Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Přeborový podzim přinesl vyrovnanou zápasovou bilanci

Přeborový podzim přinesl vyrovnanou zápasovou bilanci

Přeborový podzim přinesl vyrovnanou zápasovou bilanci

6. prosince 2017 07:00 » Z plánované porce zápasů se na podzim v Pražská teplárenská přeboru odehrálo všech 120 na hřišti, na rozdíl od minulého ročníku. Dva zápasy byly odloženy pro nezpůsobilý terén na náhradní termín. Shodou okolností to v obou případech potkalo Uhelné sklady. Ve 4. kole doma s Duklou Jižní Město a ve 12. kole na Admiře. Celkově je zápasová bilance vyrovnaná.

Domácí brali tři body celkem v 52 zápasech. Hosté vyhráli 38 utkání, tedy jen o 14 méně a rovných 30 zápasů skončilo remízou. Pětkrát dokázaly domácí týmy vyhrát ve 13. a 15. kole.

Nejvíce výher hostů přineslo hned první kolo, kdy se radovali ze čtyř vítězství. Naopak v kole druhém a osmém domácí mužstva dokázala vyhrát jen dvě utkání.

Právě druhé podzimní kolo bylo vlastně rekordní. Přineslo ještě pět remíz a jen jedinou výhru hostů. Postarala se o něj Dukla JM na hřišti Tempa 2:1.

Říká se, že kořením fotbalu jsou góly a přeborová soutěž byla v tomto směru opět pikantní. Pamatujeme sice sezony, kdy se brankový průměr na zápas dokázal vyšplhat i na čtyři branky v utkání, ale letošních podzimních 398 branek a průměr 3,31 gólu na zápas určitě také není špatný. I když proti minulým sezonám padlo branek přece jen méně.

Rekordní počet branek v jednom kole přineslo až to poslední, ve kterém jsme zaznamenali 39 gólů, tedy v průměru 4,87 gólu na zápas. Přes třicet branek se dostala už jen tři další kola.
38 - 11. kolo
33 - 12. kolo
31 - 6. kolo

Naopak 7. kolo potěšilo diváky jen jedenadvaceti brankami. V kole 1. a 13. bylo k vidění 22 gólů a v kole druhé, třetím, pátém a čtrnáctém 23 gólů.

Poslední 15. kolo přineslo rekordní počet branek ze strany domácích střelců. Ti se trefili pětadvacetkrát. Pouhých osm branek dokázali střelci domácích mužstev nastřílet hned v úvodním podzimním kole. Hosté měli nejpřesnější mušku v 6. a 12. kole, vždy se sedmnácti přesnými zásahy.  Jen sedmi góly se do brankové statistiky zapsali kanonýři hostů v 7. a 9. kole.

Počet udělených žlutých karet se zastavil na čísle 468: 220 si jich nafasovali hráči domácích celků
a 248 hráči hostů.
Nejvíce žlutých karet v jednom kole:
45 - 14. kolo
38 - 2. kolo
36 - 6., 8. a 11. kolo.
Nejméně žlutých karet v jednom kole:
22 - 15. kolo
24 - 10. kolo
25 - 1. a 12. kolo

Pro červenou kartu sáhli rozhodčí celkem ve dvaceti případech. Patnáctkrát poslali ze hřiště hráče hostujících celků a jen pětkrát hráče domácích.
Nejvíce červených karet v jednom kole:
4 - 11. kolo.
Celkem čtyři kola se obešla bez vyloučení.

Pokutových kopů bylo nařízeno celkem 36. Domácí i hosté jich shodně neproměnili 7. Domácí byli úspěšní v patnácti případech a hosté v sedmi.
Nejvíce penalt v jednom kole:
5 - 2. a 6. kolo.
Jen ve 3. a 7. kole nebyl nařízen ani jeden pokutový kop.

Lubor Mírek

Soutěže

Soutěže