Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Vedení Zličína jednalo vždycky fér, ale stejně končím, řekl kouč Notin

Vedení Zličína jednalo vždycky fér, ale stejně končím, řekl kouč Notin

Vedení Zličína jednalo vždycky fér, ale stejně končím, řekl kouč Notin

29. června 2016 07:00 » Jedna sezona a konec. Trenér Tibor Notin skončil na lavičce přeborového Zličína, který pod jeho vedením skončil na deváté příčce. „Od áčka odchází manažer Josef Jarolímek, všechno jsme spolu probrali, a já se rozhodl skončit,“ vypráví Notin, který má z doby hráčské kariéry zkušenosti z nejvyšší soutěže a angažmá v Pražská teplárenská přeboru pro něj bylo novinkou.

Sezona nedopadla z pohledu Zličína úplně zle, proč jste se rozhodl odejít?
Dá se říct, že jsem byl vyčerpaný. Někdy bylo těžké dávat to dohromady, když na trénink chodilo třeba šest lidí. Vím, že v ostatních klubech je to mnohdy podobné. Mě ta práce hodně bavila, ale bylo tam i dojíždění, prostě jsem se rozhodl to ukončit.

V zimě jste říkal, že nemá cenu moc hodnotit přípravu, protože hráči nechodí trénovat. A pak z toho bylo docela povedené jaro. Ani to vás nepřesvědčilo?
Je pravda, že kromě té úvodní kontumační porážky jsme pak čtyři kola neprohráli. A když se podívám na celé jaro, tak tam byly snad jen tři nepovedené zápasy. Musím říct, že to pro mě bylo docela překvapení, jak to kluci zvládli. Je ale pravda, že když přijde na trénink šest kluků, tak je to složité. Člověk už přijede na trénink otrávený, pak si tam hráči dají bago, a člověk zase otrávený odjede. Ale zápasy mě bavily.

Čím si vysvětlujete, že to mužstvu i bez tréninku docela šlo?
Myslím, že se tým hodně semknul a hodně jsme se rozjeli. Jen to ukazuje, jak dobří fotbalisté na Zličíně byli. Kdybychom se víc scházeli na tréninku, tak by to určitě bylo ze strany Zličína celkově lepší. Na druhou stranu musím taky vidět, že nejlepší týmy jako Přední Kopanina, Bohemians a Královice byly jinde. U nás to byla otázka toho, jak se sejdeme. Když dobře, tak to podle toho vypadalo.

Zvykal jste si na fungování v prostředí amatérského klubu. Bylo to těžké?
Byly tam zvláštní věci třeba v tom, když hráč odtrénoval všechno, co měl, a pak mi řekl, že nejde na zápas, protože jede někam s přítelkyní. My jsme to měli jinak, naše generace byla cepovaná. Na druhou stranu chápu, že kluci za fotbal nic neberou, hlavní je pro ně práce. Člověk musí tohle všechno brát v úvahu. Oni přijdou na trénink po zaměstnání a ještě jsem tam já a řvu na ně…

Zmínil jste, že za Zličín nastupují kvalitní fotbalisté. Kdo na vás udělal nejlepší dojem?
Hodně důležitý byl třeba kapitán týmu Zahálka. Třeba v tom, že ho kluci poslouchali, on na ně mluvil. Když nám chyběl, tak bylo mužstvo poloviční. Fotbalově jsou na tom dobře třeba Žák a Merta, tam je jen škoda, že nemluví. V tom byla přednost Zahálky.

Když už je řeč o Mertovi. Ten měl řadu zdravotních problémů, teď to ale vypadá, že je fit a zase sází góly…
To je pravda, u něj platí, že kdykoliv přijde na hřiště, tak je prostě nejlepší. Je to výborný fotbalista a teď se mu konečně vyhýbaly i zdravotní problémy.

Možná mohl mít Zličín v konečné tabulce o tři body víc, kdyby nesáhl k protestu proti vedení FAČR, neprohrál by kontumačně s Královicemi. Jak to s odstupem hodnotíte?
Asi to moc smysl nemělo. V klubu z toho všeho bylo zklamání, čekalo se, že se po té výzvě rozjede nějaká větší akce, že to podpoří víc klubů. Jenže to se nestalo. Přebor je od první ligy hodně daleko a nikdo z vyšších soutěží to oficiálně nepodpořil. To je celé.

Do přeboru jste naskočil na jednu sezonu. Jaký z té soutěže máte pocit?
Musím říct, že mě ta soutěž hodně překvapila. Říkal jsem si, když jsem viděl Přední Kopaninu, jak dostává málo gólů, že bude základem hlavně málo inkasovat. Jenže nakonec v přeboru padaly mraky gólů. A taky je v přeboru hodně dobrých fotbalistů. Co se týče Zličína, tak musím objektivně říct, že nejlépe jsme hráli, když jsme se tlačili co nejvíce do útoku. V tomhle směru jsem byl až moc opatrný. Možná to bylo pro všechny klidnější v tom, že se dole oddělily v tabulce Střešovice a Stodůlky, což znamenalo, že se nehraje o sestup.

Zdá se mi, že o přeboru mluvíte docela s nadšením. Není škoda skončit?
Zličín teď řeší i nefotbalové věci, bude stavět kabiny, hráči se převlékají v nedaleké hale. Uvidíme, jak to bude v klubu dál. Já se prostě rozhodl odejít, ale držím Zličínu palce. Musím říct, že když se za tím rokem ohlédnu, tak tam bylo ze strany vedení klubu jen korektní jednání. Co jsme si řekli, to platilo. To také není v dnešní době úplně pravidlem, mám z toho dobrý pocit.

Chápu to správně, že do trénování máte dál chuť?
Fotbal mě hodně baví, budu se opakovat, zápasy byly moc fajn. Jinak práce na Zličíně byla taky hodně manažerská, protože z trenérského hlediska, střídat jsem moc neměl koho… A k tomu trénování: když někdo zavolá, určitě budu rád.Manažer Jarolímek: Ve výboru zůstávám, od áčka odcházím. Trenérem bude Martin Hořejší

„Manažera u áčka jsem dělal patnáct let, hráči už věděli, co jim vždycky řeknu. Byl jsem okoukaný. Tak jsem se už před měsícem rozhodl, že to u prvního týmu ukončím. S klukama už jsem se rozloučil, řekl jsem o všem dopředu i trenéru Notinovi. Ale ve výboru klubu zůstávám. Také už bylo rozhodnuto, že novým trenérem bude Martin Hořejší, trenér dorostu. Chceme, aby se víc zapojili do hry mladí kluci, měli by dostat šanci.“

René Machálek

Soutěže

Soutěže