Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Rezerva Motorletu se může těšit na aerobik. Slečna cvičitelka ale prý bude zadaná

Rezerva Motorletu se může těšit na aerobik. Slečna cvičitelka ale prý bude zadaná

Rezerva Motorletu se může těšit na aerobik. Slečna cvičitelka ale prý bude zadaná

23. ledna 2013 07:00 » Po boku zkušenějších fotbalistů z divize nabírá formu na jaro v pražském přeboru rezerva Motorletu. Svěřencům trenéra Davida Lukeše patří po první polovině soutěže slušné šesté místo. Mladíci se kromě nabírání kondice perou i o možnost posunout se do divizního áčka. „Tu šanci určitě mají, pořád se o ní bavíme,“ řekl Lukeš.

Proč jste zvolili společnou přípravu s divizním týmem?
Rozhodli jsme se opakovat už dříve vyzkoušený model. Začali jsme čtrnáctého ledna a pracujeme pohromadě áčko s rezervou. Máme nějaké nemocné hráče, jsou tam zkoušky ve škole, problémy s prací. Až bude hráčů víc, tak se rozdělíme na dvě skupiny, ale nyní je tohle řešení optimální.

Cítíte, že se vaši svěřenci z rezervy víc snaží po boku divizních fotbalistů?
Je to ideální v tom, že mladí hráči i tady sbírají zkušenosti. I na tréninku je to nutí pracovat v rychlosti, vidí, v čem třeba mají přidat. Tréninků je hodně, kluci se můžou ukázat. Myslím, že to může pomoci mužstvu i jim samotným.

Třeba k posunu do prvního týmu?
Už na podzim tam byly ve druhé polovině soutěže dobré výkony. Když vidíme, že si to někdo z kluků zaslouží, rádi ho do áčka posuneme. O několika hráčích jsme se už bavili a řešíme to prakticky pořád. Teď v přípravě se to bude prostřídávat a určitě přijde šance pro kluky, co byli v béčku.

Jak výrazné změny se v rezervě Motorletu, co se týče kádru, tedy dají čekat?
Měli bychom si vystačit s kádrem, který máme nyní k dispozici. Samozřejmě budeme fungovat jako klasická rezerva, když se tedy bude potřebovat rozehrát někdo z áčka, tak u nás dostane šanci. Z dorostu teď výš nikoho posouvat nebudeme, tedy alespoň to nemáme v plánu. V tomhle směru bylo dost změn v létě. Na odchodu z týmu je snad jen Matěj Řepka, který to chce zkusit v Libiši.

Na konci roku se po Praze mluvilo, že může dojít i k obměně realizačního týmu v Jinonicích. Pokračuje stejný trenérský tým?
Nic se nezměnilo, pracujeme dál ve stejném složení. Jiné je to v tuhle chvíli v tom, že trenér Hebousse kvůli pracovním povinnostem bude jezdit hlavně na zápasy a já s trenérem Šturmou nyní budeme dohlížet na tréninky a další přípravu. Takže nic nového nemáme.

V přípravě nehrajete zimní turnaj. Máte raději přípravné zápasy, kdy si soupeře můžete vybírat na daný termín?
Tým bude rozdělený na dvě skupiny. Hrát budeme třeba proti Horním Měcholupům, střížkovské Bohemce, budou tam i utkání s celky z divize a přeboru. Myslím, že je pro nás lepší nebýt nijak vázaný na turnaj. Navíc týden před soutěžemi dáváme hráčům obou týmů o víkendu volno, aby se těšili na mistrák.

A co dalšího na hráče v přípravě čeká?
Budou tam tradiční věci, ale samozřejmě se to budeme snažit klukům nějak osvěžit. Na přelomu ledna a února budeme mít takový přípravný blok, kdy chceme mít hráče pohromadě. Kluky čekají tréninky v hale, bude tam spinning a taky aerobik. Ať klukům tu kondiční dřinu zpestří nějaká slečna. Jen to musíme hlídat.

Jak to myslíte? Mám to pochopit tak, že zasedne trenérský štáb a vybere cvičitelku?
(Směje se) No, tak musíme pohlídat, aby byla sympatická, ale ne přehnaně hezká. A taky musí být zadaná. Kdyby to bylo jinak, mohlo by se stát, že by se kluci pak na to cvičení nesoustředili, jak by měli. To by se pak minulo účinkem.

Jaké představy máte o jarní části přeboru z pohledu Motorletu B? Měla by být asi lepší, zkušeností bude víc…
Ani druhá polovina podzimu už nebyla špatná. Tam přišel jen výbuch se Žižkovem B (6:1), kde nám to nevyšlo výsledkově ani herně, a pak ještě Háje (5:0). Tam byl hrozný jen výsledek. Ale je fakt, že čekám, že by jaro mělo být vydařenější.

 

René Machálek

Soutěže

Soutěže