Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Podolí by rádo do přeboru. Před šlágrem se Zbraslaví, ale lepilo sestavu

Podolí by rádo do přeboru. Před šlágrem se Zbraslaví, ale lepilo sestavu

Podolí by rádo do přeboru. Před šlágrem se Zbraslaví, ale lepilo sestavu

29. října 2014 07:00 » Kdo zastaví Zbraslav a dostane ji na lopatky? Ambiciózní Podolí to nebude, na domácím hřišti bralo s lídrem tabulky I. A třídy skupiny B bod za remízu 1:1. „Určitě ale bylo na to, abychom Zbraslav porazili. Z obou stran to byl výborný zápas, který kvalitou určitě převyšoval A třídu. Spíš bych řekl, že by slušel špičce přeboru,“ poznamenal trenér Podolí Josef Jarolím. Jeho tým je nyní v tabulce třetí. Mezi oba celky se natlačily Stodůlky.

Zbraslav ještě neprohrála a vy jste ji pustili do vedení. Nekoledovali jste si v tu chvíli o průšvih?
Já jsem věřil, že se s tím výsledkem dá něco udělat, žádná panika nebyla. V A třídě se dá zápas otočit, i když prohráváte 0:2, někdy i 0:3. Na druhou stranu nemáte ani jistotu, když o dva góly vedete. Tady jsme sice dostali branku, ale měli jsme šance, takže to bylo pořád otevřené.

Jenže gól dal do poločasu jen soupeř…
Mají jednoho špičkového útočníka, myslím, že by mohl kopat klidně třetí ligu. V A třídě, ani v přeboru jsem takového hráče neviděl. Je neuvěřitelně rychlý s míčem i bez míče. Nám se povedlo ho uhlídat, až když jsem na něj dal stejně vysokého a rychlého hráče. Šance ale byly na obou stranách.

Takže to mohlo skončit divokou přestřelkou?
Bylo tam na obou stranách trefené břevno, my jsme šli dvakrát sami na branku, soupeř jednou. Vážně to bylo hodně kvalitní utkání. Jsem spokojený s naším výkonem i nasazením.

Po přestávce také přišla odměna v podobě vyrovnání. Jak vypadalo?
To byla nádherná akce, kdy šel míč do strany, následoval náběh čtyř našich kluků a jeden z nich to trefil do sítě.

Jenže další gól už nepřišel. Dali jste celkově 17 branek a Zbraslav 31. Je právě útočná fáze tím místem, na němž se musíte nejvíc polepšit?
Pracujeme na tom, šance si pořád vytváříme. Třeba v Kunraticích jsme měli snad deset jasných příležitostí, měli jsme vyhrát 10:2, také v Nebušicích jsme měli vyhrát velkým rozdílem. A místo toho jsme prohráli, protože soupeř využil ke skórování dvě možnosti ze tří. To byl neprohratelný zápas a my ho ztratili.

Cestou nákupu kanonýra tedy v zimě nejspíš nepůjdete, že?
Nám se jeden kvalitní útočník zranil v posledním tréninku před startem sezony, přetrhl si achilovku. A nákupy? To nejsou hráči za 6,60 koruny. Dneska stojí kvalitní útočník třeba osmdesát tisíc a touhle cestou my nejdeme. Hráčů máme dost, je tu áčko, béčko, céčko.

Co tedy chybí k tomu, aby se Podolí posunulo výš?
Třeba to, abychom zvládali určité situace během sezony. Je jasné, že v téhle době, když hrajete první A třídu, tak je u vás na prvním místě zaměstnání. Ale stane se nám, že prostě hráči odjedou během sezony i na dovolenou, jedou se svojí ženou na výlet, za babičkou. Prostě se nesejdeme v optimálním složení, je tam v tomhle směru nestabilita. 

Nechce to tedy mít širší kádr?
Tak si vezměte, že máme dvaadvacet hráčů a někdy jsme rádi, že jich dáme dohromady k zápasu jedenáct, tak to vyznívá zvláštně. Není výjimkou, že se dva hráči zraní, čtyři jsou v práci, tři jedou do zahraničí. Když si přidáte nemoci a třeba i tresty, pak to někdy bývá docela nepříjemné.

Snad jste neřešili podobné problémy i teď před šlágrem se Zbraslaví?
A víte, že ano... Dokonce jsme museli povolat dva kluky z béčka. A jednomu z nich ještě výbor zaplatil benzín, aby se dopravil z výstavy psů. Nejsme v jednoduché situaci a je paradoxní, že se nám lépe dýchá třeba během zimní přípravy, tam kluci chodí. Vidíte, že ten fotbal dělají z lásky, ale berou ho jako zábavu. Třeba nám chyběl Michal Zezula, ten odjel na měsíc do Vietnamu, další hráč pro změnu do Portugalska. Když vám ale hráč řekne: Trenére, fotbal mě neživí, za tohle jsem slušně placený, tak nemůžete dělat vůbec nic. Trenér Jakubec mi říkal, že to takhle je v Podolí už léta. A vím, že s tím mají problémy i jinde.

Jenže i přes tohle všechno chcete Podolí posunout do přeboru, že?
Myslím, že zázemím a stabilitou patří Podolí do nejlepší kategorie klubů v Praze. Co se týče zabezpečení, možná by nám mohli závidět i leckde v divizi. Takže bychom byli rádi, kdyby se to povedlo a dostali jsme Podolí výš. Ale jednoduché to nebude. Vede Zbraslav, ale pořád je do konce sezony hodně daleko, takže věřím, že se to ještě zamíchá. Čekají ji těžké zápasy. A pak jsou tam před námi taky Stodůlky.

S nimi v boji o postup počítáte také?
Určitě. Řekl bych, že mají úžasný tým. Mají výborné standardní situace, možná lepší než přeborové týmy. Mají věkově výborně složený tým, běžecky jsou na tom dobře. U nich čekám, že půjdou nahoru. A ve druhé skupině se mi třeba hodně líbí Braník. Jestli ten postoupí, tak to se těšte na oživení přeboru. Viděl jsem jejich zápasy a oni jsou schopní po hodině hry jít v sedmi lidech do přečíslení sprintem. Moc se mi líbí.

Ale i váš tým dokázal, byť v přípravě, že se může s přeborovými celky měřit, co říkáte?
To je pravda. Už v zimě jsme vyhráli ve Štěrboholech i nad týmy z přeboru. A teď před sezonou jsme porazili Třeboradice 4:2. Sice jsme my i oni hráli v kombinované sestavě, ale i tahle výhra má svoji cenu. Navíc v Třeboradicích jsem trénoval, ten klub mám rád, je to pro mě srdeční záležitost. Takže se na takovou konfrontaci vždycky těším.

No vidíte, je tu další motivace, tentokrát pro vás, aby se Podolí posunulo do přeboru a zahrálo si proti Třeboradicím o body.
Na tyhle úvahy je hodně brzy, ale kéž by to byla pravda.

René Machálek

Fotogalerii ze zápasu Podolí - Zbraslav od Pavla Jiříka st. najdete ve Zpravodajství, sekce Fotogalerie! 

Soutěže

Soutěže