Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Přežili jsme smrt, uznal trenér Vyšehradu

Přežili jsme smrt, uznal trenér Vyšehradu

Přežili jsme smrt, uznal trenér Vyšehradu

17. dubna 2018 06:00 » Třetiligový Vyšehrad dosáhl na moc důležité vítězství. Nad Litoměřickem triumfoval 4:1, ale nebýt dvou chyb gólmana hostů, nejspíš by Pražané měli hodně práce... Za stavu 2:1 soupeř Šemíky dostal pod obrovský tlak a jen smůla v koncovce, či parádní zákroky Havránka, rozhodly o tom, že tři body brali domácí. „Přežili jsme 25 minut smrti,“ uznal Milan Kopřiva, jeden z vyšehradských trenérů.

Úleva. To bylo asi nejvýstižnější slovo pro pocity hráčů Vyšehradu. „Tabulka je hodně vyrovnaná. Máme blíž k sestupovému pásmu než k prvnímu místu, proto je ta výhra moc důležitá,“ uvědomoval si Kopřiva, jehož tým je sedmý.

Za výkon pochválil Drobílka i Čtvrtníčka, celý tým pak za produktivitu v koncovce. „Minule jsme byli neproduktivní, tentokrát se to otočilo. Byli jsme maximálně efektivní. Soupeř byl na nás připravený,“ potvrdil, že cesta za třemi body byla hodně náročná.

Nebýt dvou přehmatů gólmana soupeře v rozehrávce, možná by to bylo ještě složitější. „Toho jsme využili. Dan Černý na to byl připravený, uklízel to do prázdné branky. Hodně nám to pomohlo,“ neskrýval trenér Pražanů.

Pro Litoměřicko měl jinak slova chvály. „Snaží se hrát technický fotbal, mají vepředu Surmaje i Kacafírka, byli fotbalovějším mužstvem. Ale i my jsme mohli v první půli ještě navýšit skóre,“ komentoval dění na trávníku.

I když měl Vyšehrad v půli k dobru slibný náskok 2:0, Kopřiva tušil, že rozhodnuto není. „Jejich nástup do druhé půle byl enormní, to jsme tahali za kratší konec. Oni byli důraznější, techničtější. Podržel nás i Havránek, když vytáhl ránu pod břevno, ale odolali jsme. Pak se hra vyrovnala a my z brejků rozhodli,“ dodal s úlevou.

Litoměřicko odvedlo i přes porážku hodně sympatický výkon. Tedy hlavně v závěru první půle a na začátku druhé. „Vyšehrad dal čtyři góly, takže vyhrál zaslouženě,“ konstatoval realisticky trenér Jaroslav Veselý.

Ten zažil na litoměřické lavičce po dvou výhrách první porážku. „Měl jsem z toho zápasu obavy, na hráčích bylo vidět uspokojení. Ale nechtěl jsem sahat do vítězné sestavy. Teď vím, že jsem to měl udělat. Na začátku nám chyběl pohyb a nasazení,“ ohlédl se za pasáží utkání, kde Litoměřicko nabralo dvoubrankové manko. „Dostali jsme dva laciné góly a to se pak hodně těžko otáčí. Tým ale musím pochválit, má charakter, bojoval o výsledek do poslední chvíle. Když jsme snížili na 1:2, měli jsme spoustu šancí, ale nedali jsme. A jak už to bývá, tak z první vážnější akce jsme dostali gól na 1:3, čtvrtý gól beru na sebe. To už jsme šli proti deseti na maximální riziko.“

I Veselému bylo jasné, že týmu tentokrát zavařil gólman Plachý. „Sám je z toho špatný, ale já nebudu obviňovat jednotlivé hráče, chyby k fotbalu patří a tady víme, že on nás příště zase podrží, o tom jsem přesvědčený. On má kvalitu, je to reprezentant,“ poznamenal trenér.

Poprvé brankář špatně rozehrál nohou, podruhé se mu nepovedlo dobře vyhodit balon. „První situaci přičítám umělé trávě a určitě to není výmluva. Zadrhává to na ní. Mrzí mě spíš druhý gól, kdy to házel rukou. To byl zbytečný gól, ale na Plachého se nezlobím. Dokázal pak chytit šanci a ve druhé půli nás podržel. Věřím mu dál,“ podržel gólmana trenér, který se do českého fotbalového prostředí vrátil po působení v zahraničí, kde fungoval spolu s Ivanem Haškem. „Z mé strany je to taková pomoc Litoměřicku, mám s vedením hodně přátelské vztahy. Zatím na dva měsíce, do konce sezony. Ani nemám žádnou smlouvu, jsem tady na podání ruky,“ dodal.

René Machálek

Na fotogalerii ze zápasu Vyšehrad - Litoměřicko od Jiřího Ipsera se podívejte ZDE

Soutěže

Soutěže