Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Trenéra Podolí naštvaly dvě penalty: pro Střešovice a Slavii

Trenéra Podolí naštvaly dvě penalty: pro Střešovice a Slavii

Trenéra Podolí naštvaly dvě penalty: pro Střešovice a Slavii

5. dubna 2017 07:00 » Tomuhle zápasu by slušel přebor. Bitva mezi Podolím a Střešovicemi byla šlágrem B skupiny I. A třídy a fanoušci odcházeli nadšení. Osm gólů, šance, jen vítěz po remíze 4:4 chyběl. Střešovice srovnaly v nastavení z penalty. „O výhru nás připravil nesmysl,“ řekl trenér Podolí Josef Jarolím.

Asi už jste mysleli na vítězství. Bolí tahle ztráta hodně?
Na A třídu to byl hodně dobrý zápas, nebojím se říct, že to mělo přeborovou úroveň.
Dvakrát jsme vedli, pak prohrávali a nakonec to znovu otočili. Šancí na obou stranách bylo hodně. Nakonec nás o výhru připravila nesmyslná penalta. Soupeř strčil do našeho hráče, pak upadl a sudí pískl pokutový kop. Hlavní rozhodčí byl nejslabším hráčem na hřišti.

Brali jste to jako šanci, kdy by vás tři body ještě vrátily do hry o postup?
V tomhle utkání jsme měli na výhru. Ale i kdybychom zvítězili, tak šance na postup by byla minimální, možná i nulová. Vedoucí duo nám odskočilo už o hodně bodů. Já jsem spokojený s tím, že jsme ten zápas odehráli s obrovským nasazením. Jsem rád, že přišlo dost lidí. Jediné, co mě mrzí, byl ten konec.

Takže je po nadějích na postup, sotva začalo jaro?
Budeme se pochopitelně pořád snažit skončit co nejvýše, ale na postup už to nevidím. Nahoře jsou odskočené dva týmy. Jeden z nich může třeba nějak vybouchnout, ale dvěma klubům se to nestane. Mrzí nás to o to víc, že jsme teď v Podolí ve stavu, kdy si kluci chodí na hřiště užít. Baví je to. Na tréninky chodí patnáct lidí. Dá se říct, že tu je euforie, jen ten postup chybí.

Kdyby vám před zápasem někdo tvrdil, že dáte čtyři góly a nevyhrajete. Asi byste mu nevěřil, že?
To máte pravdu. Vždyť naše obrana patří k nejlepším. Ale zrovna v tomhle utkání jsme si dva góly dali sami. Na druhou stranu je pravda, že soupeř hrál na tři útočníky a má velmi kvalitní ofenzivní fázi hry. Dobře hrály oba týmy.

Dobrá hra je jedna věc, ale v Podolí se už dlouho mluví o postupu do přeboru. Nemáte pocit, že jste takový Arsenal z I. A třídy?
Je pravda, že oni čekají na trofej hodně dlouho. Možná by to srovnání v určitém směru sedělo. My taky čekáme na postup. Přitom máme v týmu kvalitu, ale kádr je docela úzký. Takže někdy řešíme neskutečný problém.

Jak to myslíte?
Kluci jsou na tom dobře pracovně a tak se stává, že nám klidně vypadne ze sestavy čtyři, pět fotbalistů. To je pak najednou tým poloviční. Je problém se sejít.

A teď vám bude chybět i hráč, který se nechal vyloučit po odpískání penalty. Co jste na to říkal?
Samozřejmě mě ta červená karta mrzela a nejen mě, ale i toho hráče. Kluci dali do zápasu všechno a pak se stane v závěru tohle. Dokážu pochopit, že pak nějaká ta věta hráči prostě ujede.

Vy jste jako bývalý hráč Sparty zažil hodně smutný penaltový víkend. Nejdřív penalta vzala výhru Podolí a v neděli pak o tři body připravila i klub vašeho srdce z Letné při derby v Edenu (1:1). Co jste na to říkal?
Jsem sparťan, takže se dá říct, že během víkendu mě dostaly ty dvě penalty. Tu, co sudí nařídil proti Spartě na Slavii, jsem neviděl. Ne, že bych na tu televizi, která to vysílala, neměl, ale nechce se mi za českou ligu platit z principu. To jsem řekl, že nikdy neudělám. Malí kluci by přece měli mít možnost vidět v televizi svoje vzory. No, takže jsem ten přenos neviděl, ale nějaké záznamy té situace už jsem viděl. A byl jsem v šoku.

Zdálo se vám, že se penalta pískat neměla?
Hned po utkání mi volali kamarádi, co mám ve Slavii i ve Spartě a shodli se na tom, že se kopat neměla. Největší šok pro mě byl, když expert ve studiu řekne, že penalta jednoznačně byla. Na hřišti se rozhodčí musí rozhodnout ve zlomku sekundy, ten to má těžké, ale expert ve studiu, který má k dispozici opakované záběry, to mě fakt zaráží, že tohle může říct. (Robert Henn se později omluvil, že se mýlil - pozn. red.) Taky mě mrzí, že Sparta nevyhrála, konec ligy mohl být z jejího pohledu ještě zajímavý.

René Machálek, sport.cz

Na fotogalerii ze zápasu Podolí - Střešovice od Jiřího Ipsera se podívejte ZDE
Soutěže

Soutěže