Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Remíza je pro nás ztráta, říká po šlágru I. A třídy trenér Újezdu Praha 4

Remíza je pro nás ztráta, říká po šlágru I. A třídy trenér Újezdu Praha 4

Remíza je pro nás ztráta, říká po šlágru I. A třídy trenér Újezdu Praha 4

10. října 2017 07:00 » Chtěli vyhrát, aby ne. Fotbalový Újezd Praha 4 touží po postupu do Pražská teplárenská přeboru a domácí remíza 1:1 s vedoucími Střešovicemi se mu nehodí do jeho počtů. Teď je tým trenéra Karla Jeřábka na třetí příčce B skupiny I.A třídy, o bod za postupovými pozicemi. „Ještě je spousta kol před námi, hrajeme na podzim i v Podolí, které je před námi, ale už to tak vypadá, že o postup bude hrát právě tahle trojice týmů,“ myslí si kouč Újezdu.

Jste po remíze se Střešovicemi zklamaní?
Ten zápas nebyl tolik o fotbale, ale spíš o bojovnosti a soubojích. My jsme se snažili řešit věci víc fotbalově, soupeř má vysoké a hmotné hráče, tak zvolil jinou taktiku. Když to vezmu z pohledu vyložených šancí, tak jsme si zasloužili vyhrát. Jen v posledních deseti minutách třeba Podvínův trestný kop vykopával hráč za překonaného gólmana, pak jsme netrefili zblízka prázdnou branku. Ale skončilo to 1:1, šance jsme neproměnili a pro nás to znamená ztrátu.

Jak moc utkání ovlivnila zranění a tresty? Scházeli vám tři hráči ze základu...
Některé věci byly vidět. Daňhel dostal trest na čtyři zápasy, proto se musel stáhnout do obrany Podvín, což je jeden z našich klíčových hráčů v záloze.

Přesto jste ale vedli, soupeř vyrovnal z penalty, která se některým vašim hráčům nelíbila. Jaký názor máte vy?
V té situaci byl problém u našeho hráče, který měl soupeře atakovat zepředu, ale on šel zezadu, což byla chyba. Asi s tou penaltou problém nemám. Spíš mi vadila situace ze sedmé minuty, kdy jsme měli kopat penaltu i my. To jsme napsali i do zápisu. Soupeř byl bojovný, celkově to byl čistý zápas, ale tahle penalta mi vadila.

Byly Střešovice nejlepším soupeřem, na kterého jste v A třídě narazili?
Když vezmu organizaci hry a styl hry, jakým hrají, tak byly asi nejlepší. Je to styl založený na bojovnosti a fyzičce hráčů. Určitě bych řekl, že byla hodně dobrá rezerva Vltavínu. Tam záleží na tom, jak se ten tým posílí hráči z třetiligového áčka.

Takže počítáte s tím, že se taky zapojí do boje o postup?
Já si myslím, že tabulka ukazuje, že o ty dvě místa bude bojovat náš tým, Střešovice a Podolí. Teď už to vypadá, že to bude mezi touhle trojkou. Ale ovlivňovat to samozřejmě budou i zápasy s dalšími soupeři a nás čeká hodně těžkých zápasů, je před námi spousta kol a my respektujeme každého soupeře.

Každopádně veřejnost sleduje, jak se doslova všem mění pod vaším vedením tým Újezdu před očima...
Vnímáme, že se mluví o penězích. Samozřejmě tady hráči nějaké podmínky mají, ale věřte tomu, že o penězích to u nás není. Vsadili jsme na hráče, které dlouhodobě znám. Za ty kluky ručím. A mnohdy nám pomohla fakt náhoda. Už se psalo o tom, že s Tomášem Pešírem jsem se potkal na poště a pak jsme si dali kafe. Věřte tomu, že třeba u Pešíra peníze nehrály žádnou roli v tom, že šel hrát do Újezdu. To, co tady dostává, jsou z jeho pohledu drobné. Jde o úplně jiné věci.

Jak to myslíte?
Je tady fakt skvělá parta, možná bych si dovolil říct, že takovou jsem nezažil. Stává se, že kluci iks hodin po utkání pořád sedí spolu, baví se o všem možném. Ten tým spolu žije, všechno si píšou na internetu, o všem se baví. Myslím, že si i kluci váží toho, co se v klubu děje. Vnímají každou maličkost, co pro ně lidé z klubu dělají, z těch věcí se pak skládá ten celek.

Mluvíte o celku, ale vy jej po vašem nástupu skládáte doslova dílek po dílku. Těch změn bylo docela dost, že?
To je pravda. Máme za poslední rok třináct nových hráčů. Z té doby, kdy jsem přišel, zůstali dva nebo tři kluci. Újezd prochází jakousi obrodou a ještě to bude chvíli trvat. Myslím, že v zimě ještě nějakého hráče přivedeme.

Jste úspěšní, přilákal jste fotbalisty z divize, nebo jste přesvědčil kluky, kteří už třeba nechtěli hrát... A to všechno ve chvíli, kdy Újezd hraje domácí zápasy na umělé trávě...
Fakt to někdy bylo i štěstí. Není to o penězích. Tak třeba proti Střešovicím za nás dal gól Hanzlík. To byl hráč, co kopal v Německu a bydlel v Plzni nebo u Plzně. Ale rozváděl se a stěhoval se do Prahy. Dostali jsme na něj tip a zkusili ho oslovit. Vidíte a on má sedm gólů, je nejlepším střelcem naši skupiny A třídy. Je to výborný kluk. A takhle to bylo v mnoha případech, třeba u nás kope Pavel Papež, to je hráč, který by mohl běžet snad dva maratony, mám v týmu také kluky, které znám spoustu let, všechno si to sedlo. A co se týče té umělky, hráč se může zranit kdekoliv, to se prostě může stát.

Když spadly z přeboru Háje, které na umělém povrchu hrály dlouhá léta, tak si možná spousta klubů oddechla. Kluby na ní nehrají rády. Vnímáte to?
V tomhle směru by to nějakým způsobem deficit mohl být, že se jim nebude chtít na umělku jezdit. Ohledně Hájů jsem to samozřejmě vnímal. Ale my bychom stejně s Újezdem Praha 4 do přeboru chtěli, na tom se nic nemění.

René Machálek, sport.cz

Na fotogalerii ze zápasu Újezd Praha 4 - Střešovice od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE

Soutěže

Soutěže