Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Podolí je v přeboru. A teď ještě do konce I. A třídy neprohrát, přeje si kouč

Podolí je v přeboru. A teď ještě do konce I. A třídy neprohrát, přeje si kouč

Podolí je v přeboru. A teď ještě do konce I. A třídy neprohrát, přeje si kouč

17. května 2018 06:00 » Hotovo. Léta čekání jsou u konce. Fotbalisté Podolí mají pět kol před koncem I. A třídy splněno. V čele tabulky skupiny B mají na třetí Střešovice náskok 17 bodů, což znamená jediné: v příští sezoně se bude v Podolí chodit na Pražská teplárenská přebor. Postup tým trenéra Josefa Jarolíma potvrdil vysokou výhrou 6:1 ve Slivenci. „Ale na oslavy jsme nebyli připravení, nečekali jsme, že Střešovice ztratí. Pak přišla dvojnásobná radost. Z naší výhry i jistoty postupu,“ konstatoval Jarolím.

Pět kol před koncem jste dorazili do postupového cíle. Oddechl jste si?
Náš náskok byl sice značný, ale určitě tam nějaká úleva byla. Dokud není hotovo, může se stát cokoliv. Dva hráči se vám zraní, další budou mít pracovní povinnosti a najednou máte problém. Proto jsem rád, že jsme to zvládli.

Říká se, že poslední krok je nejtěžší. Postupový zápas jste ale měli pod kontrolou...
To je pravda, ale na začátku jsme měli štěstí. Ještě za stavu 0:0 soupeř trefil spojnici břevna a tyče. Když jsme do poločasu dali dvě branky, tak pak už jsme to měli pod kontrolou a pravdou je, že výsledek mohl být daleko vyšší. Hlavně jsem ale samozřejmě rád, že jsme dosáhli potřebných tří bodů.

Slavilo se hned na hřišti? Byli jste připravení na to, že Střešovice můžou zaváhat?
Neslavilo. My jsme moc nevěřili tomu, že Střešovice prohrají. Na oslavy jsme se nechystali a výsledek ze Střešovic jsme zjistili až na konci (hrálo se ve stejném čase jako zápas Podolí). Někteří kluci už po utkání měli svůj program, takže ani slavit nešli. Možná slavilo jen pár kluků. Nebylo kam spěchat, teď máme hotovo a oslav si můžeme užít ještě dost a dost.

Jak jste slavil vy osobně?
Měl jsem samozřejmě radost. Jel jsem domů a řekl jsem všem, jak to dopadlo. Byl jsem s vnučkou. A pak jsem byl na zahradě, tam je práce na čtyřiadvacet hodin denně.

Zatím to vypadá, že můžete dohrát soutěž bez prohry. Bude to další cíl?
Musím prozradit, že kluci si tenhle cíl pro zbytek sezony dali. Ale uvidíme, jak se povede udržet koncentraci, přece jenom si všichni chceme ten konec sezony užívat. Koncentrace může být všelijaká, ale chceme to zvládnout.

Povedlo se vám během dlouhé kariéry zažít, že váš tým dojel sezonu bez porážky?
Já jsem to zažil jednou v I. A třídě, v Malešicích jsme prohráli jeden zápas v sezoně. Takže je pravda, že kdybychom to dohráli bez prohry, tak by to byl můj rekord.

Barcelona teď ve Španělsku o sérii přišla v předposledním kole a ještě dostala pět gólů...
To ale nejde přece srovnávat. (usměje se) To jsou dva různé světy. Čeká nás ještě pět zápasů, z toho předposlední kolo na Újezdu, který je druhý a hraje doma na malé umělce. Pro soupeře, který přijede, je to velká nevýhoda. Na to, že bychom to dohráli bez prohry, nemyslím. Mně bude stačit, když skončíme na konci sezony na prvním místě.

O důležitou bitvu přišel matador Karel Kristen. Proč?
Karel byl s reprezentací v Hodoníně. Musím říct, že on byl vždycky morální vzpruha pro tým. Je to obrovsky důležitý hráč. Byl to náš první mistrák bez něj a hodně důležitý. První postupový mečbol a my jsme ho zvládli. Nechtěli jsme to odkládat.

Jak velká sláva se teď v Podolí chystá? Na přebor se čekalo řadu let...
Oslavy jdou mimo mě, ale určitě se něco chystá.

Dostanou nyní více příležitostí hráči z lavičky?
Určitě bych chtěl dát víc prostoru klukům, kteří tolik během sezony nehráli. Naštěstí se dá střídat během utkání pět hráčů, takže toho budu rád využívat. Na každého se dostane.

Vypadá to, že výš půjdete s Újezdem Praha 4, který nastřílel o čtyřicet branek více než Podolí. Mrzí vás, že byl rival o tolik produktivnější?
Mají hodně kvalitní tým, v kádru mají fotbalisty z vyšších soutěží. Na druhou stranu, když se podíváte na jejich výsledky, tak dávali ty nálože hlavně doma, venku to nebylo tak jasné. Ale jak jsem říkal, mají velkou kvalitu.

Naopak je zcela dominantní defenziva, inkasovali jste jen čtrnáct gólů. Byl tohle základ úspěchu?
Přesně tak, byl to základ. A právě tady nám také hodně pomohl Karel Kristen. On to vzadu odeřval, oddirigoval. Vedle něj se dařilo i ostatním.

Zkuste naznačit, v čem byla největší síla vašeho týmu?
Podolí má sílu v tom, že spousta hráčů, které jsou individuality a mají určitě na vyšší soutěž. Takový Robert Jůzek se dostane na trénink jednou týdně, ale fotbal umí a určitě by se třeba ve třetí lize neztratil. V kádru jsou i další vysoce kvalitní hráči. Myslím, že jsme na prvním místě zaslouženě.

Už máte v hlavě, jak moc se bude muset proměnit kádr Podolí během léta?
Máme jasno v tom, že musíme omladit a nějakou formou přivést tři kluky mladého věku, kteří budou mít chuť hrát přebor.

A co Karel Kristen. Bude pokračovat?
Bude se o tom jednat, já bych byl rád, kdyby zůstal. Máme spolu skvělý vztah a myslím, že i kluci v týmu ho berou.

Byl právě on klíčovou posilou?
Klíčová věc byla, že se nám povedly vůbec všechny posily. My jsme přivedli fotbalového dirigenta, srdcaře, nositele gólových šancí. S posilami jsme byli moc spokojení.

René Machálek

Soutěže

Soutěže