Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Přeborová tipovačka: Jak vidí 26. kolo Lukáš Zilvar z Uhelných skladů?

Přeborová tipovačka: Jak vidí 26. kolo Lukáš Zilvar z Uhelných skladů?

Přeborová tipovačka: Jak vidí 26. kolo Lukáš Zilvar z Uhelných skladů?

19. května 2017 11:00 » Tým Uhelných skladů patří každou sezonu k největším aspirantům na nejvyšší příčky v Pražská teplárenská přeboru. A to dokazuje i letos, aktuálně mu patří třetí příčka. "Myslím, že můžeme být s dosavadním průběhem sezony celkem spokojení. Sice jsme ztratili na můj vkus až příliš mnoho bodů a boj o čelo tabulky pro nás již dávno není aktuální, herní projev ale není špatný. Dáváme hodně gólů, zároveň jich hodně dostáváme, takže i divák se musí na našich zápasech bavit, a to je na této úrovni ve fotbale vlastně asi to nejdůležitější," usmívá se útočník Lukáš Zilvar. Ten po velkém rozhovoru, který vyšel na webu dnes, rovnou přidává i své tipy pro 26. kolo.

V jednu chvíli Uhlíři atakovali i vedoucí dvojici, ale v minulých kolech ztratili několik bodů a je z toho "jen" boj o bronzovou příčku. "Poslední zápasy nám bohužel příliš nevyšly a musím sebekriticky připustit, že jsme v nich nehráli dobře. Jestli tedy chceme to třetí místo udržet, je potřeba se v následujících zápasech výrazně zlepšit, protože nás opravdu nečekají žádní lehcí soupeři. Horní Měcholupy, Motorlet i Třeboradice naštěstí chtějí hrát fotbal, a to nám bude paradoxně vyhovovat a nějaké body s nimi určitě uhrajeme," těší se Zilvar na nejsilnější soupeře.

Uhelné sklady - Horní Měcholupy, tip: 1
Horním Měcholupům máme co vracet, nebude to ale jednoduché. Na podzim to byl, myslím, asi jediný soupeř, který nás vysloveně přehrával a ještě v 66. minutě to bylo 5:0. Ve zbývajících minutách jsme nicméně dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, a kdyby tehdy rozhodčí nastavil pár minut navíc, asi bychom i vyrovnali. Teď už tedy víme, jak na ně, a proto si v tomto utkání nic jiného než naše vítězství ani nepřipouštím.

ČAFC - Dukla JM, tip: 2
Čafce budou podle všeho chybět v minulém zápase vyloučení Petr Snopek, Zdeněk Ulrich a Tomáš Kaliba. S Petrem Snopkem a Zdeňkem Ulrichem jsem hrával dlouhá léta na Uhelkách a vím, že to jsou nadstandardní fotbalisté, stejně jako Tomáš Kaliba. S ohledem na sílu soupeře tedy tipuji, že jejich absence v sestavě Čafky výsledek tohoto zápasu nutně ovlivní, a to právě ve prospěch Dukly, která si ze Záběhlic odveze vítězství.

Háje - Cholupice, tip: 1
Zdá se mi, že se Háje pod vedením nového trenéra Lukáše Růžičky oproti podzimu signifikantně zlepšily. Minimálně to prokázaly v zápase s námi, kdy podaly sympatický výkon. Nebyla to z jejich strany žádná nakopávaná či hra na náhodu, mělo to prostě hlavu i patu. Pokud tedy takhle zahrají i s Cholupicemi, které mi naopak v konfrontaci s námi nepřišly příliš nebezpečné, neměly by mít problém toto utkání vyhrát.

Admira B - Braník, tip: 0
Admira doma na jaře zatím pouze vyhrává a já bych si celkem logicky přál, aby vyhrála i zápas s Braníkem. Braník bude ale pochopitelně proti a udělá vše proto, aby napravil zaváhání z minulého kola. Oba týmy přitom hrají pěkný kombinační fotbal, a tak lze očekávat, že se bude jednat o nadprůměrné přeborové utkání, ve kterém padne spousta gólů. Protože jich ale oba celky vstřelí stejný počet, skončí to zaslouženou remízou.

Zbraslav - Zličín, tip: 0
Zbraslav již delší dobu výsledkově tápe a nemyslím si, že by je remíza s Braníkem v posledním zápase nastartovala v nadcházející části sezony k nějakému rapidnímu zlepšení. Jenže ani Zličín nepodává žádné zářné výsledky. Bohužel pro ně jim citelně chybí Ivan Merta, bez něho je jejich útočná síla přinejmenším poloviční. O všechny tři body tedy Zbraslav obrat zřejmě nedokáží, na remízu by to ale při troše štěstí mohlo stačit.

Ďáblice - Vršovice, tip: 1
Ďáblice, jak je známo, trápí především defenziva, směrem dopředu však nemají špatné mužstvo. Vršovice naopak bránit umí, ale zase jim to pro změnu příliš nestřílí. Z tohoto pohledu to bude jistě zajímavý zápas, já osobně nicméně fandím fotbalu, a proto doufám, že Ďáblice vyhrají. Už jen kvůli jejich bývalému trenérovi Martinovu Průšovi, který byl pro mě v začátcích na Uhelkách fotbalovým mentorem, a rovněž kvůli Zdeňkovi Zmeškalovi, kterému tímto přeji, ať vstřelí nějakou branku.

Třeboradice - Újezd nad Lesy, tip: 1
Dle papírových předpokladů by si měly Třeboradice s Újezdem bez problémů poradit. Fotbal se však hraje na hřišti a každý zápas začíná za stavu nula nula. Třeboradice už navíc na jaře párkrát klopýtly! Počet gólů, které v této sezóně doposud nastřílely, je ovšem úctyhodný, a přestože jim tentokrát bude stát v cestě vynikající Jarda Blažek, o jehož kvalitách jsme se sami přesvědčili v našem posledním zápase, prosadí se střelecky vícekrát než Újezd a tento zápas nakonec vyhrají.

Motorlet B - Královice, tip: 0
Ani na jaře suverénní Motorlet nemůže vyhrávat donekonečna a postarat by se o to mohly v tomto kole právě Královice, které stále považuji za jeden z nejlepších týmů v přeboru, byť tomu jejich aktuální postavení v tabulce příliš neodpovídá. Pokud jim každopádně nebudou chybět jejich tradiční opory Randa, Pospíšil a Formáček, mohli by hosté v tomto utkání uhrát minimálně remízu a nadcházející boj o přeborníka Prahy tím trochu více zdramatizovat.


Jak byli na jaře úspěšní předchozí tipéři?
16. kolo: Jakub Vejr (Horní Měcholupy) 4 správné tipy - 4 špatné
17. kolo: Ivan Merta (Zličín) 5 - 3
18. kolo: Tomáš Kaliba (ČAFC) 6 - 2
19. kolo: Václav Hruška (Dukla JM) 4 - 4
20. kolo: Jan Špaček (Vršovice) 7 - 1
21. kolo: Daniel Šindelář (Admira B) 3 - 5
22. kolo: Peter Bartalský (Třeboradice) 5 - 3
23. kolo: Radek Zavadil (Cholupice) 2 - 6
24. kolo: Michal Krejča (Královice) 4 - 4
25. kolo: Pavel Rezek (Braník) 2 - 6
Michal Káva
Soutěže

Soutěže