Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Stylové přivítání roku 2018 - výsledkem 18:0!

Stylové přivítání roku 2018 - výsledkem 18:0!

Stylové přivítání roku 2018 - výsledkem 18:0!

8. ledna 2018 13:00 » Vskutku originální způsob, jak oslavit příchod osmnáctého roku tohoto milénia, si „přichystal“ tým Jelínka na turnaji starých gard v Horních Počernicích. V sobotu 6. ledna totiž doslova zametl s Domečkem, rozdrtil ho 18:0, když osmkrát se trefil Milan Čapek! Navíc už také Jelínek sahá po celkovém prvenství v turnaji.

Jelínek je tým, který tvoří hráči z Děčína a Vlašimi. Jediným Pražákem je bývalý reprezentační obránce Petr Gabriel, účastník EURO 2000 v Holandsku a Belgii. Mužstvo se ale i tak dalo před lety dohromady v pražské restauraci: Hloupý Honza ve Školské ulici. Turnaj hraje devátým rokem v řadě. Název má po svém někdejším sponzorovi, firmě Rudolf Jelínek – známém výrobci destilátů z Vizovic. Dosud se mu však nepodařilo probojovat na bednu, tedy mezi tři nejlepší. Stane se tak až letos.

Do sítě Domečku se osmkrát trefil „benjamínek“ týmu Milan Čapek. Vyrovnal tím na tomto turnaji individuální střelecký rekord Ivana Haška, bývalého reprezentačního hráče, trenéra i šéfa FAČR, který dal před sedmi roky v dresu Kozlovny osm branek v utkání s mužstvem Vinohradská.

„Osm gólů jsem dal naposledy snad někdy v žácích, od té doby ne, až teď. Věřím, že letos už to s Jelínkem dotáhneme do konce, potřebujeme k celkovému prvenství, abychom ve svém posledním utkání porazili Buldoky. Pokud se nám to podaří, budeme mít jistotu, že turnaj vyhrajeme,“ řekl po své velkolepé kanonádě Milan Čapek. V mistrovských soutěžích si zahrál nejvýš divizi, a sice v dresu Benešova. Nyní ve svých 35 letech nastupuje za FC Haag v šesté nejvyšší rakouské soutěži.

Celkově má Čapek na svém kontě 16 branek: už předtím totiž nastřílel tři Kozlovně, jeden Xaverovu-Bobr a čtyři Bohemians. Kromě něj se výrazně zapsal do statistiky utkání s Domečkem jeho spoluhráč Ondřej Průcha, autor čtyř branek. Na snímku jsou společně Průcha (vlevo) a Čapek (vpravo) v dresu Jelínka po utkání v Horních Počernicích.

Čtyřikrát se trefil během prvního lednového víkendu také loňský nejlepší střelec turnaje Milan Škoda starší, a přispěl tak polovinou branek k výhře Bohemky 8:1 nad Dolními Počernicemi. Hattricku pak dosáhl David Filinger v dresu Kozlovny, jež porazila domácí tým Xaverov-Bobr 5:1.


Výsledky 5. kola:

Bohemians – Dolní Počernice 8:1 (3:1)
Branky: Škoda 4, Slunéčko 2, Hartig, Žemlička – Beznoska.
Bohemians: Šimon – Lang, Mojžíš, Hartig, Myslivec, S. Krejčík, R. Veselý, Šírl, Jiráň, Slunéčko, Škoda. Střídali Jakubec a Žemlička.
Dolní Počernice: Segmüller – Vycpálek, Rejlek, Novotný, Kašpar, Dolejš, Kadeřábek, P. Šilhavý, Beznoska, Teichman, J. Douděra. Střídali K. Douděra, Luhan, Belžík, Cicala, Průcha.

Kozlovna – Xaverov-Bobr 5:1 (2:1)
Branky: Filinger 3, Mráz, Brabec – Boev.
Kozlovna: Klíma – Klouček, Brabec, Houzar, Vízek, Lokvenc, Vajnar, Divecký, Filinger, Hašek, Mráz.
Xaverov-Bobr: Ferstl – Smola, Ladomerský, Jandus, Jakl, T. Pospíšil, Mikolášek, Piták, Boev, Fiala, Trupera. Střídal Voženílek.

Jelínek – Domeček 18:0 (6:0)
Branky: Čapek 8, Průcha 4, Skiba 2, Malát, Sadílek, Mataj, Filip.
Jelínek: P. Šimáček ml. – P. Šimáček st., Malát, Gabriel, Mleziva, Sadílek, Mataj, Lizák, Filip, Čapek, Chaluš. Střídali Skiba, Průcha a Toula.
Domeček: Řezáč – Šmíd, Slabý, Vondráček, Petříček, Zázvorka, Matviak, Maňák, Janda, Zigo, Levý. Střídali Starý, Kohout, Kubík, Valeš, Vacek.

Volný los: U Buldoka.


Tabulka turnaje
1. Jelínek 5 4 1 0 38:10 13 bodů
2. Xaverov/Bobr 5 2 1 2 31:11 7
3. Kozlovna 4 2 1 1 13:12 7
4. Bohemians 3 2 0 1 22:10 6
5. U Buldoka 3 1 0 2 11:19 3
6. D. Počernice 4 0 1 3 3:28 1
7. Domeček 2 0 0 2 0:28 0


Střelci:
16 – Čapek (Jelínek)
10 – Piták (Xaverov-Bobr)
8 – Slunéčko (Bohemians)
7 – Škoda (Bohemians)
6 – Průcha (Jelínek)
5 – Boev (Xaverov-Bobr), Mario Lička (U Buldoka)
4 – Fiala (Xaverov-Bobr), Linhart (Jelínek)
3 – Divecký, Filinger (oba Kozlovna), Mikolášek, Skalický (oba Xaverov-Bobr), Šimáček (Jelínek)


Další program
Středa 10. ledna, dohrávka 2. kola: 19.00 Domeček – Bohemians.
Neděle 14. ledna, 6. kolo: 10.00 Bohemians – Kozlovna, 12.00 U Buldoka – Jelínek, 14.00 Domeček – Dolní Počernice. Volno: Xaverov-Bobr.

Denis Postler

Soutěže

Soutěže