Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  V souboji Přední Kopaniny se Zbraslaví se diváci gólu nedočkali

V souboji Přední Kopaniny se Zbraslaví se diváci gólu nedočkali

V souboji Přední Kopaniny se Zbraslaví se diváci gólu nedočkali

10. září 2017 15:12 » Domácí byli v zápase proti Zbraslavi favoritem. Svou roli však nenaplnili. Měli sice územní převahu, častěji míč na kopačkách, ale ke gólu to nevedlo. Stejný efekt měla i brejková taktika hostů a tak není divu, že se oba soupeři rozešli s bezbrankovou remízou.

Zbraslav potkala první rána, ještě než zápas začal. Při rozcvičení se zranil brankář Zich a mezi tyče se musel postavit Činovec. Ten ale s útočnou aktivitou domácích moc práce neměl. Čelil jen několika standardním situacím, které řešil se svojí obranou bez větších potíží.

To hosté z brejků zlobili víc. Zejména rychlonohý a důrazný Hašek dělal domácí dfenzívě potíže.
Jen faulem jej zastavil Čihák a z dalšího úniku Haška se zrodil roh. Po něm hlavičkoval na zadní tyči Žižka, ale z velkého úhlu míč otřel jen o tyč.

Ve 37. minutě posunul asi šest metrů před vápnem Hašek míč Čumpelíkovi, který se do něj bez rozpaků opřel. Švarc vylétl do vzduchu a naštěstí pro domácí stačil z levého horního rohu své branky míč vyškrábnout. To byla tečka za prvním poločasem.

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácí sice častěji drželi míč na svých kopačkách, ale ve finální fázi tam byla velká nepřesnost. Větší nebezpečí tak opět hrozilo ze strany hostů. Domácí veterán
v brance Švarc však ukazoval své kvality. Kryl střelu Jandy i Svobody. Včas vyběhl proti Konečnému a když už byl po standardní situaci překonán, radost hostům zkazil signalizovaný ofsajd.

Největší příležitost si domácí připravili tři minuty před koncem. Ve vápně se zjevil volný Urban, ale svou hlavičku poslal přímo do středu branky, kde stál připravený Činovec. Na bezgólové remíze se tak nic nezměnilo.

Přední Kopanina - Zbraslav 0:0
ŽK: 79. Koňak, 88. Tržický, 90+1. Huleš - 28. Konečný, 89. Žižka. Rozhodčí: Šaróka - Bočok, Chustecki. Diváků: 128.
Přední Kopanina: Švarc - Huleš, Čihák, Bláha, Racocha (75. Tržický) - Sýkora (46. Koňak), Blažek
(46. Tarbaj), Melničuk, Flaks - Levý (65. Průša), Urban. Trenér: Daniel Vott.
Zbraslav: Činovec - Souček, Kudrna, Žižka, Trkovský (82. Kocourek) - Svoboda. Čumpelík, Sedláček, Janda - Hašek, Konečný (90. Mandlík). Trenér Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Dneska souhlasím s tím, že si vyhrát nezasloužil ani jeden. Jsem hrozně zklamaný z toho, jak jsme hráli. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a nehráli jsme vůbec fotbal. Byl to náš zatím nejhorší výkon, neumím si to vysvětlit. Paradoxně tím, že jsme byli víc na balónu, tak jsme měli skulinky vzadu, kterých se snažil soupeř z brejků využít. Podržel nás Jirka Švarc a proto to skončilo remízou.”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Byl to hodně bojovný zápas, z obou stran hodně důrazný. Kopanina potvrdila roli favorita. Měla větší držení balónu. My jsme dobře bránili a nepouštěli je do žádných větších šancí. Dobře jsme vykrývali prostory a snažili jsme se z brejků se tam dostat. Kopanina bránila dobře, takže si myslím, že remíza je spravedlivá.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jiří Švarc.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Švarc (Přední Kopanina).

Lubor Mírek

Soutěže

Soutěže