Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Uhelné sklady porazily Kopaninu a přeskočily ji v tabulce

Uhelné sklady porazily Kopaninu a přeskočily ji v tabulce

Uhelné sklady porazily Kopaninu a přeskočily ji v tabulce

18. listopadu 2017 13:16 » Na těžkém terénu stadionu na Cibulkách se hrál od začátku svižný a pohledný fotbal. Nejvíce blátivý povrch vadil oběma brankářům, protože před jejich brankami to bylo opravdu hodně mazlavé. Domácí se dostali do vedení, ale rychle o něj přišli. Po přestávce si vypracovali tříbrankový náskok a dovolili Kopanině už jen korekci výsledku v poslední minutě zápasu na 4:2.

Hosté začali pěkně z ostra. Už ve 2. minutě přilétl před domácí branku centr z levé strany, Urban do něj trknul hlavou, ale zamířil do břevna. L dorážce už se nedostal. Pak si hosté připravili několik standardních situací, ale bez efektu zakončení.

Domácí se poprvé předvedli v 9. minutě. Steinocherova střela byla ztečována na roh. Za tři minuty už Uhlíři udeřili. Z pravé strany odcentroval Belán, míč mu sklouzl tak šikovně, že přeplachtil Švarce a zapadl za zadní tyč do sítě - 1:0.

Vzápětí se po další akci domácích ocitl sám před Švarcem Zilvar, ale se zakončením naložil mizerně. A tak místo 2:0, to bylo 1:1. Hosté rychle zakombinovali po trase Buzek - Huleš, ten našel před brankou volného Urbana, který už si v koncovce věděl rady a srovnal na 1:1.

Po pár minutách se po levé straně Urban prosadil přes Mareše, ale přihrávku před branku pokazil.
Na druhé straně rohový kop domácích vyrazil Švarc k Sainerovi, ten vypálil vysoko nad branku.

Slibné příležitosti se dál střídali na obou stranách. Na té domácí Zilvar se Steinocherem nedokázali dovést
k zakončení akci sami na Bláhu. Ten stačil míč ukopnout na roh. V závěru poločasu skončila nedůrazná hlavička Zilvara v náruči Švarce.

Na straně hostů se dostal do zakončení dvakrát Urban, ale ani jednou to k nebezpečnější koncovce nevedlo. Do kabin tak odcházeli soupeři za nerozhodného stavu 1:1.

Už v 53. minutě mohli jít domácí podruhé do vedení. Parádní pas Steinochera mezi obránci poslal do úniku Belána. Ten ale místo zakončení ještě přihrával na Zilvara a míče se zmocnil Švarc. V 60. minutě už to domácím vyšlo. Dlouhý míč prodloužil hlavou Klán na Zilvara, ten se zbavil Bláhy a levačkou vypálil. Švarc si sice na míč sáhl, ale ten ťukl do tyče a zapadl do sítě - 2:1.

Hosté mohli vzápěti opět srovnat krok. Z přímého kopu ale Urban zamířil jen do levé tyče domácí branky
a míč se odrazil přes celou její šířku do bezpečného prostoru, kde už operovali domácí hráči.

Hosté stále více otevírali svou obranu a domácí to začali trestat. V 68. minutě Belán uvolnil Klána a jeho střela si ve skluzu před brankou ještě srazil do sítě Bláha - 3:1. Vzápětí mohli hosté jít ke kontaktnímu gólu. Urban vymotal kličkami střed domácí obrany, posunul míč Melničukovi. Ten se vzápětí chytal za hlavu, když poslal svou střelu vysoko nad branku.

A tak se opět radovali domácí. Zilvar se nenechal chytit do ofsajdové pasti a sám proti Švarcovi přidal čtvrtou branku Uhlířů.

Kosmeticky výsledek upravil svým druhým gólem Urban. Přímý kop Bláhy z půlky hřiště si našel ve vápně
a šikovně z první míč usměrnil za záda Kučery - 4:2.


Uhelné sklady - FC Přední Kopanina 4:2 (1:1)
Branky: 60. a 74. Zilvar, 12. Belán, 68. Klán - 15. a 90. Urban. ŽK: 66. Steinocher - 65. Čihák.
Rozhodčí: Toman - Kučera, Váša. Diváků: 55.
Uhelné sklady: Kučera - Pártl, Mareš, Studnička, Sainer - Belán, Hrazdíra, Bartůněk (69. Šafránek), Steinocher - Klán, Zilvar (89. Hájek). Trenér: Robert Hlavica.
Přední Kopanina: Švarc - Huleš (78. Levý), Čihák, Bláha, Sýkora (63. Průša) - Kolář - Buzek, Melničuk, Flaks - Kozlík (83. Pliska) - Urban. Trenér: Daniel Vott.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Já mám zápasy s Kopaninou rád. Je to fotbalové, agresivní. Dnes rozhodly maličkosti. To utkání mohlo skončit tak i tak, možná všelijak, ale jak říkám i takhle jsme rádi
za body. Alespoň to bude po tom strašlivém začátku více v klidu.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Líbilo se mi to v první půli. Na to jaký byl terén, zima a všechno, se hrál dobrý fotbal, oboustranně nahoru - dolů. Asi remíza 1:1 byla spravedlivá. Ikdyž jsme tam měli ještě nějaké šance, ale domácí taky. V druhé půli se to asi zlomilo za stavu 2:1, kdy jsme z přímáku nastřelili jen tyč
a pak to domácí z brejků rozhodli. Využili své šance a proto musím uznat, že vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Luděk Steinocher.
Nejlepší hráč Kopaniny: nikdo.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Belán (Uhelné sklady).

Lubor Mírek

Soutěže

Soutěže