Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Podolí na startu sezony opět touží po přeboru. Šance na postup je větší, ví trenér

Podolí na startu sezony opět touží po přeboru. Šance na postup je větší, ví trenér

Podolí na startu sezony opět touží po přeboru. Šance na postup je větší, ví trenér

23. srpna 2017 07:00 » Změna postupového klíče dává v nové sezoně větší šanci týmům z I. A třídy na posun do nejvyšší pražské soutěže. V každé ze skupin A třídy dostanou možnost jít výš dva celky. To je dobrá zpráva pro Podolí, jemuž postup v posledních letech uniká, byť končí na stupních vítězů. „Určitě je ta šance postoupit větší,“ souhlasí Josef Jarolím, kouč Podolí.

Podolí končí v posledních letech mezi nejlepšími, ale postup ne a ne se narodit. Start soutěže se blíží, už máte jasně daný postupový cíl?
Je pravda, že jsme skončili třetí a o rok dříve druzí a teď se nahoru dostanou dva nejlepší celky, takže to vypadá, že je tam větší prostor pro dosažení postupových příček. Na druhou stranu to může být hodně ošidné, protože v soutěži bude určitě víc týmů, co by se do přeboru chtěly dostat. Určitě to nebude jednoduché. Kvalitní tým máme, ale bude záležet na tom, v jakém složení se k utkání budeme scházet.

Slyšel jsem, že Podolí zkvalitnilo kádr, takže by problémy s účastí na zápasech neměl být problém. Jak na tom váš tým je?
Odešli nám dva hráči základní sestavy a na druhou stranu jsme čtyři hráče pro základní sestavu udělali. Takže už jen z logiky věci bychom měli být silnější. Ale jak na tom jsme, to nám ukáže až soutěžní realita.

Můžete shrnout, s jakými posilami tedy Podolí vyrazí do sezony?
Z Dukly Jižní Město jsme získali Kristena a Hrušku, z Hájů pak Vlasáka a Brože. Navíc se nám posouvá z béčka jeden hráč. V minulé sezoně tolik nestíhal, teď by měl být využitelný víc. A taky se nám postupem času vrátí ze zámoří náš kanadský obránce. To bude další posila. Je škoda, že tu není na start, ale to se nedá nic dělat.

Když se podívám na skladbu posil, přijde mi hodně pestrá. Zdá se mi to, nebo jste mysleli opravdu na každý detail, aby tým šlapal?
Je pravda, že je to taková všehochuť. Vlasák je fotbalový raubíř, Brož pro změnu technik, Kristen – to je fotbalová zkušenost, organizátor hry, jednoznačný příklad pro ostatní. Do té mozaiky zapadají i další posily.

Cítím, že lídrem týmu v postupovém boji bude Karel Kristen. Přijal tuhle roli?
Na hřišti to určitě plní. Teď ho jen musí kluci, které má na hřišti kolem sebe, poslechnout. Někdy to tak není. Karel na hřišti křičí a ti kluci někdy stejně v zápalu boje udělají něco jiného. Věřím, že to bude fungovat.

Jak to fungovalo v přípravě?
První dva zápasy moc neberu. Ty jsme hráli v improvizované sestavě a hned na začátku přípravy. Ale pak už se to zlepšovalo. Třeba jsme vyhráli nad přeborovým Tempem a myslím, že jsme mu dokázali být důstojným soupeřem. Pak jsme v dalších dvou utkáních remizovali, ale nedali jsme celou řadu šancí.

Jenže právě tohle vám přece fotbalově může na cestě za snem zlomit vaz, ne?
Hlavní v tu chvíli bylo, že nás soupeři nejen nepřehrávali, ale my jsme nedali v těch utkáních třeba sedm, osm jasných šancí. Je pravda, že je to hodně. A pak jsme třeba dostali gól z jediné střely na branku. Víme, že v sezoně to musí být ohledně produktivity lepší, protože právě tohle bude rozhodovat zápasy.

Zmínil jste víc aspirantů na postup. Kdo je na vašem seznamu kromě Podolí?
Favoritem číslo jedna je Újezd Praha 4. Samozřejmě se musí počítat se Střešovicemi a pak se tam, stejně jako v minulých sezonách, někdo objeví. Někdo dobře odstartuje, chytí se a sveze se na té vlně.

Konkurence přisuzuje roli velkého favorita právě Podolí. Přijímáte ji?
Vím, že se mluví také o nás. Jak jsem říkal, my máme kvalitní kádr. Ale v minulých sezonách se nám stávalo, že jsme byli také schopní se k důležitému zápasu třeba skoro nesejít. Šli jsme do něj v jedenácti lidech. Někdo se tomu zasměje, ale mně to vtipné nepřišlo, protože se to stalo v době, kdy byla šance hrát o postup. A my jsme v Lipencích hráli v jedenácti lidech... Snad se těchto věcí vyvarujeme, vždyť na dva zápasy v minulé sezoně chybělo snad deset lidí.

Vzali si to hráči k srdci?
V přípravě ale všechno šlapalo. Na něčem jsme se domluvili, trénovali jsme třikrát v týdnu. Z osmdesáti procent jsme se takhle také scházeli, takže věřím, že by to na výsledcích mělo být vidět. Je jasné, že Podolí by si přebor zasloužilo. Mluví se tady o přeboru dlouho, je to takový evergreen, ale udělalo se tu kus kvalitní práce. Chtěli bychom to dokázat.

K tomu bude třeba zvládnout rozjezd do sezony...
Na startu nás čeká rezerva Vltavínu. Kdo ví, kolik tam pošle trenér Frýdek hráčů z áčka. My se určitě ale nemáme čeho bát.

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže