Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  To je posila! Motorlet získal krátce před startem divize exligistu Rajnocha

To je posila! Motorlet získal krátce před startem divize exligistu Rajnocha

To je posila! Motorlet získal krátce před startem divize exligistu Rajnocha

10. srpna 2016 18:00 » Nečekaný trumf tasí krátce před startem divize fotbalový Motorlet. Hrát za něj totiž bude Jan Rajnoch, odchovanec Sparty, který naposledy hrál za Sigmu Olomouc a během kariéry si zahrál i za českou reprezentaci. „Čas letí, bude mi pětatřicet. Kluby dávají přednost mladým hráčům, tak jsem se rozhodl zkusit to v divizi. Tu jsem nikdy nehrál a Motorlet má cíle, které se mi líbí,“ přiznal Rajnoch.

V klubu už více než týden trénuje a nové prostředí si nemůže vynachválit. Navíc mu sedí to, že hraje v pražském celku. Za celou kariéru toho Rajnoch procestoval včetně zahraničních štací více než dost a teď si řekl: Dost!

„Vyhovuje mi, že budu hrát v Praze,“ přiznává obránce. Na nové angažmá se těší, nicméně v hlavě má stále i nevydařený konec na Hané. Tam jej nejprve trenéři šoupli do rezervy a nakonec v klubu dohrál úplně. „Upřímně mě to mrzí, jak to dopadlo. Se Sigmou i se mnou,“ říká smutně.

Teď už se ale soustředí na divizní klub, kde mu trenér Martin Poustka našel místo ve středu obrany. Odtud bude řídit defenzivu mužstva z Jinonic a to je pozice, která je mu vlastní. „Trenér Martin Poustka je můj kamarád. V klubu je i Karel Ledvinka, který mě trénoval ve Spartě,“ naráží Rajnoch na zásadní důvod, proč se rozhodl místo dalšího angažmá v zahraničí pro klub z české čtvrté nejvyšší soutěže. „Divizi jsem nikdy nehrál, tak si jí vyzkouším. A nebylo by špatné ji hned vyhrát,“ usměje se.

Už v sobotu by tak mohl vyběhnout k prvnímu mistrovskému utkání v dresu Motorletu na hřišti Malše Roudné. „Pokud se vyřídí všechny formality, tak bych měl hrát,“ myslí si Rajnoch a jeho slova potvrzuje i trenér Poustka. Ten se navíc těší, jak zkušený obránce týmu pomůže. „Mít v kádru bývalého reprezentanta na úrovni divize, to je ohromné plus,“ říká spokojeně. „Myslím, že to bude rozdílový hráč,“ dodává.

Nový trenér Motorletu dobře ví, jak jeho týmu může být obránce se zkušenostmi z mnoha ligových štací platný. „Na prvním místě směrem do defenzivy, ale já věřím, že nám pomůže i nějakými vstřelenými brankami,“ maluje si budoucnost Poustka.

Podle něj Rajnoch zapadl do motorleťácké party bez nejmenších problémů. „Je to týmový hráč. Navíc máme v kádru hodně mladých kluků a Honza pro ně může být vzorem,“ vykládá Poustka. Co přesně má na mysli? „Prací na tréninku i při zápasech na hřišti. Bude oporou,“ věří kouč.

Posilu týmu dobře zná, oba muže pojí dlouholeté kamarádství. „Byli jsme společně na pár dovolených, určitě hrálo roli, že se s Honzou známe. On se pak po konci v Olomouci dohodl s televizí O2 na tom, že bude expertem a v tu chvíli jsem mu nabídl, zda by to nechtěl zkusit v Motorletu. A on se rozhodl fotbalově válčit u nás,“ těší Poustku.

Zároveň ale trenér týmu z Jinonic odmítá, že by právě on měl prioritní zásluhu na získání známého hráče, který si občas hodně zavařil svou otevřeností. „Je to profík a charakterní kluk,“ věří svému odhadu Poustka. „To, že se nakonec rozhodl jít do Motorletu, byla kolektivní práce vedení Motorletu. Zná i sportovního ředitele Karla Ledvinku ze Sparty,“ říká trenér.

Na otázku, zda tým z Jinonic nabídl Rajnochovi nadstandardní podmínky na čtvrtou nejvyšší soutěž, neumí kouč odpovědět. „To je otázka právě pro Karla Ledvinku. Ale za mě můžu říct, že se Honzovi líbilo, že se tu trénuje čtyřikrát v týdnu a i zamlouvaly se mu i plány klubu do budoucna.“

A co by Poustka říkal na to, kdyby se Rajnoch rozhodl v budoucnu vypomoci Motorletu třeba i trenérsky? Kouč to nevylučuje. „Vím, že se Honza chce dál trenérsky vzdělávat. Takže je možné, že se bude v Motorletu realizovat i touhle cestou. Nebyl by první. Vždyť v Motorletu trenérsky působili třeba Jiří Plíšek, Jakub Dovalil, David Vavruška nebo třeba já. Všichni jsme byli v lize nebo u reprezentace, takže nevidím důvod, proč by se Honza nemohl vydat tímhle směrem, aby předával své zkušenosti i dál.“

René Machálek

Soutěže

Soutěže