Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Po výhře nad lídrem přišla další třeboradická ztráta

Po výhře nad lídrem přišla další třeboradická ztráta

21. listopadu 2016 11:02 » Už ve čtvrtek o státní svátek bylo zahájeno závěrečné podzimní kolo Pražská teplárenská přeboru Prahy. Vedoucí Třeboradice po vítězství na hřišti tehdy prvního Motorletu B přivítaly Zbraslav a na umělce Meteoru na Bedřichovské se oba soupeři rozešli smírně po bezbrankové remíze. A jelikož v neděli mladíci z Motorletu rozstříleli Vršovice 6:0, přezimují fotbalisté Třeboradic na druhé příčce tabulky.

Celý zápas se nesl v duchu marného dobývání zbraslavské branky. Hosté si na Meteor přijeli pro bod
a tomu také přizpůsobili taktiku. Soustředili se na pozornou obranu a vyráželi k rychlým protiútokům.

Hrálo se většinou na polovině hostů, ale před šestnáctkou tlak domácích končil. Ti drželi míč, kombinovali, zkoušeli to otevírat po stranách, ale pokaždé narazili na pozorně bránící hráče nebo střely nedokázali vměstnat mezi tyče.

A takhle to probíhalo po celou první půli. Do větší šance se dostal až v Červenka v její poslední minutě,
ale k přesnějšímu zakončení mu scházel krok navíc.

Zajímavější fotbalová podívaná se necelé stovce diváků naskytla až po změně stran. Obraz hry se příliš nezměnil - Třeboradice tlačily a Zbraslav bránila, ale začaly se objevovat i gólové šance.

Hned po dvou minutách hry utekl Kadlec, který posílal míč na Junka, jenž by pohodlně dorážel do prázdné branky, ale v rozhodující vteřině míč skluzem odklidil do bezpečí jeden z bránících hráčů. Krátce poté našel Hruška volného Kolínského, který míč napálil z voleje, gólman Činovec jej ale dobrým zákrokem vyrazil na roh.

Třeboradičtí dostali k dispozici  několik zajímavých standardek, ale na hřišti jim chyběl Grznár, který má
v popisu práce je lehce proměňovat. V 65. minutě si míč dva metry za vápnem v ideální „trestňákové"
pozici postavil Kadlec, ovšem trefil pouze hráče ve zdi.

Tlak domácího týmu narůstal. Běžela 72. minuta, Kolínský se napřáhl z pravé strany a Činovcovi vypadl míč, naštěstí pro něj doskákal těsně vedle tyče na roh.

Právě brankář Zbraslavi byl hlavní překážkou útočného snažení lídra tabulky. V 75. minuty vyrazil Hruškovu střelu z dálky a když jej o pět minut později přehodil hlavou Besta, na brankové čáře ho zastoupil Sýkora.

Fotbalisté Zbraslavi si tak z Bedřichovské odvezli to, pro co si přijeli - bod. Naopak tým Třeboradic sice završil podzimní část bez porážky, ale třetí domácí bodová ztráta za remízu ho připravila o přezimování na první příčce tabulky.

Třeboradice - Zbraslav 0:0
ŽK: 76. P. Novák - 60. Kocourek, 85. M. Novák. Rozhodčí: Gunitš - Gotthard, Kučera. Diváků: 80.
Třeboradice: Bartalský - P. Novák, Faitl, Besta, Hruška - Kolínský (82. Jedlička), Janda II, Čáp, Kadlec - Červenka, Junek. Trenér: Jiří Tesař.
Zbraslav: Činovec - Souček, Novák, Žižka, Trkovský - Šafář, Štoček, Kudrna, Kocourek - Sýkora, Mandlík
(91. Třebenský). Trenér: Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Jiří Tesař (Třeboradice): „Co k tomu říct. Soupeř si přijel pro bod a my to marně dobývali. Vytvořili jsme
si několik dobrých brankových příležitostí, hrálo se to na jednu bránu, ale bohužel...”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Věděli jsme, že jedeme k lídrovi tabulky a že Třeboradice mají vynikající mančaft, který s Motorletem právem patří ke špičce. Jeli jsme tam s cílem bránit, pokusit se o brejk
a překvapit. Tohle se tolik nepovedlo. Třeboradice hráli technický kombinační fotbal, my měli málo zakončení, navíc bez většího ohrožení brankáře. Celý zápas jsme se bránili, makali na doraz a zázrakem
si odvezli bod. Výborně nám zachytal brankář Činovec, za bod jsme opravdu rádi.”

Nejlepší hráč Třeboradic: Milan Čáp.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Radek Činovec.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Činovec (Zbraslav).