Facebook
PFS »  Zpravodajství »  Rezerva Vltavínu dostala ve Vokovicích pět gólů, Aritma přerušila sérii bez výhry

Rezerva Vltavínu dostala ve Vokovicích pět gólů, Aritma přerušila sérii bez výhry

Rezerva Vltavínu dostala ve Vokovicích pět gólů, Aritma přerušila sérii bez výhry

12. listopadu 2011 21:55 » Fotbalisté Aritmy potvrdili roli favorita, když rezervě Loko Vltavín nasázeli pět branek, a dočkali se po třízápasové pauze vítězství v přeborovém utkání. Hosty připravilo o lepší výsledek brzké vyloučení, stejně jako fakt, že do branky se musel postavit Krištof Šembera, jehož fotbalovým povoláním je obránce. Dostal sice pět gólů, ale řadě dalších ještě zabránil.

První šanci zápasu měli hosté, když se už ve 2. minutě prodral přes obranu Aritmy Štěpánek, ale příležitost mu zmařil odvážným skokem pod nohy gólman vokovického celku Šoukal. I další důležitý moment měli na svědomí hosté, ale radost z něj neměli. V 5. minutě Rybka z Aritmy fauloval, hostující Toman se po něm ohnal, a protože zasáhl protihráče, musel sudí Šmakal tasit červenou kartu. Vyloučení Vltavínu B řádně zkomplikovalo na půdě favorita plány poctivě bránit a držet čisté konto.

Brzy šla totiž Aritma do vedení. Na pravém křídle se uvolnil Prošek a poslal před branku přízemní míč. Ten prošel celým pokutovým územím, aniž by jej někdo z bránících hráčů zasáhl, šanci zakončit akci tak dostal domácí útočník Adamec a míč neomylně uklidil do sítě – 1:0.

Hosté se nesoustředili jen na obranu, ale v koncovce se jim nevedlo. Nejnebezpečněji vyhlíželo zakončení Bartáka, které ale mířilo nad. Pak už opět na umělé trávě vládla Aritma. Střílený centr v dobré pozici nezasáhl Vacek, adresáta nenašel ani centr Proška po rychlé akci Rybky s Adamcem. Po chvíli mohl zblízka udeřit Rožánek, ale výborně zasáhl Šembera. Ten zlikvidoval i šanci aktivního Proška, který unikl po pravém křídle.

Ještě před pauzou ale Aritma stejně navýšila své vedení. Po střetu Štochla s útočícím Rybkou, který se před obránce v pokutovém území chytře natlačil, proměnil penaltu kapitán vokovického celku Hrabák. Favorit se před odchodem do kabin těšil ze vstřeleného gólu ještě jednou, když využil hrubku obrany hostů obloučkem Adamec.

Aritma šlapala dál jak dobře seřízený stroj a na začátku druhé půle zvýšil Vacek už na 4:0, když po centru Proška skóroval hrudníkem. Loko Vltavín B odpověděl po rohovém kopu nepřesnou střelou Vajnera. Pak mohl dovršit hattrick Adamec, ale jeho ránu vytáhl na roh Šembera. Ten zneškodnil i prudkou ránu Rybky. Dvacet minut před koncem ale stejně inkasoval pátou branku, když po centru Proška, jenž si připsal třetí gólovou asistenci, hlavou pečetil skóre Rožánek.

Aritma neubrala na aktivitě ani za jasného stavu, ale s lobem Proška si poradil opět Šembera. Po korekci skóre toužili i hosté, ale nebylo jim přáno. Krimlák pálil vedle, trestný kop Paleje zneškodnil pozorný Šoukal, sólové akce pak nezakončili ranou mezi tyče Barták s Krimlákem. Aritma tak vyhrála jasně 5:0.

SK Aritma – Loko Vltavín B 5:0 (3:0)
Branky: 11. a 44. Adamec, 38. Hrabák z pen., 51. Vacek, 70. Rožánek. ŽK: 64. Ambrus - 8. Štochl, 13. Nedvěd, 21. Vajner. ČK: 5. Toman (Vltavín B). Rozhodčí: Šmakal – Nykl, Hlavnička. Diváků: 30.
SK Aritma: Šoukal – Škornička (87. Čuba), Ambrus (61. Sýkora), Rožánek, Weiss – Prošek, Hrabák, Karhan (70. Přibaň), Vacek – Rybka – Adamec. Trenér Tomáš Kubr.
Loko Vltavín B: Šembera – P. Sedláček, Štochl (56. Touška), Vajner, Toman – Barták, Kubík, Palej, Nedvěd (52. Neuberg) – Krimlák, Štěpánek (56. Kedjarov). Trenér Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Tomáš Kubr (Aritma):
Myslím, že zápas rozhodlo rychlé vyloučení. Když jsme pak dali během první půle tři branky, tak už se druhý poločas hrál tak nějak z povinnosti. Byl to po dlouhé době klidný zápas, v poslední době se nám nedařilo. Když šel soupeř do oslabení, tak jsem se trochu bál, aby se nám povedlo dát rychle gól. Hráči to dokázali a dohrálo se to v klidu. Když se vyhraje takovým rozdílem, musíme být spokojení. To, že za soupeře musel chytat hráč z pole, jsme nevěděli.
Milan Šafr (Loko Vltavín B): Kdybychom hráli kompletní, tak jsme snad mohli myslet na nulu vzadu. Tenhle náš záměr brzy padl, protože byl vyloučen Toman. Byla to z jeho strany hrubá nedisciplinovanost. Aritma je silná, a když proti ní hrajete od 5. minuty v oslabení, je to víc než těžké. Navíc, když máte v brance hráče, který normálně nechytá. Náš první gólman musel pomoci áčku, které hrálo ve stejný čas. Nedalo se nic dělat.

Nejlepší hráč SK Aritma: Jan Škornička
Nejlepší hráč Loko Vltavín B: Krištof Šembera
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ladislav Prošek (Aritma)

René Machálek, editor agentury Mediafax

Poháry Bauer

Sledujte přímé přenosy a záznamy z utkání
Pražská teplárenská přeboru mužů
na webu www.tvcom.cz.

29. kolo 28. kolo 27. kolo zobrazit všechny zápasy  
Datum Domácí Hosté  
12. 5. Zličín Háje přehrát
12. 5. Aritma Kunratice přehrát
12. 5. Královice Loko. Vltavín B přehrát
12. 5. Radotín ČAFC přehrát
12. 5. Bohemians Praha B Viktoria Žižkov B přehrát
12. 5. Třeboradice Libuš přehrát
12. 5. Uhelné sklady Újezd nad Lesy přehrát
13. 5. Motorlet B Uhřiněves přehrát
13. 5. Meteor B Tempo přehrát
Objednej si svůj Speciál!

Chcete získat každý měsíc svůj vlastní výtisk časopisu Pražský fotbalový speciál?

Stačí kontaktovat Vašeho sekretáře a časopis Vám každý měsíc přijde zdarma na adresu klubu.

Nebo si chcete nechat Speciál zasílat přímo na Vaší adresu domů? 

V tom případě si objednejte zasílání Speciálu za cenu poštovného 200 Kč / sezóna (11 čísel). 

více
Staň se fotbalovým rozhodčím!

Pražský fotbalový svaz hledá nové rozhodčí. 

Chceš se stát jedním z nich?

Tak se přihlaš!

Vyplň tento přihlašovací formulář a třeba z tebe bude nový Collina...

 

 

 

více
Šlágr kola