Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Pražské výběry vstoupily do Mezikrajské soutěže dvěma výhrami

Pražské výběry vstoupily do Mezikrajské soutěže dvěma výhrami

12. září 2017 11:00 » První kolo Mezikrajské soutěže ročníku 2017/18 – bylo odehráno v areálu SK Viktoria Štěrboholy. Soupeřem pražských výběrů U13 a U14 byli reprezentanti Jihočeského fotbalového svazu. Pražané si hned na úvod připsali dvě vítězství: tým U13 triumfoval 18:8 po zlepšeném výkonu ve druhém poločase, o rok starší chlapci slavili pohodové vítězství 4:1.

Pozornost byla upřena především na nově vytvořený výběr U13, který trenéři Kumšta a Lilling vybrali na dvou kempech, jichž se zúčastnilo přes čtyřicet hráčů. Střelecky se uvedl Ondřej Kupka z Meteoru, autor čtyř gólů.

Pražský FS U13 – Jihočeský FS U13 18:8 (6:5/12:3)
Branky:
Kupka 4, Laredo Thomas 2, Horák 2, Mikuda 2, Diviš 2, Salač, Gnip, Nejedlý, Hausman, Fišer, Šelicha.
Sestava I.: Vácha – Vitarigov, Salač, Gnip, Babka, Laredo Thomas, Horák, Prior, Pfaf, Nejedlý.
Sestava II.: Pokorný – Kupka, Novák, Rulf, Váňa, Mikuda, Hausman, Fišer, Diviš, Šelicha, Soběslav.

Hodnocení: Do poločasu bylo utkání vyrovnané, snažili jsme se držet míč a kontrolovat hru. Oba týmy se pokoušely neustále o ohrožení branky soupeře a hrál se fotbal nahoru-dolů. Po přestávce už kluci ovládli hru na obou hřištích a dovedli utkání k zaslouženému vítězství.

Pražský FS U14 - Jihočeský FS U14 4:1 (3:1)
Branky:
Pavlovský 2, Penxa, Michl.
Sestava: Špitálský (36. Janoušek) – Beránek, Staroščák, Rott, Bačinský - Skořepa, Jatchuliani, Lilling – Pavlovský, Penxa, Michl + opakované střídání: Benček, Hruška, Špatenka, Sobotka, Soukup.

Hodnocení: V první polovině utkání s Jihočechy jsme měli více ze hry a vypracovali jsme si i více příležitosti do zakončení. Ve finální a předfinální fázi jsme ale byli často moc zbrklí a nevyplňovali jsme dostatečně prostor vhodný k zakončení. Každopádně jsme předvedli několik zajímavých akcí po stranách, z kterých jsme dokázali vytěžit tři branky. Na začátku druhého poločasu jsme malinko vypadli z mezihry a na naší součinnosti to bylo hodně znát. Až po posledním prostřídání jsme se opět dostali k několika zajímavým momentům před brankou soupeře a vítězství jsme potvrdili i další brankou.