Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  V souboji ČAFC s rezervou Motorletu diváci gól neviděli

V souboji ČAFC s rezervou Motorletu diváci gól neviděli

20. května 2012 09:16 » Zatímco rezerva Motorletu si přijela spravit chuť po domácím výprasku s Uhříněvsí v minulém kole, tak Čafka chtěla po sérii čtyř proher konečně naplno bodovat. Musela si ale především poradit s řadou absencí zraněných hráčů. I když v průběhu utkání byly nějaké šance na obou stranách, tak se nakonec oba týmy rozešly s bezbrankovou remízou.

Kromě Kunešovy střely z přímého kopu ve 4. minutě, která proletěla těsně nad pravým růžkem Kučerovy svatyně, se v úvodní půlhodině před oběma brankami nic mimořádného neodehrálo. Až ve 33. minutě mohl poslat domácí celek do vedení Kural, když se z ničehož nic objevil sám před Kučerou, jenže nastřelil jen jeho tělo. O šest minut později pak na druhé straně Dejlova táhlá střela s přispěním Svobody zazvonila na břevně jeho brány.

Tři minuty před pauzou se po Dejlově dlouhém pasu dostával do šance Podzemský, ale Svoboda mu včasným vyběhnutím nadějnou příležitost zmařil. A když v poslední minutě Faktor zblízka neprostřelil Svobodu, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se dvěma změnami, když Podzemského vystřídal Chaloupka a za Čadka nastoupil Svoboda. A právě po Svobodově chybě v 57. minutě mohl postupovat domácí Tůma k bránce hostů, jenže Svoboda stačil své zaváhání ještě napravit a domácího útočníka včas odzbrojit. Za další tři minuty měl po dlouhém centru T. Kaliby gól na kopačce Šlitr, jenže střela mu vůbec nesedla a s jeho slabou dorážkou si Kučera poradil. V 62. minutě se po rohu hostů dostal k odraženému míči Faktor, ale dobře postaveného Svobodu z několika kroků nepřekonal.

V 65. minutě po rychlé akci Trymla mohl hlavou rozhodnout Tůma, avšak Vácha na čáře čaroval a míč za svá záda nepustil. Na druhé straně hned trojice nabíhajících spoluhráčů nezužitkovala nebezpečný centr Chaloupky. V 84. minutě se po chybě hostující obrany dostal do superšance Ulrich, ale výborného Kučeru zblízka neprostřelil, ten mu stačil nohama míč vyrazit.

Hodně vzruchu přinesla 86. minuta, kdy se Kuneš šikovně uvolnil kolem Malčánka, který si ho rukou přidržoval. Domácí se dožadovali penalty, ale faul pravděpodobně začínal těsně před šestnáctkou. Akce nakonec skončila až rohovým kopem a hostující obránce za svůj obranářský zákrok vyfasoval kartu žluté barvy. A když se v samotném závěru nevešla mezi tyče Kunešova pumelice z přímého kopu, skončilo utkání asi spravedlivou dělbou bodů.

ČAFC - Motorlet B 0:0
ŽK:
78. J. Kaliba - 5. Machurka, 86. Malčánek. Rozhodčí: Cichra - Hurych, Šplíchal. Diváků: 40.
ČAFC: Svoboda - Řeřicha (76. M. Pěruška), T. Kaliba, J. Kaliba, Hons - Tryml- Kural (88. J. Pěruška), Ulrich, Šlitr - Tůma (66. Mandík), Kuneš. Trenér: Zdeněk Herink.
Motorlet B: Kučera - Čadek (46. Svoboda), Machurka, Malčánek, Schuster - Řepka - Nguyen, Dejl, Podzemský (46. Chaloupka) - Faktor, Soukup (64. Lukeš). Trenér: Jaroslav Šturma.

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC):
„Potkali jsme se s tím,že máme hodně absencí. Proti minulému zápasu nám chybí tři hráči. Ze zdravotních důvodů nemohou hrát Chvátal, Dratva, Trčka, Kouble a Zupka. Chtěli jsme zastavit sérii porážek. Jsem rád, že jsme dnes neprohráli. Můžu říci, že asi na šance jsme byli lepší. Dostali jsme se do stoprocentních šancí, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat. Proto je výsledek 0:0. Jinak ale klobouk dolů před klukama, kteří dnes nastoupili. Nepodařilo se nám vstřelit ten kýžený gól. Možnosti jsme měli."
Jaroslav Šturma (Motorlet B): „S dnešním výkonem nejsem spokojen. Nehráli jsme dobře, hodně jsme kazili. Nebylo to podle mých představ. Hraje se na góly, žádný nepadl, tak asi zasloužená remíza."

Nejlepší hráč ČAFC Praha: Tomáš Kaliba.
Nejlepší hráč Motorlet B: Václav Malčánek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Kaliba (ČAFC Praha).