Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Přeborová tipovačka: Jak vidí 29. kolo Antonín Kučera z Uhelných skladů?

Přeborová tipovačka: Jak vidí 29. kolo Antonín Kučera z Uhelných skladů?

Přeborová tipovačka: Jak vidí 29. kolo Antonín Kučera z Uhelných skladů?

8. června 2018 06:00 » Po skončení minulé sezony přemýšleli na Uhelných skladech o tom, že by zkusili divizi. Z toho nakonec sešlo, a tak se tým z Cibulek těšil na další rok v Pražská teplárenská přeboru. Ovšem nikdo tehdy netušil, že se ročník bude vyvíjet tak nějak oproti předpokladům a „Uhelky“ budou až do 28. kola bojovat o záchranu. Ale stalo se. Po remíze na Čafce minulý týden si už trenér Robert Hlavica a jeho svěřenci mohou oddychnout a alespoň dvě závěrečná kola odehrát bez stresu.

„Po loňském třetím místě a odmítnutí postupu do divize jsme opět chtěli hrát o čelo přeboru. Sezonu před tím jsme na podzim uhráli 27 bodů a chtěli jsme se tomu přiblížit. Bohužel jsme měli velmi špatný vstup do podzimu a po šestém kole pouhé dva body. Z posledních čtyř kol jsme pak uhráli 12 bodů a skončili s 21 body v polovině tabulky,“ vrací se k podzimní části brankář Uhelek Antonín Kučera. „Mělo to vypadat na klidnější jaro, ale opět jsme měli špatný vstup a po pěti kolech pouze dva body. Po pěti gólech doma od Braníku jsme si něco řekli a domluvili si po dalším zápase s Tempem nějaké posezení. Tempu jsme pak dokázali zaslouženě dát pět branek a po dlouhé době nedostat gól. Večer jsme to trochu oslavili a myslím, že tenhle zápas otočil to jaro v náš prospěch. Od té doby jsme prohráli pouze v Třeboradicích, kde jsme byli v jedenácti lidech a já musel hrát v útoku. Definitivně jsme to potvrdili na Zbraslavi a teď s Čafkou,“ pokračuje v bilancovaní už téměř dohrané sezony.

Jestli se některé přeborové kluby potýkají s malým počtem hráčů, tak zejména u Královic a Uhelných skladů to platí dvojnásob. Když se k tomu přidá několik zaváhání, honí se vše pak zpětně těžko. „Hlavní příčinu toho, že jsme nehráli v tabulce výš, vidím v nevyrovnanosti výkonů. Jsme trochu jako Jánošík, bohatým jsme brali a chudým dávali. Oproti minulým sezonám střílíme méně gólů a taky se nám trochu rozpadl kádr. Když máte na papíře osmnáct lidí a tři, čtyři vám skončí během sezony, tak najednou máte na zápase reálně třeba dvanáct, třináct hráčů, pokud se někdo nezraní nebo nemůže z jiných důvodů. Poslední kola nás chodí tak jedenáct, dvanáct na zápas, na trénink je to ještě horší, teda pokud se vůbec sejdeme. (směje se) Taky je pak znát, když hrajete proti týmu, který může vystřídat třeba čtyři hráče a má natrénováno. Kdyby k nám někdo chtěl, tak ho uvítáme. Ideálně zkušenosti přebor a výše. Hrajeme zadarmo, ale máme dobrou partu, voda zatím teče teplá a jako bonus nabízíme skupinu na Whatsappu s kvalitním obsahem,“ vzkazuje Kučera s úsměvem bývalým reprezentantům a ligovým hráčům.

Uhelné sklady v sobotu čekají Ďáblice a týmu se do zápasu půjde lehce, sestupové starosti se ho už netýkají a nervy to tak budou na jiných stadionech. „Letos to bylo těžší asi pro více týmů než v minulých sezonách. Přece jenom když ze šestnácti týmů padají čtyři, tak je to znát. O sestup hraje třeba deset mužstev skoro celou sezonu. Osobně se mi to moc nelíbí a dlouhodobě to na kvalitě přeboru nepřidá, pokud by to tak mělo zůstat. Podle mě to soutěži bere fotbalovost a je to pak spíš o tom, kdo ty body urve. Taky bych neřekl, že letos byl vyloženě někdo slabý, aby bylo o jeho sestupu jasno třeba deset kol před koncem,“ míní Kučera.

A jak tipuje osmičku zápasů předposledního kola přeboru této sezony?


Třeboradice - Tempo, tip: 1
Třeboradice už pár dní slaví výhru v soutěži, což bylo vidět v poháru. Ale třeba ho jednou vyhrajou… Myslím, že to doma zvládnou 3:1.

Uhelné sklady - Ďáblice, tip: 1
Zápas, kde už o nic extra nejde. Ďáblice spadly a my jsme zachránění. Doufám, že nás bude alespoň 11, pak máme šanci. Tipuju, že padne tak +7,5 gólů a vyhrajeme.

Újezd nad Lesy - ČAFC, tip: 2
Újezd už hraje pouze o čest, ale Čafka o všechno. Podle toho to taky bude vypadat. Tipuju těsnou výhru 1:2 v závěru utkání.

Vršovice - Dolní Chabry, tip: 0
Původně jsem myslel, že tohle bude jasná 1, kde budou Vršky hrát o všechno. Myslím ale, že dají šanci dorestencům a Chabry si odvezou bod za remízu 1:1.

Horní Měcholupy - Admira B, tip: 2
Oba dva týmy patří letos v soutěži k tomu lepšímu. S Admirou jsme hráli 14 dní zpátky a pěkně nás potrápili. Myslím, že Admira ještě zabojuje o druhé místo a vyhraje.

Braník - Přední Kopanina, tip: 1
Braník je tým, kterému hodně nevyšlo jaro. Ale kdy jindy se chytnout, než doma se zachráněnou Kopaninou? Tipuju, že Braník zvítězí 3:1.

Motorlet B - Zbraslav, tip: 0
Motorlet je můj oblíbený tým. Kdybychom hráli jen s nimi, tak máme po sezoně 90 bodů. (směje se) Myslím, že Moťásek nasadí dorostence a body se budou dělit za remízu 0:0.

Královice - Dukla JM, tip: 2
Královice hrajou slušně, ale Dukla se rozjela a odveze si všechny body s výsledkem 1:3.


Jak byli úspěšní předchozí tipéři?

1. kolo jsme netipovali
2. kolo: David Hruška (Třeboradice) 2 správné tipy - 6 špatných
3. kolo: Adam Trávník (Braník) 2 - 6
4. kolo: Jan Ondrůšek (Ďáblice) 5 - 3
5. kolo: Ivo Drahorád (ČAFC) 1 - 7
6. kolo: Martin Minařík (Vršovice) 2 - 6
7. kolo: Josef Bičanik (Dukla JM) 3 - 5
8. kolo: Daniel Hlubuček (Újezd nad Lesy) 6 - 2
9. kolo: Tomáš Bláha (Přední Kopanina) 3 - 5
10. kolo: František Kocourek (Zbraslav) 3 - 5
11. kolo: Lukáš Dufek (Dolní Chabry) 3 - 5
12. kolo: Lukáš Beníšek (Admira B) 2 - 6
13. kolo: Jiří Holík (Horní Měcholupy) 5 - 3
14. kolo: Ondřej Měska (Motorlet B) 4 - 4
15. kolo: Petr Jeřábek (Královice) 3 - 5
16. kolo: Tomáš Pechar (Braník) 2 - 6
17. kolo: Petr Junek (Třeboradice) 1 -7
18. kolo: Karel Protivínský (Vršovice) 6 - 2
19. kolo: Erich Brabec (Dolní Chabry) 2 - 6
20. kolo: Petr Kovář (Újezd nad Lesy) 4 - 4
21. kolo: Vladimír Solař (Dukla JM) 3 - 5
22. kolo: Tomáš Chrobok (Ďáblice) 2 - 6
23. kolo: Dominik Cingel (Admira B) 3 - 5
24. kolo: Filip Šmídek (Tempo) 3 - 5
25. kolo: Eduard Formáček (Královice) 0 - 8
26. kolo: Martin Nagy (ČAFC) 4 - 4
27. kolo: Jiří Doležel (Horní Měcholupy) 2 - 6
28. kolo: Petr Vácha (Přední Kopanina) 4 - 4

Michal Káva

Soutěže

Soutěže