Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Podzemský z Motorletu: Dávám dva góly za sezonu. Teď už je na čtyřech

Podzemský z Motorletu: Dávám dva góly za sezonu. Teď už je na čtyřech

13. září 2016 12:00 » Motorlet pokračuje v divizní krasojízdě. Naposledy si doma smlsnul na Jankovu, vyhrál 4:1. Zápas nebyl vůbec jednoduchý, ale Jinoničtí ho zvládli. Po vyrovnané první půli soupeře následně jasně přehráli. Týmu pomohla vyrovnávací trefa Martina Podzemského krátce před poločasem. „Gól nás nakopl, pak už jsme to zvládli,“ usmíval se střelec. Na podzim už má na kontě čtyři zásahy, Motorlet je druhý.

Zápas jste ale nerozjeli dobře, čím to bylo?
První poločas nebyl z naší strany povedený. Zaspali jsme ho, možná to bylo i trochu podcenění, těžko říct. Každopádně to nebylo dobré. Určitě to do přestávky nebyl výkon, který bychom na Motorletu chtěli předvádět. Až po přestávce už to bylo ono.

Zavelel jste k tomu gólem na 1:1 krátce před přestávkou právě vy…
Určitě to byl důležitý gól. Myslím, že nás nakopl. A pak už jsme to všechno zvládli. První poločas ale určitě jednoduchý nebyl.

Slyšel jsem, že jste dostal radu z hlediště, kam máte kopat. Jak to bylo?
Byl to už můj druhý podobný trestňák v zápase. Měl jsem vybranou stranu, jenže pak jsem si nechal poradit od našeho zraněného gólmana Foferky, který byl za tou brankou a ukázal mi, ať to pošlu jinam. A vyšlo to parádně.

Má tedy na gólu podíl?
Sice nehrál, ale dá se říct, že u téhle trefy má asistenci. (směje se) Taky jsem mu potom do hlediště za tu radu poděkoval.

Před vyrovnáním jste už zahrával jednu hodně podobnou standardní situaci. Tam rada z hlediště nebyla?
Rada nepřišla. (směje se) Byl jsem rozhodnutý. Dával jsem to nad zeď. Stejně jsem byl rozhodnutý i při té druhé situaci, kopnul bych to stejně, ale nechal jsem si poradit a bylo to dobře. Ještě, že tak.

A chvíli poté, co jste vystřídal, přišla další standardka u pokutového území. Mrzelo vás, že už nejste na hřišti?
Trošku jsem toho litoval. Rád bych si zkusil ještě jeden trestňák, mohlo to vyjít a byl by z toho další gól.

Když se podíváte na rozjezd do sezony. Co na něj říkáte?
Myslím si, že ty zápasy, kdy jsme získali tři body, byly v pořádku. Tam, kde došlo na penalty… V Roudném jsme taky poločas nehráli dobře. Kdybychom tam dokázali hrát v obou poločasech stejně, tak jsme si taky odvezli tři body. Na hodnocení je brzy, sezona je dlouhá.

Výtečně vám funguje defenziva, za pět kol jste inkasovali pouze dvakrát. Je tam hodně znát přínos exligisty Jana Rajnocha?
My jsme sice ani v minulé sezoně nedostávali moc gólů, ale určitě je dobře, že ho máme. Dokáže poradit, je to super. Ta jeho zkušenost je tam potřeba.

Daří se i směrem dopředu. Nemáte problém dát šest, sedm branek. Zdá se, že tady vám zase pomohla dost injekce v podobě bývalých hráčů Slavie, které si přivedl trenér Poustka. Je to tak?
Kluci, co přišli, jsou určitě velkým přínosem. Proti Jankovu se zase trefil Sodoma, je to důležité pro jeho sebevědomí. Doufáme, že to tak bude pokračovat.

Střelecky se daří i vám. Máte po pěti kolech na kontě už čtyři branky…
Takovýhle rozjezd do sezony jsem nezažil. Já většinou dávám jeden, maximálně dva góly za sezonu. Tohle je neskutečné, jak se daří.

Takže máte na další rok vybráno?
Doufám, že ne. Že to tak půjde i dál. Kdyby mi to tam skoro v každém utkání spadlo, určitě si nebudu stěžovat.

Pak by se nejspíš povedlo naplnit i předsezonní cíl Motorletu. Jedete na postup?
Určitě. Chceme postoupit.

Ukázal jsem mu, ať to kopne na druhou stranu, usmíval se zraněný brankář
Zraněný nebyl snad osm let, ale teď ho zradil lýtkový sval. Přesto měl zkušený gólman Tomáš Foferka velký podíl na divizním vítězství nad Jankovem. Poradil totiž z ochozů střelci vyrovnávacího gólu Podzemskému, jak naložit se standardní situací. „Všimli jsme si s kamarádem, že gólman špatně stál při trestném kopu. Když šel Martin na další trestňák, tak jsem mu ukázal, ať to zkusí zahrát jinam a vyšlo to,“ usmíval se Foferka.

Zápas a start do sezony očima trenéra Martina Poustky
První půli jsme nebyli rychlí, dynamičtí, ani přesní. Nevytvářeli jsme si ani střelecké příležitosti. Navíc jsme dostali gól, který jsme si zapříčinili sami. Byl tam souběh několika věcí. Pak se povedlo vyrovnat. Následně jsme přeskupili formaci a myslím, že se nám to vyplatilo. Soupeře jsme pak už přehrávali a kontrolovali hru. Byla jen otázka času, jestli se nám podaří dát gól. Nakonec nám pomohl důraz v šestnáctce soupeře. Takovým vydřeným gólem jsme dali na 2:1, záhy jsme přidali na 3:1 a to už bylo v pořádku. Rozjezd do sezony bodově špatný není. Problém mám v tom, že ne vždycky jsme hráli takovou hru, co se snažím do kluků dostat. Podobně to bylo i tentokrát, první poločas nesouvisel s tou vizí, co bychom chtěli mít. Stalo se nám to i před týdnem v Sedlčanech. Celkově musím říct, že až na tři poločasy, jsem relativně s těmi pěti zápasy spokojený. A to jsme hráli třikrát venku.

Pozn.: Motorlet má po pěti odehraných kolech na kontě dvanáct bodů, po devadesáti minutách ještě neprohrál.

René Machálek

Na fotogalerii ze zápasu Motorlet - Jankov od Ondřeje Hanuše se můžete podívat ZDE