Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Tempo slaví 90 let: Uspořádá „mistrovství světa“ a vypálí ohňostroj

Tempo slaví 90 let: Uspořádá „mistrovství světa“ a vypálí ohňostroj

Tempo slaví 90 let: Uspořádá „mistrovství světa“ a vypálí ohňostroj

14. června 2018 10:00 » Na Tempu se bude v sobotu 16. června slavit. Klub ze Lhotky, který se pyšní nejširší členskou základnou z celé Prahy, vznikl právě před 90 lety. „Za tu dobu se změnilo mnoho věcí, některé však zůstávají: radost z fotbalu, ze vstřeleného gólu, z podařené kličky či přihrávky, radost z vítězství, sdílená radost, kamarádství,“ píše se v pozvánce.

Historii i současnost lhoteckého fotbalu, který byl v minulosti pověstný nejen díky velkému škvárovému hřišti a dnes patří ke špičce ve výchově mládeže, si můžete připomenout v rámci programu, který začíná už v 10.30 hodin.

Začíná se sportovní částí a třemi zápasy v řadě: Tempo U19 - FK Slavoj Vyšehrad B (10.30), Tempo U17 - FK Slavoj Vyšehrad B (12.45), Tempo muži B - ABC Braník B (15).

Všechna tyto utkání se budou hrát na přírodní trávě, ale už v jejich průběhu na spodním hřišti s umělým povrchem začne „Tempácké mistrovství světa ve fotbale“. Hráči přípravek a žáků budou rozděleni do 16 týmů, každý jako jedna země ze šampionátu v Rusku. V roli trenérů a rozhodčích budou působit dorostenci Tempa (14 – 20). Na malé umělé trávě pak proběhne turnaj sponzorských a rodičovských týmů (14-18).

Společenská část odstartuje v 16 hodin. K vidění bude zápas trenérů, křest nové podoby střídaček, bude se hodnotit sezona a pět osobností bude zařazeno do Klubu legend FC Tempo Praha. V plánu je i tombola, jejíž výtěžek půjde na projekt Futsal pro život na podporu bývalého hráče Tempa Vladimíra Mikuláše. Ve 22 hodin ozáří nebe nad Lhotkou ohňostroj a po něm bude následovat vyhlášení dražby penaltového políčka v projektu Tempo sobě.

Soutěže

Soutěže