Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Vedle Třeboradic jsme jako školka, říká před velkým šlágrem přeboru Čmejla z Motorletu B

Vedle Třeboradic jsme jako školka, říká před velkým šlágrem přeboru Čmejla z Motorletu B

Vedle Třeboradic jsme jako školka, říká před velkým šlágrem přeboru Čmejla z Motorletu B

10. listopadu 2016 16:00 » Pražská teplárenská přebor má sice na programu teprve předposlední podzimní kolo, ale tohle bude šlágr, který nic nepřekoná. Bitva Motorletu B s Třeboradicemi, souboj dvou nejlepších celků tabulky je tady. Třeboradice jsou bez porážky, mladíci z Jinonic prohráli jednou. „Při vší úctě k dalším soupeřům, tohle bude finále podzimu,“ vyhlíží zápas Matěj Čmejla, zkušený záložník Motorletu B.

Čeká vás finále podzimu, co ale říkáte na to, jak béčko Motorletu šlape?
Je to super. Týmu určitě pomáhá, že kluci trénují s áčkem. Mají kolem sebe zkušené kluky, od kterých se můžou učit. Vedle Foferky, Máchy (Machurky), to je prostě obrovská škola. Na podzim se nám v přeboru daří, ale pořád si myslím, že nepatříme mezi favority.

Jste na prvním místě, to myslíte vážně?
Je pravda, že bývalý trenér Motorletu Novotný řekl, že jsme pro něj černý kůň téhle sezony. Pomáhají nám tréninky kouče Poustky, je vidět, že se kluci posouvají, jdou nahoru. Trenér Poustka má Motorlet zažraný pod kůží, má jeho DNA, v klubu byl spoustu let. Když jsem končil na Admiře, věděl jsem, že už nebudu hrát divizi, tak jsem se i právě kvůli trenérovi rozhodl jít do Jinonic.

A musíte být nadšený, béčku se daří možná až nad poměry, že?
Start byl dobrý. Ale pořád je to kulatý, vezli jsme se na úspěšné vlně. Ale taky zůstáváme na zemi, víme, že hodně zápasů bylo těsně, ve výsledku tip ťop. Ale i když se třeba nedařilo a prohrávali jsme, tak se nám povedlo s utkáním něco udělat a bodovat.

Jak to vůbec je s vaší rolí? Naskočil jste i do derby s Admirou v divizi, jinak preferujete rezervu…
Přišel jsem s tím, že budu v béčku a budu usměrňovat mladé kluky. Ano, dostal jsem šanci v divizi proti Admiře, kde jsem hrál. A já za to trenérovi moc děkuji, že mě nechal hrát. Divizi už jsem kopat nechtěl, ty celodenní výlety už mě nebaví. Ale na tohle jsem se těšil.

Vypadá to, že s trenérem Poustkou máte výborný vztah. Vy pracujete na Spartě, on neskrývá, že jeho srdce patří kromě Motorletu i Slavii. Jak to jde dohromady?
Až na trenéra Třeboradic Tesaře, který je ohromný sparťan, tak mám štěstí na trenéry, co jsou slávisti. Mám na mysli Karla Jeřábka nebo právě Martina Poustku. Toho znám léta. Už když jsem se před lety posouval do mužů, tak mi dělal kapitána. Je to super chlap a jeho tréninky jsou skvělé. Když se mu někdy omluvím z tréninku kvůli práci, tak říká, že se to beze mě na té Spartě neobejde. (směje se) Ale všechno je v pohodě.

Pojďme k vaší roli v Motorletu, určitě máte mladším spoluhráčům na hřišti co říct, že?
Měl bych kluky usměrňovat, jsou mladí. Nejsme schopní si při utkání třeba vynadat, musíme na sebe mluvit. Já teda na kluky spíš křičím, jsem spíš bič než cukr. (směje se) V tomhle je jiný třeba Jirka Machurka, když přijde hrát za béčko. To je vůdce, umí dirigovat tým lépe než já, dokáže je pochválit. To mně moc nejde.

Zatím jste důvodů ke kritice v téhle sezoně tolik neměl. Tedy až na tu jedinou prohru 0:5 s Uhelnými sklady. Bolela hodně?
Myslím, že nás to vyléčilo. Sedli jsme si zpátky na zadek a vrátili se k naší hře, kdy se hodně běhá a balon jde rychle od nohy. Teda spoluhráči běhají. (směje se) Myslím, že to bylo vidět i při utkání s Cholupicemi. Chci říct, že jestli jsem za ta léta něco poznal, tak to, jak důležitá je pokora k soupeřům. Takže i do toho zápasu s Třeboradicemi jdeme s respektem.

Jejich trenéra Tesaře znáte z Admiry, máte ho v přátelích i na sociální síti. Už se nějak hecujete?
Jsme kamarádi, občas si napíšeme. Já jsem pod ním zažil nejlepší fotbalové období a také jsem svého času říkal, že za ním půjdu kamkoliv. Vím, že se byl na utkání s Uhelnými sklady, kdy jsme dostali pět gólů, podívat. Tak jsme aspoň neodkryli, co v nás je.

Mluvíte o respektu k soupeři, ale to samé jistě platí i opačně. Výsledky Motorletu B jsou varováním, že to není nějaká náhoda…
Podívejte se na sílu Třeboradic, to je divize. My si to naše postavení všichni užíváme a jsme rádi, že jsme pro tým, jako jsou Třeboradice, konkurence. Jména jako Bartalský, Besta, Janda – vedle nich jsme jako školka.

A vy v té školce tvrdíte muziku, že?
Trenér Tesař mi po zranění ještě v Admiře říkal, že už nikdy nebudu tak dobrej, dokud ze mě zase nebude na hřišti taková "svině". Ono se píše o tom, jak jsem důrazný a hraju tvrdě, ale myslím, že už to není takové, jako to bývalo. Mám nějaký herní styl, jdu do všeho naplno. My musíme bojovat, soupeři nic nedáme zadarmo. To platí i pro zápas s Třeboradicemi. Znovu říkám, že favoritem jsou oni, a kdyby na to přišlo, i remíza by byla dobrá. Kdyby přebor Třeboradice nevyhrály, bylo by to pro mě překvapení.

Ten respekt k soupeři je docela velký. Kde vidíte šanci pro svůj tým?
Třeba v tom, že bychom je mohli uběhat. A taky bude záležet na tom, jestli nás někdo přijde posílit z áčka. Kluci hrají v sobotu, my v neděli. Na druhou stranu se bude hrát na umělé trávě, z toho tedy radost nemám. Naší výhodou je taky to, že máme hodně kluků, co jsou schopní dát gól. Tedy asi kromě mě.

Jak to myslíte?
O mně se ví, že gólovej nejsem. Dám jednu, dvě branky za sezonu. Naposledy jsem se trefil ještě na Admiře v Mol Cupu proti Hradci Králové. Nepočítám tedy přáteláky. A kdybych dal gól proti Třeboradicím, tak bych si to užil a asi bych běžel slavit před trenéra Tesaře. (směje se)

Takže se budete snažit střílet ze všech pozic?
To ne. Ale já občas zkusím vystřelit. Jen nemám takovou kliku jako třeba spoluhráč Novotný. Jeho rána leze a stejně skončí v brance. U nás je dost mladých kluků, co se o góly rozdělí. A když nějaký dáme i v neděli odpoledne Třeboradicím, bude to jen a jen dobře.

Pozn.: Utkání Motorlet B - Třeboradice se hraje v neděli 13. listopadu ve 14 hodin na Motorletu.

René Machálek

Soutěže

Soutěže