jsou ochotní a schopní hrát I. A třídu. Dobře se připravíme a budeme v ní hrát důstojnou roli,“ nepochybuje Klouček.

To Vršovice se budou i nadále chystat na přebor. Ač patřily mezi ohrožená mužstva, ze sestupové řeže unikly. Kromě zmiňované trojice půjde o patro níž ještě jeden z trojice Braník, ČAFC nebo Zbraslav. Nejhorší výchozí pozici má Zbraslav, která musí doma porazit první Třeboradice a zároveň doufat, že jeden ze dvou protivníků své utkání nezvládne.

Tyhle boje plné nervů mohou Vršovice sledovat v klidu, potřebné body si uhrály o něco dřív. I tak měly v sobotu motivaci. „Chtěli jsme proti Chabrům uspět, aby se o nás nemluvilo špatně, že si zápasy kupujeme, nebo že je prodáváme. Věděli jsme, že Chabry pořád žijí. Kdyby u nás vyhrály, zvýšily by naděje na záchranu. Nepovedlo se nám vyhrát, ale naštěstí jsme aspoň srovnali,“ říkal Jaromír Tomaides, trenér Vršovic. „Herně jsme byli trochu lepší, ale nedáváme góly a vzadu děláme hrubé chyby. Jenže to hrajeme s dorostem, těm klukům se nedá nic vytknout. Chyby se stávají, kdyby je nedělali, tak nejsou ve Vršovicích.“

 Vršovice - Dolní Chabry 2:2 (0:1)
Branky:
71. a 86. Luksch - 43. a 56. Palma. ŽK: 45. Jeřábek - 10. Palma, 47. Jírovec, 58. Janda. Rozhodčí: Zelený - Les, Štípek. Diváků: 50.
Vršovice: Smetana - Minařík, Ursacher, Protivínský, Borovička - Jeřábek, Tomaides - Janout (46. Pejchar), Bažant (58. Kubelka), Turek (26. Luksch) - Špulka. Trenér: Jaromír Tomaides.
Dolní Chabry: Dikusar - Jiroušek, Olashyn, Palma, Barták - Veselý (71. Kalaš), Jírovec, Outlý, Janda, - Linek (36. Závitkovský), Zeman (82. Červenka). Trenér: Petr Klouček.


Nejlepší hráč Vršovic: Patrik Luksch.
Nejlepší hráč Dolních Chaber: Šimon Jírovec.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Palma (Dolní Chabry).

Autor: Martin Karger

Soutěže

Soutěže