Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Úspěšný vstup výběrů U13 a U14 do jarní části Mezikrajské soutěže

Úspěšný vstup výběrů U13 a U14 do jarní části Mezikrajské soutěže

Úspěšný vstup výběrů U13 a U14 do jarní části Mezikrajské soutěže

14. dubna 2018 06:00 » Páté kolo Mezikrajské soutěže bylo odehráno na přírodní trávě ve sportovním areálu Pod Lipou v Roudnice nad Labem. Soupeřem výběrů Pražského fotbalového svazu byly výběry U13 a U14 Ústeckého fotbalového svazu. Utkání týmů U13 bylo po celou dobu vyrovnané a až v závěru se Pražanům podařilo dvěma góly rozhodnout. Vítězství 7:5 bylo zasloužené, ale domácí zaslouží velkou pochvalu. Druhý zápas mužstev U14 mělo podobný průběh. Po dvou chybách hostů byl poločasový stav 2:2. Po změně stran se už Pražané vyvarovali chyb a dvěma góly si zajistili vítězství 4:2.

Ústecký KFS U13 - Pražský FS U13 5:7 (3:3/2:4)
Branky:
Toula 2, Šimonovský 2, Novák, Laredo, Kratochvíl.
Sestava I: Vácha – Pančev, Rožánek, Gruntorád, Slanina, Horák, Kožený, Káža, Novák , Laredo.
Sestava II: Tomas – Ťoupal, Salač, Kratochvíl, Vokrouhlík, Toula, Planka, Kopecký, Hunal, Šimonovský, Bárta.

„Narazili jsme na velice houževnatého a fyzicky výborně disponovaného soupeře. V kombinaci s nerovným terénem to bylo pro kluky velmi těžké utkání, což je pro jejich rozvoj ideální. Zápas, který byl dlouho výsledkově na vážkách, však nakonec svou větší fotbalovostí zlomili ve svůj prospěch a odvezli si zasloužené vítězství,“ zhodnotil utkání Martin Lilling, trenér výběru U13.


Ústecký KFS U14 - Pražský FS U14 2:4 (2:2)
Branky:
Tesař 2, Osmani, Jinoch.
Sestava: Špitálský (36. Bašta) – Trédl, Rott, Soukup (36. Beránek), Lukášek (52. Špatenka) – Ambros (36. Hruška), Skořepa (36. Větrovec), Lilling – Osmani (36. Jinoch), Tesař (52. Osmani), Špatenka (36. Kolínek).

„V úvodní části utkání jsme byli o něco aktivnější než domácí hráči. Několikrát jsme se dobrou kombinací dostali i k zakončení nebo do slibné příležitosti. Dokázali jsme však zužitkovat jen jednu z nich, a tak se domácí po dvou našich zaváháních dostali i do vedení. Z posledního rohového kopu poločasu jsme ale po chladnokrevném zakončení Tesaře srovnali. Ve druhém poločase jsme soupeře do zakončení moc nepouštěli a sami jsme si vypracovali několik možností ke skórování. Dvě z těchto možností kluci dokázali proměnit, a tak jsme v tomto utkání zaslouženě zvítězili,“ řekl Jaroslav Žipaj, trenér výběru U14.

Luboš Zákostelský – grassroots trenér mládeže

 

Soutěže

Soutěže