Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Táta nám dává zahulit, říká kanonýr Motorletu Novotný

Táta nám dává zahulit, říká kanonýr Motorletu Novotný

Táta nám dává zahulit, říká kanonýr Motorletu Novotný

13. května 2015 07:00 » To byla premiéra! Trenér Pavel Novotný si nemohl přát lepší start na lavičce divizního Motorletu, kde nahradil Jana Kmocha. Jeho svěřenci rozdrtili doma Litol 5:0 a oddechnout si mohl i Pavel Novotný mladší, syn kouče a také kanonýr týmu. „Chtěl jsem samozřejmě uspět i za tátu. Kdybychom nevyhráli, tak by to stálo i za mnou. Myslel jsem na to,“ konstatoval nejlepší střelec týmu z Jinonic.

V poločase byl stav nerozhodný 0:0. Nestrašilo vás v hlavě, že to nemusí dopadnout dobře?
M
y jsme měli snad čtrnáct rohů, to byl unikát, ale gól jsme nedali. Taky jsme přežili penaltu. Pochopitelně jsme si to všechno uvědomovali, v téhle sezoně se nám stalo několikrát, že jsme hráli vyrovnaný zápas a nakonec dal soupeř v poslední minutě rozhodující gól, sudí pískl konec a my prohráli. Všichni jsme makali a věřili, že to dopadne jinak.

A to se také stalo…
Rychle se nám povedlo dát tři góly a bylo hotovo. Byli jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli a získali tři body.

Po vysokém vítězství musela přijít v kabině pochvala. Bylo to tak?
Táta nás pochválil hlavně za to, že jsme nedostali branku. S těmi pochvalami to nebude nijak přehánět, on si spíš vždycky najde nějaký nedostatek, který je třeba vylepšit.

Když došlo k trenérské rošádě, věděl jste to jako první a promluvil si s vámi otec, než na nabídku kývl?
Určitě jsem se to nedozvěděl jako první, o ničem jsme nemluvili. Podle mého to nejdřív věděl náš kapitán, pak už to tak nějak prosáklo všude na Motorletu. Já osobně jsem si ale myslel, že přijde někdo jiný z venku.

Vyzvídat mohli ale spoluhráči, co na ně čeká. Kdo jiný by o novém trenérovi věděl víc, že…
On už hodně kluků dřív v Motorletu trénoval, takže spoluhráči už minimálně tušili, co je bude čekat. Já sám jsem pod ním v mládeži hrál. Takže jsem věděl, co přijde. Potvrdilo se, že se bude daleko víc trénovat. V tomhle směru mega přitvrdil, trénoval by nejradši každý den, což na téhle úrovni zase není tak obvyklé.

A když to některý ze spoluhráčů nevěděl, co jste mu o novém trenérovi řekl?
Že se bude makat, že nás čeká peklo. Ale udělali jsme si to sami, když se podíváme na výsledky, tak všichni víme, že nejsou dobré.

A dostáváte tedy na tréninku více zabrat?
Táta nám dal na tréninku zahulit. Ale my víme, že to potřebujeme. Dobře víme, že výsledky na jaře nebyly dobré, a kdybychom byli doma na gauči, tak to nezlomíme. Třeba ve čtvrtek nám ale dal volno.

Vy jste známý tím, že si k tréninkům s týmem ještě sám přidáváte. Bude to tak i dál?
Myslím, že mi hodně často bude stačit porce, kterou dostanu na Motorletu. (usměje se)

Když se podíváme na poslední zápas, co udělal trenér jinak proti předchůdci Kmochovi?
Vrátil do sestavy zkušeného Machurku na místo stopera a taky to bylo jiné v tom, že jsme začali hrát na dva útočníky. Co se týče přípravy, tak trénujeme víc a myslím, že i intenzivněji.

Motorlet prožil divoký týden, když vyměnil kromě kouče áčka i trenéra rezervy. Změnilo se něco v tomto směru?
Ne, ne, trénuje se pořád dohromady. V tomhle se nezměnilo nic.

Nezměnil se ani penaltový exekutor. Na penaltu jste šel tradičně vy.
U nás se tohle nemění, na penaltu jde ten, kdo si věří. A já jsem si věřil.

A zaznamenal jste svůj šestnáctý gól v sezoně. Když se vám bude dařit, tak otci jeho angažmá hodně usnadníte. Jaké máte gólové plány?
Já budu samozřejmě rád, když nějaký gól přidám, ale hlavní pro mě bude, když to půjde týmu. Když to totiž půjde celému Motorletu, tak se bude dařit i mně. To jsou spojité věci.

Na jaře to v podání vašeho týmu zatím nebylo ono, v čem byl největší rozdíl či problém?
R
ozdíl byl určitě v tom, že jsme do jara šli bez Daniela Huni a Ammara. To bylo úplně něco jiného a dalo se čekat, že se to na naší hře a třeba i výsledcích projeví. To bylo logické, vždyť my máme mužstvo s věkovým průměrem 21 let. Nemohli jsme čekat, že budeme každého soupeře nějak válcovat. A problém byl pochopitelně v tom, že nám to tam přestalo padat. Naopak soupeř dokázal v úplném konci utkání ten rozhodující gól dát.

Tak třeba se teď všechno zase otočí k lepšímu. Co vy na to?
Bylo by to fajn. Zatím máme za sebou ale jen jeden zápas, to nic neznamená. Bylo by dobré na všechno navázat třeba už v derby s Horními Měcholupy. Pro mě je to oblíbený soupeř, kdy mi to tam padá, tak doufám, že se to potvrdí.

Mimochodem, Horní Měcholupy sebraly Motorletu pozici nejlepšího pražského divizního týmu.
I proto je budeme chtít porazit. Budeme bojovat o to, abychom byli v Praze z divizních týmů nejlepší my.

René Machálek

Soutěže

Soutěže